Brązowy medal na MŚ Agaty Ozdoby

Dzisiaj na Mistrzostwach Świata w Budapeszcie polska zawodniczka Agata Ozdoba w pięknym stylu wywalczyła brązowy medal !

Zawodniczka z AZS-AWF Wrocław w kat. -63 kg pod okiem trenera Mariana Tałaja oraz Łukasza Błacha zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata w judo. Polka stoczyła aż sześć pojedynków. Pierwszą walkę wygrała z Rumunką Adeliną Stefanią Dobre. Ozdoba następny pojedynek stoczyła ze Szwedką Mia Hermansson wygrywając przed czasem na Ippon. Polka będąc w swojej życiowej formie trzecią walkę miała z Włoszką Edwige Gwend, gdzie poprzez zastosowanie dźwigni wygrała przed czasem! Jej walka ćwierćfinałowa odbyła się z Brazylijką Ketleyn Quadros, wygrała ją na wazari. Polka wchodząc do półfinału zmierzyła się z Francuzką Clarisse Agbegnenou (3 WRL, srebro IO w Rio). Po wyczerpujących 5:26 minutach w golden score Agata przegrała na shido (kara). Swoją ostatnią szóstą walkę o brązowy medal stoczyła z Niemką (Polskiego pochodzenia) Martyną Trajdos (4 WRL). Zawodniczki walczyły aż 5:17 minut. Polka w dogrywce rzuciła rywalkę na wazari zostając tym samym brązową medalistka Mistrzostw Świata !

Ostatni raz w Polsce medal na Mistrzostwach Świata w kategorii kobiet zdobyła Katarzyna Kłys (2014 rok Czelabińsk, Rosja).

Wiedziałem, że Agata jest przygotowana na zdobycie medalu – mówi trener Łukasz Błach – Losowanie miała bardzo dobre i wykorzystała to. Oczywiście później musiała wygrać z utytułowanymi zawodniczkami jak Gwend czy Trajdos, a półfinał pokazał, że mogła nawet powalczyć o złoto! Dla nas wszystkich to ogromna radość i życiowy sukces Agaty!

 

źródło: PZJUDO.PL
Foto: EJU.NET

5 thoughts on “Brązowy medal na MŚ Agaty Ozdoby

 1. przepraszam,ale chyba z tym rzutem to lekka przesada.. ??..ja bym ujal dzieki interpretacji sedziow jest brazowa medalistka (oczywiscie gratulacje )-a bardziej dosadnie ujal to komentator angielski-„A stolen match”

  1. mówienie teraz o ‚nie rzucie’ to rowniez lekka przesada. Z interpretacja sedziow mozna sie zgadzac lub nie, ale takie są uroki sportów sędziowanych. Martynie nigdy nic sedziowie nie interpretowali na jej korzysc? Bedac w bliskich relacjach ciezko jednak ostatecznie o obiektywizm-rozumiem w pełni i pozdrawiam ;-)

 2. Mam prośbę, publikując różne „insynuacje” rejestrujcie się w serwisie z imienia i nazwiska.
  To taka forma odwagi wypowiadanych (pisanych) słów.
  Anonimy nie będą publikowane. Dotyczy to wpisu czytelnika „Wuj Tom”.

  Ze swojej strony gratuluję medalu.

   1. Przepraszam, moderowałem z komórki kolejny wpis i na dotykowym ekranie za dużo zaznaczyłem. Mój błąd, naprawione.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *