4 medale w Moskwie

4 polskich judoków stanęła na podium turnieju o Super Puchar Świata w Moskwie. Drugie miejsce w wadze 90 kg zajął Krzysztof Węglarz z Wisły Kraków. Trzecie miejsca wywalczyli – w wadze 81 kg Łukasz Bałanda (AZS UW Warszawa) i w +100 kg Janusz Wojnarowicz (Czarni Bytom). W sobotę na podium stanęła również Monika Cabaj (AZS AWFiS Gdańsk), która zajęła trzecie miejsce w wadze 52 kg.

W niedzielę na siódmym miejscu w wadze 70 kg uplasowała się wicemistrzyni Europy, Katarzyna Piłocik (MKS Czechowice- Dziedzice). Z innych polskich judoków, walczących tego dnia – w eliminacjach swój udział w turnieju zakończyli: Łukasz Błach (81 kg, Gwardia Wrocław), Przemysław Matyjaszek (100 kg, Czarni Bytom) i Grzegorz Eitel (+100 kg, Gwardia Warszawa), a w repasażach: Katarzyna Wróbel (78 kg, Śląsk Wrocław) i w wadze + 78 kg Małgorzta Górnicka (AZS AWF Wrocław) i Urszula Sadkowska (Rekord Olsztyn).

W dwudniowym turnieju na listę zwycięzców wpisali się reprezentanci 12 krajów, a największe sukcesy odniosły judoczki belgijskie i judocy rosyjscy, którzy po dwa razy stawali na najwyższym stopniu podium.

Organizatorzy rywalizacji o Super PŚ za pierwsze miejsce postanowili przyznać nagrodę w wysokości 2.500 euro, za drugie – 1.500, a za trzecie – 500 euro.

Wyniki – niedziela:

Kobiety:

70 kg:

1. Anett Boehm (Niemcy)
2. Erica Barbieri (Włochy)
3. Mylene Chollet (Francja) i Anett Meszaros (Węgry)
7. Katarzyna Piłocik (Polska)

78 kg:

1. Lucie Louette (Francja)
2. Wiera Moskaliuk (Rosja)
3. Michelle Rogers (W. Brytania) i Jenny Karl (Niemcy)

+78 kg:

1. Jelena Iwaszczenko (Rosja)
2. Lucija Polavder (Słowenia)
3. Tea Donguzaszwili (Rosja) i Natalia Sokołowa (Rosja)

Mężczyźni:

81 kg: Euan Burton (W. Brytania)
2. Ole Bischof (Niemcy)
3. Łukasz Bałanda (Polska) i Giuseppe Maddaloni (Włochy)

90 kg:
Ilias Nikola Iliadis (Grecja)
2. Krzysztof Węglarz (Polska)
3. Winston Gordon (W. Brytania) i Iwan Pierszin (Rosja)

100 kg:

1. Lewan Razmadze (Gruzja)
2. Peter Cousins (W. Brytania)
3. Mowlud Miralijew (Azerbejdżan) i Asłan Unaszchotłow (Rosja)

+100 kg:

1. Tamerlan Tmienow (Rosja)
2. Sosłan Dżanajew (Rosja)
3. Janusz Wojnarowicz (Polska) i Andreas Toelzer (Niemcy)

Wyniki Polaków:

Kobiety:

70 kg:

Katarzyna Piłocik (MKS Czechowice-Dziedzice) – Marija Semeniuk (Ukraina) 5:0 Erica Barbieri (Włochy) 0:7 repasaże: Silvia Schlagnitweit (Austria) 10:0, Heide Wollert (Niemcy) 0:10

78 kg:

Katarzyna Wróbel (Śląsk Wrocław) – Wiktoria Denysenko (Ukraina) 3:0 Michelle Rogers (W. Brytania) 0:10 repasaże: Jenny Karl (Niemcy) 0:10

+78 kg:

Małgorzata Górnicka (AZS AWF Wrocław) – Maryna Prokofiewa (Ukraina) 0:5 repasaże: Tea Donguzaszwili (Rosja) 0:10

Urszula Sadkowska (Rekord Olsztyn) – Gulsah Kocaturk (Turcja) 10:0 Franziska Konitz (Niemcy) 0:5 repasaże: Natalia Sokołowa (Rosja) 0:10

Mężczyźni:

81 kg: Łukasz Bałanda (AZS UW Warszawa) – Aleksander Marmeliuk (Estonia) 7:0 Denis Ogienko (Rosja) 5:0, Giuseppe Maddaloni (Włochy) 0:10 repasaże: Giorgi Bainduraszwili (Gruzja) 10:0 Klemen Ferjan (Słowenia) 5:0 o 3 miejsce: Antonio Ciano (Włochy) 5:0

Łukasz Błach (Gwardia Wrocław) – Elchan Rajabli (Azerbejdżan) 0:7

90 kg:

Krzysztof Węglarz (Wisła Kraków) – Sergiu Remarenco (Mołdawia) 5:0 Andrej Kipcewicz (Białoruś) 5:0 Chasanbo Taow (Rosja) 7:0 Michael Pinske (Niemcy) 10:0 finał: Ilias Nikola Iliadis (Grecja) 0:10

100 kg:

Przymysław Matyjaszek (Czarni Bytom) – Francesco Lepre (Włochy) 0:7

+100 kg:

Janusz Wojnarowicz (Czarni Bytom) – Adam Okroaszwili (Gruzja) 10:0 Tamerlan Tmienow (Rosja) 0:10 repasaże: Eslam el Shahaby (Egipt) 10:0 Barna Bor (Węgry) 10:0 o 3 miejsce: Zwiaur Chananaszwili (Gruzja) 10:0.

PAP/onet.pl

Posted Under
Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *