Dwukrotny olimpijczyk ofiarą politycznych rozgrywek Prezesa PZJudo

Dwukrotny olimpijczyk ofiarą politycznych rozgrywek Prezesa PZJudo

Co trzeba zrobić, aby móc reprezentować nasz kraj w Mistrzostwach Świata?
Jakże naiwni są Ci, którzy myślą, że należy uzyskać wynik będący minimum kwalifikacyjnym. Otóż nie. Tegoroczne nominacje na Mistrzostwa Europy Seniorów, Mistrzostwa Europy Kadetów oraz Mistrzostwa Świata Seniorów pokazały, że to nie wynik decyduje o tym kto znajdzie się w składzie na imprezę mistrzowską. Więc co decyduje? A raczej kto decyduje? Decyduje jednoosobowo Prezes Polskiego Związku Judo.

Zapraszam do przeczytania całego artykułu, który umieściłem na stronie lepszejudo.pl PRZECZYTAJ WIĘCEJ NA STRONIE LEPSZEJUDO.PL

Posted Under
Bez kategorii

11 thoughts on “Dwukrotny olimpijczyk ofiarą politycznych rozgrywek Prezesa PZJudo

 1. Jeżeli faktem jest, ze jest to zemsta Prezesa na trenerze klubowym, to Prezes związku okazał się bardzo malutkim człowieczkiem, który nie zasługuje na podanie ręki, a tym bardziej na kierowanie związkiem. Takie zachowanie Prezesa PZJ jest delikatnie mówiąc nie właściwe. Nie dopuszczalnym jest bez konkretnej przyczyny skreślenie w ostatniej fazie przygotowań zawodnika, ze startu w mistrzostwach(przygotowania trwały rok),tym bardziej,jeżeli zawodnik wypełnił kryteria nakreślone przez ten związek. Wszyscy wiem jak wygląda kondycja polskiego judo, takie potraktowanie zasłużonego zawodnika przez związek jest szkodliwe i nie etyczne, na pewno nie wpłynie motywująco na młodych sportowców rozpoczynających przygodę z judo. Prezesi powinni sprawę załatwić między sobą, a zawodnik jest od tego,aby trenował i robił wyniki.

 2. ..fakty to sa takie-startuje 5 (slownie pieciu ) judokow-ek (3 panow i 2 panie)-mozna bylo maxymalnie wyslac 18 osobowa reprezentacje (9 panow i 9 pan )-w dwoch kategoriach wagowych (dowolnych)-mozliwosc podwojnego startu
  -turniej druzynowy odbedzie sie bez udzialu druzyn z Polski-a sa przymiarki by stal sie czescia rywalizacji na Igrzyskach
  -i jeszcze jeden fakt-chyba 10lat temu byly Mistrzostwa Swiata w Osace-moglem na Eurosport ogladac transmisje (miedzy innymi braz Krawczyka)-dzis o judo na Eurosporcie cisza..
  …..to tyle o faktach..

 3. Fakty są takie, że dzisiaj na kanale SportKlub w telewizji kablowej
  oglądałem dwie wygrane i jedna przegrana walkę Łukasza Kiełbasińskiego
  może w nie najlepszej jakości ale za to z komentarzem Tomka Adamca na żywo.

 4. Witam wszystkich serdecznie. Jestem kibicem judo i chciałbym się z Państwem podzielić moją opinią w tej sprawie, ponieważ czytając wypowiedzi Pana Tomasza Adamca jak i całego środowiska judo nasuwa mi się stwierdzenie, iż każdy ocenia to zajście z jednego punktu widzenia jaki przedstawiają wszystkie portale. Nie potrafię dłużej milczeć w tej sprawie. Bardzo zdenerwowało mnie aroganckie zachowanie Pana Adamca, ale mimo to nie chciałem się wychylać. Jednak jeśli ktoś wiedząc, że wina jest obustronna za wszelką cenę stara się zrzucić wszystko na jedną osobę w tym wypadku Pana Błacha to coś tu jest nie tak. Albo będziemy sprawiedliwi albo dalej takie zachowanie będzie bezkarne. Polecam zapoznać się z tym artykułem i KOMENTARZAMI pod nim.

  http://www.tylkoigrzyska.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=9657:kolejny-gierki-w-pzjudo-adamiec-nie-pojechal-do-rio&catid=53:slides&Itemid=44

  Pan Adamiec nie został pociągnięty do konsekwencji za swoje wulgarne wypowiedzi, a z pewnością mógł. Czasem powinniśmy spojrzeć też na siebie zamiast wszystko strącać na jedną osobę. To prawda prezes źle postąpił nie wysyłając Tomka na Mistrzostwa Świata w Rio nawet na własny koszt, bo nikomu to nie szkodziło. Jednak nie usprawiedliwia to jego wulgarnego zachowania.
  Proszę o ustosunkowanie się do mojej wypowiedzi i wyrażenie swojego zdania w tej sprawie. Pozdrawiam Szymek ;)

  1. Witam
   Myślę że Pan Adamiec za wszelka cenę chce pokazać jaki to on nie jest poszkodowany… ;/ ale np Wyobraźmy sobie że mamy firmę i w tej firmie zatrudniamy pracownika… a PRACOWNIK MÓWI ŻE JESTEŚMY GORSI OD „GÓWNA” itd…. co robimy? ZWALNIAMY!!!! tu jest tak samo! już czytać nie mogę żalu Pana Adamca sam jest sobie winien! a po drugie jak on chce reprezentować KRAJ i PZJUDO ja nazywa go w taki sposób? chyba coś nie tak ;/ a na własny koszt to może sobie jechać do Rio ale na wycieczkę… nie chcę nikogo urazić ale takie są FAKTY pozdrawiam!!

 5. Szanowny Panie

  Szanowny Panie Robercie
  Porównanie zachowania własciciela prywatnej firmy w stosunku do pracownika do relacji zarząd PZJ –zawodnik jest co najmniej niestosowne
  Szanujący się człowiek czując się obrażony nie będzie czekał na możliwośc rewanżu, lecz natychmiast zareaguje własciwymi środkami
  PZJ nie jest narzędziem do wymierzania ,,sprawiedliwości”
  Adamiec zrealizował minimum PZJ i powinien być uczestnikiem MS
  TWÓJ tekst że na własny koszt to może sobie jechać do Rio ale na wycieczkę,swiadczy ,że nigdy nie miałeś okazji zapoznać się z prawdziwym judo a to szkoda bo może miałbyś więcej szacunku dla wybitnych zawodników i mógł zrozumieć skutki decyzji PZJ
  Szkoda,ze nie masz odwagi podpisać sie własnym nazwiskiem pod obrażliwym tekstem

  edytuj Odpowiedz
  Dodaj nową odpowiedź

 6. Witam
  Myślę że z judo się zapoznałem… Jednak jeśli Pan Adamiec byłby taki Mocny (jak za swoich dobrych lat) to wygrał by turniej a nie zdobył 3m na słabym turnieju ;/ a jego zachowanie po wyborach było karygodne! nie twierdze że prezes jest bez winy… ale nikt nie mówi o tym co P Adamiec „wyczynia” tylko się użala nad sobą! Szkoda że kontuzję odniósł Damian Szwarnowiecki bo tematu by nie było!
  pozdrawiam Robert :))

 7. Wiesz Szymonie,Szymku, że w PZJudo działa coś takiego jak komisja dyscyplinarna? Jeżeli moje zachowanie było niestosowne, należało niezwłocznie się tym zająć! Też jestem takiego zdania. Jeżeli obraziłem kogoś z PZJudo publicznie to śmiało można z tą sprawą udać się do sądu. Pan prezes na pewno drogę zna, bo tam odwołuje się przecież od decyzji Ministerstwa Sportu- głównego i jedynego sponsora PZJudo. Komisja dyscyplinarna widać nie jest do niczego potrzebna, bo miłościwie nam panujący sam może wymierzać sprawiedliwość w sposób jaki uzna za stosowny i w wybranym przez siebie momencie. Pan prezes musi być niezwykle wrażliwym człowiekiem, skoro tak bardzo dotykają go wypowiedzi na portalach internetowych, szczególnie te sprzed roku.
  Bardzo się cieszę Szymku, że udało wam się zarchiwizować te plugastwa wypisywane przeze mnie publicznie na temat prezesa. Mam nadzieję, że zrobicie z nich użytek.
  A wiesz jaka jest między nami różnica? Ze ja pod swoimi wypowiedziami podpisałem się imieniem i nazwiskiem. Ciebie widać na to nie stać. Przykre, ale widać tylko tacy stają w obronie prezesa.
  Tomasz Adamiec

 8. Tak Tomaszu, Tomeczku, ale jest jeszcze jedna dużo większa różnica pomiędzy nami. Ty pozywałbyś za to sądu, a ja nauczyłem Cię pokory przez te kilka wpisów. I spokojnie te plugastwa już zrobiły swój użytek. Szymon, Szymek, Szymuś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *