Brno Open 2009

W dniach 19-20 września odbywa się coroczny Brno Open 2009 jeden z największych turniejów w Czechach od dziecka młodszego do seniora.W tym roku zgłosiły się ekipy Słowacja, Austria, Niemcy, Wegry, Polska, Włochy, Belgia, Francja, Wielka Brytania, Chorwacja, Stany Zjednoczone, Holandia, Czechy.Jest to turniej rankingowy CSJu dla młodzików i dzieci starszych także frekwencja w wagach zapewniona.

Judo Team Poland organizuje wyjazd na te zawody.19.09 walczymy na Mistrzostwach Azs Wrocław U11,U13 ,a 20.09 U13,U15 w Brnie (Cz) Osoby zainteresowane proszone są o kontakt e-mail judo-team-poland@wp.pl

22 thoughts on “Brno Open 2009

  1. Brno Open 2009 jeszcze tylko siedem dni zostało do zgłoszenia zawodników na ten turniej.Zapraszamy chętnych.Pozdrawiam

 1. Witam.Nocleg na macie 2 euro,startowe 200 koron lub 8 euro + transport z Wrocławia (50zł-100zł).Szczegóły e-mail.Pozdrawiam

    1. Witam.Szkoda czasu i pieniędzy na te eliminacje racja w 110%!!Kiedyś może miały one sens ale teraz to tylko są antyreklamą judo.Finały prawie zawsze się nie odbywają a jak wychodzi 6 zaw. to nawet o trzecie miejsca nie za bardzo chce się walczyć.Odpuszczanie, byle tylko wyjść i potem luz. To jest Judo??O takie Judo nam chodzi ??Dla człowieka który nic się nie oriętuje a przyjdzie z dziećmi na taki turniej eliminacyjny to koniec nigdy więcej go nie zobaczymy!W zamian za to Regiony mogą organizować dwudniowe randori (5-treningów 3-sobota,2-niedziela) lub Otwarte Turnieje koszty takie same dla regionu i zawodników a korzyści szkoleniowe dla zawodników o wiele większe i reklama Judo.To jest moje zdanie a Wasze?

 2. Widzę że nie ma sensu organizować turnieji eliminacyjnych.Przy tak małej ilości zawodników. Szkoda środków i czasu można lepiej wykorzystać te pieniądze a turnieje typu Puchar Pl, MP organizować w dużych halach na 4-8 mat bez eliminacji.Czas skończyć z tym średniowieczem w Polskim Judo!!!

  1. starty w turniejach są częścią szkolenia judo. Możliwośc stoczenia więcej niż jednej walki daje zawodnikowi doświadczenie. Nie każdy od razu jest najlepszy. Brawo za publikacje wyników z Poznania!

 3. w IV regionie bez eliminacji się nie obejdzie, bo jest naprawdę wielu zawodników.
  kilka lat temu mi się zdarzyło mieć na strefie 27 osoby w wadze i 6 walk(kat.52)

 4. Parę lat temu to może było po kilkadziesiąt zawodników w wadze.Teraz jest kilka lub kilkanascie a kotłowanie się ciągle w tej samej grupie niczemu nie służy, szkoleniowo nic nie wnosi tylko tworzy patologie typu ty przegrasz z nim bo jesteś mocniejszy i wygrasz repasaże itp. gierki trenerów!!Oczywiście starty i randori ale nie eliminacje .Regiony mogą te zaoszczędzone pieniądze wydać choćby na pomoc w startach najlepszym swoim kadrowiczom i zapłacić im starty np w turniejach Europejskich z campami.

 5. Brno Open 2009 skład JT Poland 1.Kamila Pasternak 1997 +57kg 2.Kamil Górecki 1997 -42kg, 3.Sebastian Marcinkiewicz 1997 -60 kg, 4.Arkadiusz Kisielewicz 1995 -66kg, 5.Artur Kubisa 1995 -73kg, 6.Rafał Kozłowski 1995 -73kg.Pozdrawiam i życzę sukcesów młodym zawodnikom -czkom.

 6. STREFA III Jedno co sie rzuca w oczy to wyraźna dominacja Wrocławia, i to w juniorach młodszych jak i w juniorach.
  Druga sprawa , i to zdecydowanie smutniejsza to są nieczyste faule / i mówienie że jest to sport walki, czy „męski” sport niczego tu nie usprawiedliwia – to nie ta kategoria wiekowa.
  Przykładem może byc walka Ziembikiewicza i Klecunia. Po serii nieczystych zagrań / tego pierwszego / i braku reakcji sędziów Konrad wziął sprawy w swoje ręce – a raczej nogi. I mogło sie to skończyć dyskwalifikacją, tylko czy tak to ma wyglądać.
  Patrząc na to wszystko z boku można odnieść wrażenie że na takie zachowanie jest ciche przyzwolenie sędziów – przynajmniej niektórych. Wszak Ziembikiewicz próbkę swoich możliwości dał w poprzedniej swojej walce. I pomyśleć że jego ojciec , trener i sędzia tych zawodów to jedna i ta sama osoba. Do zobaczenia w JEZIERZYCACH :)

 7. całkowita racja, nie raz na zawodach widzieliśmy nieprzepisowe zagrywki tych braci, uczulam sędziów na nich i na ich ojca krzykacza i wymuszaca i radzę od razu zdyskwalifikować za niesportowe zagrywki.

 8. macie racje nie znam tematu krzykacza wymuszacza i nieczystych walk ale jesli tak jest to trzeba walczyc z takimi patologiami

 9. Miejmy nadzieję , że bracia Z. są wyjątkiem. Nie słyszałem o innych – tak nagminnie faulujących zawodnikach. Widać uczono ich tego, nie przypominam sobie ich walk „czystych”. Sędziowie powninni coś z tym zrobić, bo w końcu ktoś złapie bezsensowną kontuzję.

 10. Co do Ziembikiewiczów to nieczyste zagrania u nich to norma. Byli już dyskwalifikowani i dalej myślą, że ich fauli nikt nie widzi. Ale w XXI w. gdzie dostęp do kamer jest nieograniczony i każdą walkę rejestruje kilka kamer ku pamięci potomności :) mogą liczyć na to, że będą mogli się pooglądać na YouTube. To samo dotyczy sędziów, którzy tak mało widzą albo tak dużo nie widzą. Ten, który sędziował walkę Ziembikiewicza z Klecuniem nie ruszył się z miejsca przez całą walkę.

 11. Panowie i Panie nie palcem ten czy tamten tylko zapis Video proszę!Wszyscy zobaczą i wtedy każdy będzie wiedział co i jak.Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *