Grand Prix w Zagrzebiu: brązowy medal Piotra Kuczery

Info.PZJudo

Aż 5 medali zdobyli nasi judocy w zakończonym 3-dniowym turnieju Grand Prix w Zagrzebiu. W niedzielę brązowy krążek wywalczył Piotr Kuczera w kategorii wagowej -90kg. To jego pierwszy medal w zawodach tej rangi.

podium
Piotr Kuczera pokonał na kary Czarnogórca Marko Bubanję i Brytyjczyka Maxa Stewarta, na kary prowadził też w półfinale z Rosjaninem Alexandrem Grigorievem. Niestety Polak tę walkę przegrał, ale w pojedynku o brąz zwyciężył przed czasem z Niemcem Dario Kurbjeweitem Garcia.

To był 5 medal dla Polski i drugi brązowy w Zagrzebiu. W klasyfikacji drużynowej Biało-Czerwoni zajęli 2 miejsce – 2 złote medale, ustępując tylko Rosjanom, którzy wygrali 3 kategorie wagowe, ale też mieli bardzo liczną 20-osobową reprezentację.

To był najlepszy występ polskich judoków w historii Grand Prix. W ogóle wrzesień okazał się bardzo udany w turniejach seniorskich, bowiem w European Open w Estonii Polacy wywalczyli 9 medali, w tym 2 srebrne.

Na miejscach punktowanych było w sumie w Zagrzebiu 9 Polaków na 12 startujących w Chorwacji. W niedzielę 7 miejsce zajął Patryk Ciechomski (-90kg).

Turniej na żywo transmitowała telewizja FightKlub. Kolejne relacje już w dniach 6-8 października z Grand Prix w Taszkiencie.