Echa walki dwóch Mistrzów – tego można się było spodziewać !

Smutny dzień po walce dwóch największych Polskich Mistrzów Olimpijskich w sportach walki ! Nie usłyszycie odemnie, a nie mówiłem. Nie milkną komentarze po tej walce. Niestety nie są to opinie dobre! Fani MMA są niezadowoleni z poziomu walki i prowadzenia całego show, a sympatycy sportu z przebiegu tej walki oraz z tego że do niej doszło. Ogólnie całe to widowisko stało na bardzo niskim poziomie w ocenie internautów. Co do mnie, to aby się wypowiedzieć zobaczyłem nagranie na jednym z portali. Paweł super wygląd, technika ok, trochę na początek za długie badanie dystansu, ale w końcu atak i …. koniec. Widać było chwilę zawachania czy bić dalej leżącego już Andrzeja, ale nowe nawyki dały impuls i poszło parę razy. Sędzia przerwał choć nic się nie działo ? Garda Andrzeja działała, więc czemu ? Dla dobra Andrzeja, ok że to się skończyło ! Teraz niestety Wroński, kompletnie nieprzygotowany, robił wrażenie że był tam za karę. Brak obicia bokserskiego widać było na ringu i twarzy Andrzeja po ciosach Pawła. Czoło, a tam trafił Paweł to najmocniejszy kawałek ludzkiej głowy i raczej po ciosach z ręki się nic nie dzieje. Nawet bym stwierdził że bardziej zagrożona na uraz jest ręka które wyląduje na czole, ale Wroński twarz ma nie obytą z ciosami więc ten mega guz który ukazał się na jego głowie zaraz jak tylko wstał był normalną reakcją ciała na uderzenie. Niestety cała oprawa tej gali była beznadziejna, a spikerka pana Suprona pomyłką. Walka się odbyła, a niesmak pozostał. Paweł zabiera się za kandydowanie do sejmu i oby mu się udało tam dostać. Może wtedy zajmie się promocją judo jako poseł i członek Zarządu PZJ. Opinie internautów Opinie internautów 2

Posted Under
Bez kategorii
Tagged

5 thoughts on “Echa walki dwóch Mistrzów – tego można się było spodziewać !

  1. Myślę że nie nalezy popadac w pesymizm. Oglądałem walke i… taka mnie naszła myśl .Judo zanim stało się sportem było przecież sztuką walki – nie należy o tym zapominać . W technikach judo tych dotyczacych samoobrony znajdują się udeżenia i dżwignie na stawy nie tylko łokciowy czy bark. Judo wygrało przecież w Japonii z wieloma innymi stylami walki i stało się głównym stylem obezwładniania w japońskim wojsku i policji. Co do walki , widac było ,że Paweł ma ogromna przewagę , ale widac też ,że Paweł zachował podczas walki szacunek do przeciwnika – przyjaciela. Wroński – no cuż …zapasy nigdy nie były same w sobie sztuką walki … pozdrawiam

  2. O ile zrozumiałem, pesymizm Pretoriana dotyczył ogólnych wrażeń z całej gali, jej oprawy i jakości wykonania, a nie wyniku walki czy jakiegokolwiek starcia stylowego (o którym tu zresztą mowy być nie może – żaden zawodnik nie dążył do zwarcia, a Paweł Nastula trenował swego czasu z Krzysztofem Kosedowskim więc coś mi mówi że stąd jego umiejętności bokserskie, a nie z treningów atemi waza z judo)

    Walka jak walka, trochę krótka ale skłamałbym jakbym powiedział że na nią nie czekałem, a przecież o to w tym wszystkim chodzi – o emocje sportowe :)

  3. oprawa wiaże sie z pieniazkami , i dylematem czy dac je w wiekszej części zawodnikom i tym samym poswiecic mniej srodków na oprawę , czy odwrotnie , tak jak w judo zawody nizszej klasy sa z oprawa jaką są , a np puchary wykazuja wieksze zainteresowanie dawcow pieniazków i tym samym oprawa jest ładniejsza . :) fajnie oczywiscie gdy emocje sportowe sa ze smakiem oprawione w zlota ramke :)

    oczywiscie masz racje z udeżeniami Pawła , chodzi mi o to by nie zapominać ,że judo to nie tylko sport i punkty ,ale równiez sztuka walki

  4. No wiadomo że wtedy najlepiej. Żałuję że Paweł Nastula nie dogadał się z KSW, no ale trudno, tak bywa. Fajnie że ciągle walczy i jest w formie!

  5. dokładnie , mam duzy szacunek do ludzi którzy czynnie uprawiaja sport przez całe zycie , mimo ,że czasami sie bardzo nie chce ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *