Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów – podsumowanie

Wrocław – dziś na hali KS Gwardii Wrocław odbyły się Mistrzostwa Polski Drużyn 2011 w kategorii wiekowej Senior. Drużynowym Mistrzem Polski kobiet została drużyna AZS AWFiS Gdańsk, drugie miejsce przypadło drużynie AZS AWF Wrocław. Drużynowym Mistrzem Polski mężczyzn została drużyna AZS AWF Wrocław, Srebro wywalczyła drużyna AZS Gliwice, a brąz przypadł KS Gwardia Wrocław. Walki dostarczały dużo emocji ! Kibice Gwardii głośno dopingowali swoich faworytów. Rano rezegrano walki pań, a wieczorem panów. Wieczorna impreza z oprawą artystyczną i w specjalnie przygotowanym programem dostarczyła nowych wrażeń z takich zawodów. Na telebimie przed każdą walką można było oglądać fotografie walczących w kimonach i specjalnych pozach ! Każdorazowo zapowiadono kto z kim będzie walczył, a spikerzy objaśniali publiczności to co się działo na tatami. Młodzi judocy z pochodniami przy zaciemnionej sali wprowadzali drużyny na matę. Wszystko było dopracowane tylko zabrakło uczestników ! Może władze PZJ zmienią regulamin i za rok będzie tylko pięć kategorii wagowych (tak jak EJU) i do tego będzie można mieć dwóch wypożyczonych zawodników (też zagranicznych) ! To by było już coś i wtedy byłoby tych ekip o wiele więcej. Wyniki 2011

2 thoughts on “Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów – podsumowanie

 1. Myślę że ograniczanie ilości wag nic nie da. Przykład Czarni Bytom mieli kompletne dwie drużyny (damska i męska) i nie przyjechali dlaczego?
  Myślę raczej że sprawa wygląda nieco inaczej – całe koszty drużynowych mistrzostw ponoszą kluby które w takich imprezach biorą udział i pytanie co z tego mają? Niestety żyjemy w czasach gdzie pieniądz odgrywa dosyć dużą rolę i na starty tylko dla satysfakcji mają chęć tylko wyjątkowe kluby.
  AWFiS Gdańsk też mógł przyjechać z kompletną drużyną męską, Warszawa też bez większych problemów mogłaby wystawić dwie drużyny i jestem prawie pewien że zmiana regulaminu na pięć kategorii wagowych nie przyniesie zwiększenia liczby drużyn. W zeszłym roku regulamin uświadomił wszystkim tylko to że wystarczyło mieć pieniądze i można było być Drużynowym Mistrzem Polski co pokazało Opole. A gdyby tak na Drużynowych Mistrzostwach Polski wprowadzić nagrody pieniężne dla zawodników ich trenerów i dla klubu. Myślę że taka formuła najprędzej zgromadziłaby większą ilość drużyn. Marzy się człowiekowi co nie.

 2. judo to sport amatorski i srodowiskowy-jesli to sie nie zmieni ( a sie nie zanosi , bo jak )-odgrzewanym daniem jest co 4 lata Olimpiada (konkurenja druzynowa nie jest w programie Igrzysk)- Olimpiada jest koniem pociagowym dla dzialaczy,programow i dotacji..to rozwoju dyscypliny sie nie przyczynia.
  No ostatnio bogaty wojek-Rosja -Putin-funduja niektore sprawy-np przelot na U23 na Syberii+ zakwaterowanie…
  Wczoraj w kronice sportowej Prezes Blach poinformowal o powstaniu ligi Interkontynentalnej-druzynowka skladajaca sie z zespolow Polski,Czech i Slowacji (po dwa zespoly )-sadze,ze znowu uprzywilejowani beda ci ca maja blisko do granicy..
  brak pomyslu na to by judo wypromowac.. czekanie jedynie na medal olimpijski to za malo..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *