Czterech kandydatów chce prowadzić kadrę judo

źródło: PAP

Czterech kandydatów ubiega się o stanowiska trenerów reprezentacji kobiet i mężczyzn w judo. W tym gronie jest medalista olimpijski Marian Tałaj i mistrz…. trzech krajów Jerzy Jatowtt. Zarząd związku wybierze szkoleniowców 20 grudnia w Warszawie.

Tałaj i Jatowtt złożyli aplikacje na selekcjonera męskiej kadry. Do konkursu na trenera kobiecej drużyny narodowej przystąpili Robert Radlak i Adam Maj.

Z grona kandydatów, z reprezentacją pracowali już Radlak (ostatnio prowadził żeńską) i Tałaj (był szkoleniowcem judoków do igrzysk w Pekinie). Maj w niedalekiej przeszłości pracował z kadrą juniorek, zaś największym atutem Jatowtta jest międzynarodowe doświadczenie.

– Jurek Jatowtt obecnie jest szkoleniowcem drużynowych mistrzyń Polski Gwardii Opole. W barwach Austrii, której ma obywatelstwo, zdobył medal mistrzostw Europy, startował też na olimpiadzie w Montrealu (Tałaj wywalczył wtedy brąz – PAP). Na koncie ma tytuły mistrzów trzech krajów: Polski, Austrii i Szwecji. Wsławił się tym, że mając doskonałą technikę jako pierwszy z Polaków wygrywał ze znakomitymi Japończykami; w 1978 roku zajął trzecie miejsce w prestiżowym turnieju im. Jigoro Kano w Tokio – powiedział PAP prezes PZJudo Wiesław Błach.

58-letni Jatowtt będzie rywalizował z mieszkającym w Koszalinie 60-letnim Tałajem, który oprócz brązu IO-1976, ma na koncie srebrny (1977) i brązowe (1972, 1976) medale mistrzostw kontynentu.

– Zarząd nie podjął jeszcze decyzji, jak ma wyglądać ostatecznie praca z kadrą narodową. Być może stworzone zostaną duety szkoleniowców, a być może jeden z kandydatów będzie głównym trenerem, a drugi – asystentem. W przypadku męskiej ekipy w grę wchodzi również podział obowiązków na dwie grupy: zawodników do wagi 81 kg i od 90 kg. Decyzje zapadną 20 grudnia na posiedzeniu w Warszawie – dodał Błach, mistrz Europy z 1987 roku i brązowy medalista MŚ-1985.

Posted Under
Bez kategorii