Gliwice: Złoto Szoguna 2017

W dniu 28.10.2017r, na Hali AZS Gliwice, odbył się IX Turniej Mistrzów Judo o nagrodę Prezydenta Miasta Gliwice i ZŁOTO SZOGUNA, w którym startowali wybitni, utytułowani zawodnicy z Niemiec, Ukrainy, Gruzji i Polski.

Goście, którzy zaszczycili swoją obecnością to przede wszystkim:

  • wieloletni Rektor Politechniki Śląskiej, wielkiego przyjaciela judo, a obecnie wybitny członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie Rzeczypospolitej Profesor Bolesław Pochopień,
  • Prezes AZS Gliwice, szef sportu akademickiego Politechniki Śląskiej, dyrektor Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej – doc. dr Krzysztof Czapla,
  • Wieloletni zawodnik klubu AZS Gliwice, członek kadry Masters, sponsor Jacek Gemza
  • kierownik referatu sportu Urzędu Miasta Gliwice Pan Jerzy Mercik
  • wieloletni przyjaciel i sponsor naszej sekcji Prezes zarządu spółki Radan, Tadeusz Wesołowski.

Formuła rozgrywanego od 9 lat Turnieju o ZŁOTO SZOGUNA to podział zawodników na dwie kategorie wagowe, w których startują wyłącznie zawodnicy imiennie zapraszani przez Wielkiego Szoguna Turnieju Mistrza Czesława Garncarza.

W kategorii OPEN do 75kg startowali:

1. MARTIN SETZ – NIEMCY
mistrz Niemiec, zdobywca I miejsca na pucharze Europy
2. MARIO SCHENDEL – NIEMCY
Mistrz Niemiec, trzykrotny zwyciężca pucharów Europy
3. DMYTRO KANIVETS – UKRAINA
mistrz Ukrainy, zdobywca I m na pucharze świata
4. OLEKSANDR KOSHLIAK – UKRAINA
Mistrz i vice mistrz Ukrainy , dwukrotnie 2m na Pucharze Europy
5. GAGA SZETEKAURI – GRUZJA
reprezentant Gruzji, uczestnik wielu turnieji międzynarodowych
6. MICHAŁ BARTUSIK, UKJ MILLENIUM RZESZÓW:
4-krotny Mistrz Polski oraz 4- krotny uczestnik Mistrzostw Europy i Świata.
7. MRÓWCZYŃSKI WIKTOR – AZS AWF Katowice
mistrz Polski juniorów, młodzieży i seniorów, 4-krotny uczestnik Mistrzostw Europy i Świata
8. GARBACZ MATEUSZ – UKMS Żak Kielce
v-ce mistrz Polski seniorów, 2- krotny uczestnik Mistrzostw Europy
9. WAWRZYCZEK PAWEŁ – AZS AWF KATOWICE:
Mistrz Polski juniorów, v-ce mi strz polski młodzieży.

W kategorii OPEN powyżej 75kg startowali:

1. KHAMMO IAKIV – UKRAINA:
Mistrz Ukrainy, czterokrotny zdobywca pucharu Świata, mistrz Europy, VII zawodnik ostatnich Igrzysk Olimpijskich,
2. ANTON RUDNYK – Ukraina:
2-krotny Mistrz Ukrainy, 4-krotny zdobywca pucharów Europy
3. BENJAMIN BOUIZGARNE – NIEMCY
3-krotny Mistrz Niemiec, 3-krotny zdobywca 2m na pucharach Europy
4. SVEN HEINLE – NIEMCY
3-krotny Mistrz Niemiec, zdobywaca Im na pucharze Europy i 2m na Pucharze Świata
5. CHRISTOPHER SCHWARZER – LAT, NIEMCY
zdobywca Im na Pucharze Europy
6. OLEKSIY LYSENKO – AZS AWF WARSZAWA,
mistrz Ukrainy, zdobywca Im na Pucharze Europy Juniorow
7. TOMASZ DOMAŃSKI – KŚ AZS AWF GDAŃSK,
Brązowy medalista mistrzostw Polski seniorów,
8. JAKUB WÓJCIK – WKS ŚLĄSK WROCŁAW
4-krotny Mistrz Polski, 4- krotny uczestnik Mistrzostw Europy i Świata
7 zawodnik Mistrzostw Europy Młodzieży.
9. GRABOWSKI KAMIL – 23 lata GKS Czarni Bytom
mistrz Polski Seniorów, 5 miejsce na Mistrzostwach Europy
10. NIEDZIELA KAMIL – AZS Gliwice
v-ce MP Seniorów, v-ce Mistrz Polski młodzieży, 5 miejsce Mistrzostwa Europy Młodzieży
11. KACPER SZCZUROWSKI – AZS Gliwice
MP juniorów, v-ce mistrz Polski Seniorów, Zdobywca Im – Warsow Judo Open, 2x3m Puchar Europy

Walki turniejowe obfitowały w emocje sportowe i często kończyły się niespodziankami. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję oglądania walk na najwyższym poziomie, z dużą ilością różnorodnych technik. Wielkie zaangażowanie zawodników nagradzane było ciągłym dopinkiem i wielkimi brawami. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy puchar i dyplom, a zdobywcy I miejsc nagrodę pienieżną w wysokości 5 000zł, drugich miejsc – 3 000zł, a trzecich – 1 000zł. Największa jednak nagrodą były hojne brawa, a dla zwycięzców wręczany przez Wielkiego Szoguna Turnieju, największy i wyjątkowy puchar > tytularne ZŁOTO SZOGUNA.

Największą NIESPODZIANKĄ Turnieju było zwycięstwo Kacpra SZCZUROWSKIEGO nad VII zawodnikiem Olimpiady w RIO, Iakiv Knammo z Ukrainy.

WYNIKI KATEGORII DO 75KG:
Im – WIKTOR MRÓWCZYŃSKI
IIm – DMITRY KANIVETS
IIIm – MICHAŁ BRATUSIK oraz MARTIN SETZ
Vm – MATEUSZ GARBACZ oraz MARIO SCHENDEL
VIIm – GAGA SZETEKAURI oraz PAWEŁ WARZYCZEK

WYNIKI KATEGORII powyżej 75KG:
Im – SVEN HEINLE
IIm – KACPER SZCZUROWSKI (AZS GLIWICE)
IIIm – IAKOV KHAMMO oraz TOMASZ DOMAŃSKI
Vm – KAMIL GRABOWSKI oraz JAKUB WÓJCIK
VIIm – CHRISTOPHER SCHWARZER oraz KAMIL NIEDZIELA.

 

Autor artykułu: Krzysztof Rogulski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *