Co się mówi o czerwcowym Kongresie Sprawozdawczym ?

Zarząd Polskiego Związku Judo ogłosił, że 17 czerwca br. odbędzie się Kongres Sprawozdawczy. Można oczywiście powiedzieć, że termin trochę nietrafiony bo dwa większe turnieje odbywają się w tym czasie (Nowa Sól oraz Bochnia) a dodatkowo można zaplanować długi weekend. Rokuje to niską frekwencję.
Nietrafione terminy Kongresów to powoli zaczyna być reguła dla przypomnienia mogę podać Kongres który odbył się we Wrocławiu w terminie WJO 2013 lub terminy przedświąteczne.

Ale pomijając ten fakt, może Kongres jest okazją aby wyjaśnić konflikty o których coraz głośniej i ostrzej słyszymy? Panowie dogadajcie się dla dobra Naszego judo, jest na to jakaś szansa ?

Związek ze swojej strony może zadbać o transmisję z takiego Kongresu podobnie jak to było na pierwszym Zebraniu Zarządu, transmisja nie musi być montowana, może nawet lepiej żeby nie była, a teraźniejsza technika daje możliwość publikacji prawie bez kosztów takiego przekazu (Periscope, Facebook, Youtube).

Zwrócono mi uwagę na trzy punkty porządku obrad: 12, 13 i 14 a w skrócie: przedstawienie, dyskusja i przyjęcie nowelizacji Statutu Polskiego Związku Judo. Czy to oznacza zmiany w statucie? Czekamy na publikację proponowanych zmian na stronie związkowej.

Informacje o kongresie: PZJUDO/Kongres

2 thoughts on “Co się mówi o czerwcowym Kongresie Sprawozdawczym ?

 1. Jak ja widzę kwestię czerwcowego terminu kongresu PZJudo.

  17.06.2017 odbędzie się bardzo, podkreślam bardzo istotny kongres dla całego polskiego judo, bo będziemy pracować i pewnie uchwalać nowy statut PZJudo. Wybrany przez Zarząd termin (opisałem to w poprzednim poście) jest przez większość środowiska krytykowany (i zgłaszany przez kluby do samego Zarządu i do Prezesa włącznie), ale oczywiście nic z tego nie wynika. Szczerze mówiąc do głowy by mi nie przyszło dlaczego taki termin, a nie np. 24 czerwca, gdyby nie jak dla mnie absurdalne i pozbawione prawdy wyjaśnienie na stronie PZJudo samego Zarządu :-). Chyba lepiej dla nich było się nie wypowiadać w tej kwestii :-)
  http://web.pzjudo.pl/wyjasnienie-na-temat-daty-kongresu-sprawozdawczego-polskiego-zwiazku-judo

  Mój ulubiony fragment w tym że wyjaśnieniu to: „Zarząd, …, uznał że 24 czerwca, czyli pierwszy dzień wakacji, to dzień kiedy większość klubów rozpoczyna obozy szkoleniowe,…”
  No nie wytrzymam. Z ciekawości sprawdziłem kilkanaście klubów (na więcej szkoda mi czasu) i uwaga, tylko jeden z tych klubów zaczyna obóz od 24 czerwca a jest nim …. :-) ….. UKJ 225, którego prezesem jest …. :-) … Pan Jacek Zawadka :-). I przypuszczam, że część jego trenerów, którzy byli delegatami w grudniu po prostu nie mogłaby być na czerwcowym kongresie, co oczywiście nie byłoby dobre dla obecnego zarządu. Nie wiem czy jeszcze jakieś kluby w Polsce mają obozy od 24 czerwca, ale chętnie poznam listę tej „większości” klubów, które są członkami PZJudo :-)

  Dla porównania stwierdzenia „większość klubów rozpoczyna obozy szkoleniowe” przypomnę tylko, że w długi weekend w czasie którego jest kongres odbywają się dwa duże międzynarodowe turnieje:
  XIX Międzynarodowy Turniej Judo w Kopalni Soli w Bochni – Impreza gromadzi ponad 500 zawodników z kilkunastu krajów Europy – w zeszłym roku 58 klubów, w tym 39 z Polski.
  International Judo Tournament „Young Europe” Solanin Cup 2017 – Międzynarodowy Turniej Judo skupiający zawodników z 16 państw ze świata – w zeszłym roku 92 kluby, w tym ponad 70 z Polski.

  Łącznie w weekend 17-18.06 pewnie około 110 klubów polskich klubów (być może jakiś klub się powtórzy) wystartuje w zawodach, a ile zaczyna obozy 24 czerwca?
  Ja sam miałem jechać na jeden z ww zawodów ze swoim klubem, ale musiałem zmienić plany.

  I jeśli na kongresie mamy pracować nad nowym statutem to chyba w dyskusji powinni swoje stanowisko wypowiadać trenerzy i sędziowie, a nie delegaci, którzy będą wysłani (trochę na siłę, bo nie będzie innego wyjścia) na zastępstwo np. zawodnicy czy znajomi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *