Drużynowe Mistrzostwa Europy 2009 Miskolc Węgry

W tym roku Drużynowe Mistrzostwa Europy odbędą się już 03 Października na Węgrzech, trwają rozmowy IJF z MKOL aby włączyć zawody drużynowe w judo jako dodatkową konkurencję olimpijską. MKOL bardzo spodobał się ten pomysł i już w tym roku na sugestie MKOL EJU zmieniło fomułę rozgrywania tych mistrzostw nie jak dotychczas w 7 kategoriach wagowych ,a w 5 kategoriach.I tak mężczyźni 66,73,81,90,+90kg, a kobiety 52,57,63,70,+70kg.Zawody drużynowe w judo są widowiskowym sportem i bardzo popularnym w wielu krajach Europejskich,funkcjonują tam ligi są sponsorzy.Na mecze przychodzą całe rodziny z dziećmi robi się z tego festyn judo. Dlatego EJU organizując tegoroczne Open Drużynowe Mistrzostwa Europy w celu dostosowania do sytuacji IJF wprowadziła również system „Quarter Final Repasaż” podobnie jak na innych zawodach rangi mistrzoskiej.Niestety z tego co nam wiadomo Polska nie będzie miała swojej reprezentacji na tych Mistrzostwach.Dla zainteresowanych: EJU przeprowadzi transmisję TV na żywo oraz wyniki on-line. Więcej na stronie EJU http://www.eju.net/

7 thoughts on “Drużynowe Mistrzostwa Europy 2009 Miskolc Węgry

 1. U nas (w Polsce) byl kiedys pomysl wprowadzenia takiej ligi – niestety został „storpedowany” przez możnych z dużych klubów – trochę na zasadzie – jak innym jest źle to lepiej dla nas, po co sobie robić dodatkową konkurencję..

 2. Witam.A teraz chcą (PZJ) i już niedługo poznamy szczegóły tworzenia ligi drużynowej w Polsce.Idzie ku lepszemu drodzy forowicze, niedługo „normalna” strona PZJ !!Czekamy z niecierpliwością i będziemy informować Was na gorąco o postępie działań. Pozdrawiam

  1. Oby – będę 3mal kciuki również w nogach :) Wg mnie brak takiej ligi to jeden z powodów dla których judo jest sportem niszowym – jak nie ma ligi to media się nie będą nastawiać na transmisje, inf. o zawodach – dziennikarz musi też mieć stały dostęp do informacji, o których mogłby pisać inaczej będzie pisał o piłce nożnej..

 3. Drużynowe Mistrzostwa Europy 2009 już za Nami a oto wyniki : Wyniki mężczyzn:
  1. HUN
  2. RUS
  3.FRA Wyniki kobiet:
  1. RUS
  2. FRA
  3. HUN

 4. Witam.Mistrzostwa Europy zdawałoby się że powinna być pełna obsada a tu dosłownie parę krajów ( 5 drużyn M i 3 drużyny K ). W kobietach na szybko organizator montował swoją reprezentację bo by nie było komu wręczyć brązowych medali!!Dziwne że nie brały udziału kraje z takimi tradycjami lig drużynowych jak Niemcy czy Austria nie było ekipy Gruzji (medaliści MŚ) czy Włoch.Co było powodem absencji tych i innych ekip?Termin?Miejsce?A może Świat Judo zmęczony jest tymi non-stop zmianami i w ten sposób pokazuje EJU i IJF swoje zdanie? Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *