I Mistrzostwa Polski Drużyn Mieszanych Cadetów – Elbląg 2012 / Projekt

MPDM Cadetów 2012 – 27 października w Elblągu, czy uda nam się zorganizować tą widowiskową Judo imprezę już w tym roku ? Wszystko na to wskazuje że tak ! To będzie ogromne wydarzenie w naszym Judo. Oprawa i obsługa na światowym poziomie ! Specjalnie zbudowane tatami na wysokości. Duża nowoczesna hala, ponad dwa tysiące młodych i starszych widzów ! Specjalny profesjonalny program widowiskowy! Relacja z finału w TV oraz skróty! Transmisja live w internecie ! Czy uda nam się to wszystko osiągnąć już w tym roku ?

Teraz trochę szczegółów co do ragulaminu (już na finiszu):

– drużyny mieszane trzy kategorie męskie i dwie damskie.
– grupa wiekowa junior młodszy z możliwością startu młodzików.
– kategorie wagowe męskie: do 50kg, pow. 50kg do 70kg, pow. 70kg do 90kg.
– kategorie wagowe damskie: do 57kg, pow. 57kg do 78kg.
– roczniki w 2012 roku 1996/99.
– punkty : tylko IPPON ! (dźwignia, duszenie, trzymanie 25sec., rzut na plecy)
– czas walki 10 min + 5 min Golden Score !
– kary: pierwsze Shido – ostrzeżenie, drugie Hansoku-make – dyskwalifikacja.
– możliwość wypożyczenia dwójki zawodników/czek z innego klubu !
– Nagrody specjalne dla drużyn: I miejsce 5000zł, II miejsce 3000zł, III miejsce 1500zł. Najlepszy zawodnik imprezy nagroda: 500zł.

13 thoughts on “I Mistrzostwa Polski Drużyn Mieszanych Cadetów – Elbląg 2012 / Projekt

 1. Co do regulaminu

  1.Jeżeli ma to dotyczyć cadetów U17 to kategoria męska 46kg
  w Europie prawie nie istnieje a w Polsce jest typowa dla młodzików
  Zatem kategoria do 50 kg nieliczna ma w tym turnieju taka sama wagę jak
  kategoria 50-70 kg z najliczniejszymi i najmocniejszymi rocznikami 60 kg i 66 kg, na pewno ze szkoda dla widowiska (lepiej eliminować skrajnych)

  2.Czas wali 15 minut to dla tytanów

  3.Zwycięstwo tylko Ippon, przegrana dwie kary
  nie widzę tu żadnej równowagi wróże nieciekawe zwycięstwa przez kary

 2. Dziesiątki godzin dyskusji za nami, bardzo dziękuję że podzieliłeś się z nami swoimi spostrzeżeniami. Już spieszę z odpowiedzią: waga do 50kg to przedewszystkim ukłon dla młodzików (mają prawo startu wg Regulaminu PZJ), 50-70 mnóstwo zawodników od 50kg do 66kg, 70kg – 90kg też mocni zawodnicy. Kategorie wagowe ustawione tak aby jak najmniej było u zawodników tzw. zbijania wagi. Czas walki masz rację dla tytanów, raczej niemożliwy do wytrzymania i oto chodzi. Raczej nie zobaczymy na tym turnieju werdyktu hantei. Tylko dwie kary ! To znak dla zawodników że tutaj nie można na nic czekać i mysleć że się uda. Od początku ataki i to na 100% tylko to przyniesie zwycięstwo. Takie Judo obecnie nam serwuje też IJF i najwyższa pora aby nasi młodzi zawodnicy to zrozumieli i tak walczyli. Jak to dotrze do uczestników to będziemy mięli piękne walki z pieknymi rzutami. I oto nam chodzi. A jak Waszym zdaniem powinny wyglądać takie promocyjne zawody Judo ? Jaka powinna być oprawa artystyczna tego typu turnieju ? Czekamy na Wasze sugestie. Pozdrawiamy JC Poland

 3. zmiany maja sens, ale bardzo gwałtowne mam wrażenie że to eksperymetowanie.

  1.kategorie wagowe w takim układzie to
  50kg nieotłuszczony sprawny młodzik
  70kg junior mł osiłek 66 kg
  90kr niedoważony plusik z 90kg
  i dwie dwieczyny tutaj raczej mały wybór, raczej aby tylko były
  bo nie ma ich dużo, a sukces gwarantowany

  2.Dotychczasowy golden score w repsazach bez limitu czasu raczeh sie nie sprawdził, więc po co brnąc w to dalej.
  Chciałbym doczekac kiedy zawodnik w piętnastej minucie niepozorowanej walki rzuca pieky ippon. To musi być Justyna Kowalczyk albio Robert Korzeniowski

  3.No i wracając do ippona, widziałem wiele pięknych yuko, zwłaszcza kiedy pada zawodnik „koci” i są one dalej b.widowiskowe.

 4. Pokazowy turniej musi być mega czytelny dla widzów i to był główny powód rezygnacji z yuko i wazaari (jeszcze przed info z IJF). Ludzie niewtajemniczoni nie rozumieją że 7 + 5 (wazaari yuko) czy 5 + 5 + 5 (3x yuko) punktów to nie jest więcej niż 10 (ippon) już nie mówiąc o niuansach typu bok, a potem plecy czy trochę tego i tamtego itd. Turniej Drużyn Mieszanych to ma być pokazowy turniej PZJ dla wszystkich kibiców ! Mamy też nadzieję że uda nam się zoganizować już najbliższych latach Mistrzostwa Europy Drużyn Mieszanych u nas i w oparciu o nasz regulamin (stosowne dokumenty zostaną wysłane do EJU).

 5. Zatem życze sukcesu komercyjnego,
  tylko skróccie ten czas to anywidowiskowe i może byc po prosu śmiertelnie nudne i wbrew kierunkowi zmian IJF.
  Namawiam do inywidualnych zproszeń skierowanych do konkretnych klubów,
  aby uzyskać jakąś minimalną reprezentacje bo skończy sie na Tomicie, Galeonie bo blisko i Juwenii bo Pretorian. Może darmowe noclegi albo takie tam dla zawodników bo oni maja byc aktorami, a nie sponsorami jak rozumiem.

 6. Dziękuję. Bradzo dobry pomysł ze skierowaniem bezpośrednich zaproszeń do najsilniejszych klubów. To też będzie duże wyróżnienie, ale nie chcemy nikomu zamykać drzwi. Eliminacje rano, widownia i kibice zaproszeni na galę popołudniową z blokiem pokazów i na półfinały i finały. Jak będzie więcej niż 12 ekip to eliminacje w piątek, a w sobotę blok finałowy. Troje zawodników/czek każdy klub ma własnych, a dwoje można wypożyczyć więc liczę na dużą frekwencję. Do tego możliwość dodania członu sponsora do nazwy klubu np. „IMS Adidas – Juvenia Wrocław” czy „Liberty – Czarni Bytom” ! (może okolicznościowe naszywki !! też dozwolone). Będzie TV więc coś za coś od sponsora ! Dodam jeszcze nagrody dla zwyciężców w tym trenerów ! Macie jakieś pomysły co do klimatu tych zawodów. Orient jak w Nippon Arenie w Tokio (fot. artykuł) czy jak na Grand Slamie w Paryżu lub coś innego. Czekamy na Wasze sugestie.

 7. witam

  oprawa artystyczna w stylu „starej japonii ” . może do wspolpracy zaprosić ambasade japonii?

  pozdrawiam

 8. Bardzo dobry pomysł z Ambasadą Japonii to podniesie prestiż tej imprezy. „kdbts” dzięki będziemy w kontakcie im wiecej osób które mogą i co najważniejsze chcą pomóc tym lepiej dla nas wszystkich.

 9. Pomysł rewelacyjny lecz moim zdaniem wypożyczenie dwoje zawodników na pięciu to trochę za dużo – jeden wystarczy,no i czas 8 minut wystarczy.

 10. Taki turniej Richo, nie ma plusu, ani w chłopcach ani w dziewczynach max 90kg i 78kg. Udało nam się już spiąć Regulamin TEAM MIX.(niebawem publikacja). Zaproszone zostaną najmocniejsze drużyny z Polski !! Już wkrótce wizualizacja tatami !! Pozdrawiam

 11. Judotomek.
  Czym innym jest demokratyczne przegłosowanie zmian w przepisach walki, które zawsze są korzystne dla jednych i złe dla innych a co innego kodeks moralny zawodnika czy trenera.
  Oczywiście można się zastanowić, czy zmiany są korzystne dla judo i czy osiągnięto cel. Też mam wątpliwości bo judo przestaje być realna sztuką walki z drugiej jednak strony dzięki tej zmianie możemy oglądać wysokie efektowne techniki zamiast walki z nosem przy macie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *