Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek Gdańsk 2009

W dniu 07 listopada w Gdańku odbedą tegoroczne Mistrzostwa Drużynowe Polski dla juniorów i juniorek. Organizatorem tego turnieju jest AZS AWFiS Gdańsk.

8 thoughts on “Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek Gdańsk 2009

 1. Katastrofa w Gdańsku!! Bardzo mało drużyn zgłosiło się do tych Mistrzostw!!!! Kobiety tylko cztery drużyny: GKS „Czarni” Bytom, KS AZS AWFiS Gdańsk, KS Gwardia Bielsko-Biała, SGKS Wybrzeże Gdańsk i mężczyźni pięć drużyn : GKS „Czarni” Bytom, KS AZS AWFiS Gdańsk, SGKS Wybrzeże Gdańsk, AZS WSPiA Poznań, Gwardia Wrocław. Nie wiem ale PZJ powinien rozważyć w przyszłym roku jakieś konkretne środki na nagrody dla najlepszych trzech drużyn to napewno frekwencja byłaby o wiele większa, a swoją drogą dlaczego nie ma żadnego klubu z Warszawy, Gliwic i innych??

 2. Gliwice nie wystawiły zadnego składu na ta drużynówke ponieważ jest to fizycznie nie możliwe,w klubie obecnie są 3juniorki i może z 3 juniorów. nasz klub wystawi druzyne na młodzieżoców.:)

 3. Wyniki DMP Junior Kobiety 1 KS AZS-AWFiS Gdańsk. AZS AWFiS Gdańsk
  2 SGKS Wybrzeże Gdańsk. Wybrzeże Gdańsk
  3 GKS Czarni Bytom. „Czarni” Bytom
  4 K.S. Gwardia Bielsko- Biała Gwardia Mężczyźni
  1 GKS Czarni Bytom „Czarni” Bytom
  2 KS Gwardia Wrocław Gwardia Wrocław
  3 SGKS Wybrzeże Gdańsk Wybrzeże Gdańsk
  4 KS AZS-AWFiS Gdańsk AZS AWFiS Gdańsk
  5 AZS-WSPiA Poznań WSPiA Poznań

 4. A propos „katastrofy”… Słusznie zauważyła Hanka – zbyt mała liczba juniorów/juniorek w klubach nie pozwala na stworzenie drużyny i nic tu nie pomogą zachęty organizatorów. Tak jest nie tylko w Warszawie czy Gliwicach. Taki duży klub jak np. Juvenia Wrocław też nie wystawił juniorskiej drużyny. Lepiej jest zwykle w juniorach młodszych czy młodzieży. Może trzeba pomyśleć nie tyle o zachęcie, co o modyfikacji przepisów i pozwolić np. na wystawienie drużyny przez okręgowy związek judo? A może trzeba pozwolić na „wypożyczenie” więcej niż jednego zawodnika? W każdym razie jeżeli nic się nie zmieni, to juniorskie DMP będą się rozgrywały wśród kilku tych samych klubów.

 5. Od paru lat jestem na Drużynówkach i mogę stwierdzić że pomimo małej liczby drużyn to chyba te Mistrzostwa w Gdańsku miały najsilniejszą obsadę.
  Na matach w Gdańsku startowały prawie wszystkie uczestniczki i uczestnicy ostatnich Mistrzostw Świata – praktycznie można było zobaczyć całą czołówkę krajowych zawodników. Co do nagród to od kiedy pamiętam wygląda to ze strony PZJ zawsze tak samo – Puchar i dyplom dla klubu i medal dla zawodników żadnych nagród rzeczowych – przykre ale prawdziwe.

 6. Faktycznie – obsada była bardzo mocna. Dwóch medalistów Mistrzostw Świata z Paryża – Łukasz Kiełbasiński (reprezentował SGKS Wybrzeże) i Tomasz Domański (AWFiS). Pozostali reprezentanci Polski na Mistrz. Europy i Świata Juniorów i Jun. Mł: Piotr Płoński, Grzegorz Wieczorek, Ada Grabowicz, Luiza Czakańska, Daria Pogorzelec, Zuzanna Pawlikowska, Błażej Mielcarek, Jakub Zarzeczny, Damian Nasiadko, Joanna Jaworska, Halima Mohamed-Seghir, Katarzyna Stasiecka, Marcin Wydrzyński, Łukasz Golus, Jakub Kubieniec, Maja Rasińska, Weronika Czempik, Jakub Zakrzewski oraz inni (nie wszystkich zapamiętałem :)- za co z góry przepraszam) swoją obecnością spowodowali, że zawody te były na naprawdę wysokim poziomie a niektóre pojedynki były b. fascynujące i zaskakujące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *