Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Juniorek Młodszych Wrocław 2009

We Wrocławiu w dniu 21 listopada odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Polski Cadetów U17. Hala AZS AWF Wrocław aleja Paderewskiego 35 Wrocław.

41 thoughts on “Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Juniorek Młodszych Wrocław 2009

 1. Drużyny juniorów młodszych.
  Mam nadzieję, że poza AZS-AWF Warszawa i Juvenią Wrocław wystartują inne drużyny ??

 2. Oj będzie głośno i gorąco !!Frekwencja zapewniona!Dziesięć drużyn juniorów mł i siedem drużyn juniorek mł.Jutro konkretne drużyny!Zapraszamy wszystkich do kibicowania swoim drużynom !!

 3. na pewno będzie głośniej niż na DMP seniorów(w sumie 7 drużyn i nie oszukując z 15 kibiców, w tym większość z Bytomia)
  a walki ciekawe były, szkoda tylko, że nie miał kto ich oglądać ;)

 4. Rzeczywiście szkoda :(. W juniorach młodszych jeszcze daje się uzbierać więcej drużyn – w juniorach i seniorach już gorzej :(. Nie pomogła nawet formuła Drużynowego Pucharu Polski Seniorów (zamiast Mistrzostw Polski), co pozwoliło na 1kg tolerancji wagowej i na „pożyczenie” praktycznie dowolnej liczby zawodników z innego klubu.

 5. PP Młodzików to ma coś takiego jak rozstawienia czy to jest wolna amerykanka w losowaniu. Przykładowo w 60 Ochnio z Kuwaczka w pierwszej walce? Czy jest jekiś regulamin?

 6. Proszę bardzo.Nieoficjalnie jest tak: Drużyny Juniorek mł. 1.Juvenia Wrocław, 2. UKS Ósemka Nowa Sól, 3. AZS Gliwice, 4. GKS Czarni Bytom, 5. AZS Gdańsk, 6. AZS Poznań, 7. Gwardia Bielsko-Biała. Drużyny Juniorów mł. 1. Juvenia Wrocław I, 2. GKS Czarni Bytom, 3. Juvenia Wrocław II, 4. AZS Wrocław, 5. Spartakus Olsztyn, 6. Juvenia Wrocław III, 7. AZS Gdańsk, 8. AZS Gliwice, 9. Jordan Kraków, 10. Olimpia Poznań, 11. UKS Częstochowa, 12. AZS Poznań

 7. Szykuje się mocna rywalizacja…..swoją drogą, brawa dla działaczy i trenerów Juvenii Wrocław, potrafili wykorzystać „wyż demograficzny judoków” i widać po wynikach świetną pracę ! Czyżby Czarni Bytom oddali pole….mam nadzieje że nie…:))

 8. Co do juniorki mł. GKS ” Czarni ” Bytom,mają mocny skład.
  Pewnie bez medalu nie pojadą,i stawiam że finał jak nic będą miały.
  A jun.mł. Choć nie mają dobrego składu,to pewnie łatwo nie odpuszczą,to przecież jedna z lepszych cech Bytomia,łatwo nie odpuszczają ;)

 9. Witam. Wszystko już jasne.
  Chłopaki z JUVENII bezkonkurencyjni !!

  MKS Juvenia Wrocław, 7:2 UKS 6 Piła,

  Walka 2 – półfinał
  MKS Juvenia Wrocław, 6:2 MKS Jordan Kraków,

  Walka 3 – finał
  MKS Juvenia Wrocław, 5:4 AZS AWF Warszawa,

  Gratulacje!!!

  1. Gratulujemy Juwenii ale finał tylko 5:4 więc ledwo ledwo. Szkoda, że nie wiadomo jak wyglądały poszczególne walki w finale.

 10. Waśniewski – wolny los 10:0(1:0)
  Makarewicz – Brożek 5:0(2:0)
  Klecuń – Bogacki 5:0(3:0)
  Kiełbus – Szerszeniewski 10:0(4:0) i już pozamiatane;)
  Szwarnowiecki – Galaś 0:5(4:1)
  Szewczyk – Witkowski 0:10(4:2)
  Iwaszkiewicz – Gmurek 0:7(4:3)
  Pańko – wolny los 10:0(5:3)
  Kazimierowicz – Broniec 0:7(5:4)

  Dobry prognostyk na przyszły rok ( tylko 3 zawodników z 1993 !!! )

 11. chciałbym dodać iż AZS AWF Warszawa wypożyczyła dwóch zawodników, a Juvenia Wrocław miała cały skład swój, nikogo nie wypożyczali.

  1. AZS-AWF Warszawa wypożyczył tylko Witkowskiego z UKJ-225 Warszawa.
   A z podstawowego składu nie przejechał Migacz(60) i Zasłona(+90) grypa oraz Górecki(90) rozwalił więzadło w Bytomiu.
   Tak więc wynik w finale mógł być na odwrót

 12. AWF w bezpośrednich walkach wygrał 4:3 z Juvenią. Wiec gdyby nie braki kadrowe mistrzem Polski zostałaby Warszawa.
  a tak swoją drogą który rzut był najładniejszy waszym zdanie albo która walka ?

 13. Juvenia Wrocław – zdobyła tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych (mężczyzn)- Fakt bezdyskusyjny i należą się im gratulację .
  Wielki szacunek dla trenerów !!!

 14. Tak,chociaż ciekawe jak by było,gdyby Czarnym nie zabrakło 1 punkcika z Gdańskiem…..jednak nie odpuścili i pokazali że są mocni ! Turniej i walki na wysokim poziomie, szkoda że obsada sędziowska go zaniżała…

 15. Juvenia definitywnie wygrala…
  Ta finezja…
  Ten sposob walki…
  Ta taktyka…
  Jestem pelen podziwu dla zawodnikow i dla i trenerow
  I gratulacje rowniez dla AZS-u ze podjal walke…

 16. A co do Azs-u Warszawa,to świadczy o tym ,że nie jest drużyną która mogła wygrac DMP ,ponieważ nie miała 2 wag,a Juvenia Wrocław wystawiła aż 3 drużyny!!!

  1. Cóż to były za zawody. Jak Pan Galaś pojechał Szwarnowieckiego to kochająca judo wrocławska publiczność zgotowała mu stendingowejszyn.
   Cudownie

   1. Te owacje były dla Szwarnowieckiego za to, że nie dał się Galasiowi rzucić na ippon ( przegrał na jedno czy 2 juko). Wiem bo to ja pierwszy krzyknąłem DZIĘKUJEMY. A tak naprawdę to wielkie uznanie dla drużyny Juvenii. Warto zauważyć, że Szewczyk rano ważył 66kg, a walczył w -73 ( 7 kg różnicy), Iwaszkiewicz 73 , a walczył w -81 ( 8 kg w plecy), a Pańko miał wagę 81 wyszedł w -90 ( 9 kg lżejszy). Braki kadrowe dotknęły również Juvenię. Każde zwycięstwo ma jednakową wartość ale warto pamiętać o tych faktach i dlatego cieszę się, że ci zawodnicy sprostali zadaniom. Z kadry juniorów młodszych odchodzą Kiełbus, Szwarnowiecki, Szewczyk. Reszta tworzy trzon kadry na przyszły rok i mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie kolejny sukces. Pozdrawiam wszystkich kibiców i sympatyków dżudo.

 17. Moim zdaniem najładniejszym rzutem był rzut Iwszkiewicza w meczu z Piłą. W ogóle w tym meczu prawie same ładne rzuty były ;).

 18. Moim zdaniem najlepszym rzutem był ippon z meczu finałowege w kategori 73kg Szewczyk-Witkowski (Uranage) żadko spotykany a jaki efektowny rzut !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *