I Mistrzostwa Polski Judoków w Piłce na Macie ! Popieramy !

Na początku dla zabawy, a teraz na poważnie ! Is Judo, is fun ! Najnowszy pomysł młodych trenerów z Wrocławia. Wszystko dzieje się na Facebooku.pl !

Ruszamy z organizacją na poważnie:

1. O godzinie 18 podany będzie regulamin zawodów

2. Startowe będzie kosztowało ok 100 zł za drużynę: piłki, sala, przewóz maty barierek, nagłośnienie – wszystkie rachunki są do wglądu jeśli ktoś sobie tego zażyczy

3. zgłaszać się możecie telefonicznie do mnie 695595548 systematycznie po zgłoszeniu poszczególnych drużyn umieszczamy to na facebook

4. podawajcie drużyny pełnymi składami i z nazwą
(drużyny 3 osobowe)

5. Po pojawieniu się regulaminu podajcie swoje uwagi by zoptymalizować zasady itp.

6. dalsze info wkrótce ….

Przekazuje Maciej Zamęcki jeden pomysłodawców i organizatorów imprezy !

Na fali ! See more: http://www.facebook.com/#!/event.php?eid=250269368353534

Regulamin Sportowy
I MISTRZOSTWA POLSKI
DŻUDOKÓW W PIŁCE NA MACIE
WROCŁAW, 10.12.2011

… … 1. Faul jest tylko wtedy, gdy zarówno faulujący jak i faulowany mają to samo zdanie.

2. Brak sędziów, drużyny dogadują się co do werdyktu.

3. Nie można używać rąk przy obronie bramki.

4. W przypadku użycia ręki w obronie bramki, gdy piłka ewidentnie leciała w światło bramki, uznawany jest gol.

5. Ręka w czasie meczu = 10 natychmiastowych pompek zawodnika, który dopuścił się przewinienia.

6. Gra toczy się w czasie 2x 5minut z przerwą na zmianę stron. W przypadku gdy drużyna zdobędzie 10 bramek podczas pierwszej połowy, mecz uznaje się za zakończony.

7. Po golu rozpoczyna bramkarz drużyny, która straciła bramkę, pierwsze podanie jest wolne, tzn. nie może być przerwane przez przeciwników.

8. Bramkę stanowi mata tatami o wymiarach 2mx1m. Gol uznany jest wtedy, gdy piłka dotknie przedniej części tatami, nie może być odbita od ściany/barierek.

9. Wszelkie uznane przewinienia, skutkują rozpoczęciem gry przez drużynę poszkodowaną w miejscu dokonania przewinienia. Rzut wolny pośredni.

10. W przypadku remisu po zakończeniu czasu decyduje reguła golden score bez ograniczenia czasowego.

11. Po wypadnięciu piłki za pole gry, rozpoczyna drużyna, która piłki nie wybiła,
w miejscu wypadnięcia piłki za pole gry:P

12. Zawodnicy drużyny wyczytanej zakładają niebieskie spodnie od judogi, zawodnicy drużyny przeciwnej – białe. Można podwijać nogawki.

13. Miejsce na wasze propozycje. Regulamin ma charakter roboczy, i będzie doszlifowywany do dnia 02.12.2011.See more

Posted Under
Bez kategorii
Tagged

6 thoughts on “I Mistrzostwa Polski Judoków w Piłce na Macie ! Popieramy !

 1. Rewelacja !!! Ja już montuję ekipę, więc jak dobrze pójdzie KATOWICE MASTERS grają…:))Pytanie ilu można zgłosić zawodników do drużyny bo ma grać 3 ale w razie kontuzji i zmęczenia materiału… bo raczej starzy jesteśmy, to ze 2-ch by się jeszcze zdało….? I może drużyny 4 osobowe, żeby dało się coś rozgrywać bez zostawiania pustej bramki…?

  pozdrawiam Jacek

 2. Brawo, że judocy promują piłkę nożną. Może kilku młodych judoków uda się przeciągnąć do piły kopanej. Jeszcze nigdy nie widziałem piłkarzy promujących JUDO. Gratuluję pomysłu. Naprawdę Rewelka

 3. Zupełnie niepotrzebnie komunikat organizacyjny został udostępniony na judoinfo.pl.
  MP judoków w piłce na macie jest inicjatywą koleżeńską, dotyczy dorosłych zawodników, bądź tych, którzy swoją karierę judo już zakończyli. Nie odciągamy więc młodych judoków od swojego sportu na rzecz piłki nożnej. Każdy judoka w „pewna odmianę” piłki nożnej gra i nie stanowi to problemu.
  Stopczyk – jak pójdziesz z dzieckiem pograć tenisa to znaczy, że odciągasz je od judo?wydaje mi się to niedorzeczne.

  Jak już ten komunikat się znalazł na tym popularnym portalu, zachęcam do zgłoszeń pod wymienionym numerem telefonu.

  Pozdrawiam, Janek

 4. „Każdy judoka w „pewna odmianę” piłki nożnej gra i nie stanowi to problemu.” Gdyby pokusić się o to by każdy młody piłkarz nożny w trakcie treningu, choćby rozgrzewki wykonywał pewne elementy z judo, to popularność judo mogłaby być większa. To oczywiście mało realne. Natomiast problem troszkę jest, bo świadomie lub nie, wszyscy zajmujemy się promocją różnych dyscyplin sportowych. Judo nie musi się posiłkować nimi, nawet w czasie rozgrzewki, ale najłatwiej rzucić piłkę, jeden się rozgrzeje a inny będzie stał. Każdy judoka może grać i w pokera i nie musi to być problem, ale nie musi grać w judodze. Niech piłkarze zagrają w….. judogach, albo walczą w swoich wdziankach – byłoby to dziwne prawda? Niech zorganizują mistrzostwa Polski piłkarzy w judo…..ale nie, głupich nie ma. Pozdrawiam

 5. Już ponad 30 drużyn zgłosiło swój udział ! (przypomnę tylko że Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorów i Seniorek 2011 zgłosiło się 3 męskie i dwa damskie zespoły) Są w nich Mastersi i Trenerzy oraz Zawodnicy ! Będzie fajna zabawa ! Z drugiej strony ja sam znam kluby gdzie piłkarze wykupują sobie zajęcia z judo. Słyszałem też że przy dużych klubach piłkarskich w Wielkiej Brytani otwierają się szkoły judo właśnie, aby usprawnić młodych piłkarzy. U nas też można o tym pomyśleć i się ciut otworzyć na nowe !!

 6. Wspaniała zabawa to raz a dwa niezła integracja środowiska Judo z całej Polski….:))Mam tylko nadzieje że wszyscy potraktują to z umiarem i obędzie się bez kontuzji !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *