Ciekawa inicjatywa u zachodnich sąsiadów

Ciekawa inicjatywa u zachodnich sąsiadów
Pojawia się coraz więcej ciekawych inicjatyw mających spopularyzować i skomercjalizować judo
Wyboru judoki roku, cykl turniej Grand Prix w europie, nowy system kwalifikacji olimpijskich-to działania mające pobudzić i ożywić nasza dyscyplinę. Z nowym i ciekawym pomysłem wystąpili Niemcy . Od roku 2009 wprowadzają Mistrzostwa Niemiec ,które będą rozegrane dwukrotnie.
Pierwsze to mistrzostwa dla elity-czyli członkowie kadry, medaliści mistrzostw świata czy europy zwycięscy mistrzostw U20- czołówka rankingów czyli porostu zawody dla najmocniejszych.
Drugie to powiedzmy mistrzostwa dla wszystkich (bez właśnie elity ),dla tych którzy dzięki tym właśnie mistrzostwom mogą zaistnieć- zwycięzcy tych zawodów będą mieli prawo startu w następnych mistrzostwach tych elitarnych.
Myślą przewodnia tego podziału jest pozwolenie osiągnięcia sukcesu większej ilości zawodników, doprowadzenie do uprawiania z sukcesem judo większemu gronu zawodników, zapobieżeniu przedwczesnym rezygnacją -porostu więcej frajdy i przyjemności.
Przeniesieni tego pomysłu na nasze podwórko jest raczej nierealne. „Mistrzostwa Elit” w większości kategorii wagowych nie odbyły by się a rozpatrując judo kobiet można by było pisać tylko o tragicznej sytuacji. Cieszy natomiast że zaczyna się cokolwiek zmieniać w naszej dyscyplinie , co przed nadchodzącymi wyborami do Zarządu PZJudo może być motywem do działania i wytyczeniem kursu nowych władz.

Posted Under
Bez kategorii