Z wielkimi sukcesami powrócili judocy MKS Olimpijczyk Włocławek i UKS Papieżka Włocławek z Győr (Węgry), gdzie w dniach 16-17 czerwca 2012 r. odbył się Puchar Europy Młodziczek i Młodzików, w którym udział wzięło 291 zawodników i zawodniczek z 12 krajów: Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogóry, Czech, Mołdawii, Rumunii, Serbii,
Słowacji, Słowenii, Węgier oraz z Polski. Polskę reprezentowali judocy z 21 klubów: GKS Czarni Bytom, TS Wisła Kraków, KS Polonia Rybnik, AZS AWFiS Gdańsk, MKS Juwenia Wrocław, KJ AZS Opole, MKS PM Katowice, STS Gryf-3 Słupsk, MKS CM Jordan Kraków, UKS 3 Piła, UKS Leśnik Kaczory, UKS ASW-Judo Krosno, MOS Zatoka Braniewo, UKS Akademia Judo Rzeszów, UKS Galeon Gdynia, UKS Sensei Płock, UKS Conrad Gdańsk, UKS 10 Bydgoszcz, TKSJ Toruń, MKS Olimpijczyk Włocławek i UKS Papieżka Włocławek.

Młodzi judocy trenowani przez Anetę Szczepańską i Romana Stawisińskiego wywalczyli 4 medale: 2 złote (Kacper Wróbel, Angelika Szymańska) i 2 brązowe (Dawid Wróbel, Adrian Górczyński) oraz V i VII m. W klasyfikacji medalowej (nieoficjalnej) judocy Olimpijczyka zajęli II m. za reprezentacją Słowenii, a wyprzedzili m.in. reprezentacje
Czarnogóry, Czech, Rumunii, Chorwacji, Mołdawii, Ippon Judo TSE (Węgry), UTE (Węgry),
Domaszeki JISE (Wegry), GKS Czarni Bytom (Polska).

Po raz kolejny znakomicie zaprezentował się mistrz Polski młodzików Kacper Wróbel, który jako jedyny polski zawodnik wywalczył złoty medal w Pucharze Europy w Gyor. Po wygraniu 3 pojedynków eliminacyjnych w wadze 40 kg, w walce finałowej efektownym rzutem ippon seoi nage pokonał reprezentanta Rumunii Vlada Luncanu. W wadze tej rywalizowało 26 zawodników.

Również wicemistrzyni Polski młodziczek Angelika Szymańska potwierdziła swym efektownym stylem walki i techniką (uchi- mata, tai-otoshi, ouchi-gari, osoto-gari), że może być następczynią swojej trenerki Anety Szczepańskiej- wicemistrzyni olimpijskiej, medalistki mistrzostw świata i mistrzostw Europy. Złoty medal w wadze 48 kg (12 zawodniczek) wywalczyła po wygraniu z reprezentatkami Czech, Węgier, Rumunii, a w finale po rzucie na tai-otoshi skutecznie wykonaną dźwignią zakończyła walkę w 2 min. z Teą Tropan (Judo Team Slovenia).

Brązowy medal w wadze 60 kg (25 zawodników) wywalczył zawodnik MKS Olimpijczyk Włocławek Dawid Wróbel (brązowy medalista mistrzostw Polski młodzików) – 4 walki wygrane przed czasem z reprezentantami Rumunii, Słowenii, Chorwacji i Węgier oraz porażka z Balintem Kapitany (Węgry), srebrnym medalistą tej kategorii wagowej. W wadze 73 kg (15 zawodników) brązowy medal zdobył wicemistrz Polski młodzików Adrian Górczyński (UKS Papieżka), który po wygraniu przed czasem 2 walk eliminacyjnych, przegrał ze złotym medalistą Laszlo Hollo (Węgry). O trzecie miejsce wygrał przez dźwignię z Zigą Susnikiem (Judo Team Słowenia).

V miejsce w wadze 36 kg (16 zawodników) zajął brązowy medalista mistrzostw Polski młodzików Adrian Urbański (UKS Papieżka Włocławek), który po wygraniu 2 walk stoczył bardzo wyrównaną walkę półfinałową ze zwycięzcą tej kategorii Florisem Borsem (Rumunia) przegrywając ją na yuko, a o 3 m. przegrał pod koniec walki przez trzymanie z Tomaszem Zielskim (UKS Galeon Gdynia). VII m. w wadze 66 kg (19 zawodników) wywalczył Radosław Wiśniewski (MKS Olimpijczyk Włocławek) – 2 wygrane i 2 przegrane walki.