Europejskie Turnieje Rankingowe 2010 Top Cadets

Rankingowe Turnieje EJU to w oparciu o te turnieje tworzony jest ranking i według tego rankingu rozlosowywani są zawodnicy na Mistrzostwach Europy i Świata oraz dzięki wysokiej pozycji na tej liście można otrzymać dziką kartę na Igrzyska Olimpijskie Młodych w 2014 roku.Dla zainteresowanych podajemy kalendarz Top Cadets na 2010 i tak : I. 11-13 styczeń Kijów Ukraina, II. 06-10 marzec Zagreb Chorwacja, III. 19-24 marzec Alanya Turcja IV. 05-07 kwiecień Fuengirola Hiszpania, V. 12-14 kwiecień Tver Rosja, VI. 15-21 maj Coimbra Portugalia, VII. 24-28 kwiecień Teplice Czechy, VIII. 01-05 maj Ploiesti Rumunia IX. 10-12 maj Berlin Niemcy, X. 25-27 czerwiec Szczyrk Polska.

6 thoughts on “Europejskie Turnieje Rankingowe 2010 Top Cadets

  1. Z ostatniego w roku Pucharu Polski pierwsza trójka lub czwórka powinna podzielić te starty między sobą tj.36 zawodników z 8 wag (bez 46).Wyjazdy na te turnieje na koszt klubów lub federacji w ostateczności własny bo na PZJ nie ma co liczyć .PZJ powinno w oparciu o te turnieje stworzyć kalendarz w Polsce tak aby nie kolidował z tymi turniejami.Już teraz trenerzy i rodzice powinni zabiegać o to w PZJ,oraz załatwiać wstepną zgodę PZJ na te starty.

    1. Napisz proszę jaki jest cel szkoleniowy proponowanych przez Ciebie wyjazdów. Kadeci to zwykle zawodnicy kończący gimnazjum i ciągłe opuszczanie szkoły by spędzić 25 sekund w jednej walce i pokonać 3000 km różnymi środkami lokomocji pewnie jest im zbyteczne.

  2. Po pierwsze jak już się stanie że zawodnik odpadnie z turnieju (bo nie musi) to pozostaje jeszcze 2-3 dni camp 2x dziennie randorii.Szkoleniowo najlepsza forma rozwoju z całkiem nowymi przeciwnikami po prostu super.Po drugie doświadczenia startowe tak potrzebne zwłaszcza młodym zawodnikom,obycie, zmiejszenie stresu, nauka walki ze stresem tzn. z samym sobą tak potrzebne na dużych imprezach.Po trzecie zobaczenie rywali, co robią, obserwacja technik, notatki itd.Po czwarte najważniejsze ranking eju to szansa dla zawodników że w 1 czy 2 walce nie spotkają najlepszych.Po piąte nikt nie pisze że wszyscy jadą wszędzie,np. nr 1 z PP jedzie na 4-5 imprezy z 10, nr 2 PP też itd.Mamy zdolną młodzież, tylko brak jest obicia i obycia turniejowego. Pzj organizuje starty tylko na Berlin i Szczyrk przy czym Berlin bez campu!!Tak było w 2009 roku i wyniki sami widzieliśmy na ME i MŚ moze te starty to zmienią lub zaowocują w juniorach jak będziemy stali w miejscu i nic nie zmieniali to napewno nic nie osiagniemy.

  3. Witam.Chyba lepiej tutaj przenieśc się z tematem Jeszcze raz zwracam się do rodziców przyszłorocznych jun mł.aby się zintegrowali i sami ustalili z PZJ gdzie mogą sami pojechać na EJU Top Cadets a gdzie wysyłać będzie PZJ.(zaw + camp)/
    i proszę zainteresowanych o dopisanie się poniżej /zobaczymy ilu takich chętnych byłoby/ . Jest przynajmniej kalendarz startów.Pozdrawiam

  4. Witam napewno jest wiele osób zainteresowanych tymi zawodami EJU Top Cadets ale co z tego jak Pzj nie prowadzi rankingu kluby okregi trenerzy zawodnicy czekaja na oficjalne ogłoszenie rankingu w koncu sezon sie skonczył i wszystko chyba wiadomo.Pzj prowadzi chyba jakieś szkolenie młodzieży i obozy w przyszłym roku chyba sie odbeda ale nikt nie wie kto na nie pojedzie a trenerzy też chca wiedzieć bo musza przygotowac takiego zawodnika a i tez organizuja zimowe zgrupowania i moga sie pokryć z tymi z Pzj.W koncu ferie nie są w jednym terminie dla wszystkich.A co my trenerzy rodzice i zawodnicy możemy zrobić chęci są ale pzj ma to gdzieś .

  5. Na pewno nie można tylko czekać i mysleć że ktoś za Nas coś zrobi, proszę dzwonić do PZJ , prosić Trenerów o interwencję, wyrobić plastrony EJU. Życzę powodzenia i czekam na info.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *