II Wrocław Open 2011 – musimy się dużo uczyć.

II Wrocław Open 2011 – na samym początku chciałbym ze swojej strony wszystkich przeprosić za czas trwania tych zawodów. Robiliśmy wszystko aby trwały one tyle ile powinny, koniec był przewidywany na 21 godz. Chciałbym też ogromnie podziękować sędziom, trenerom, zawodnikom i zawodniczkom oraz obsłudze stolików oraz wszystkim którzy doczekali do końca Turnieju. Niestety nie wszystko zależało od nas, ale nie chcę tutaj obwiniać innych. Wyszło jak wyszło i mieliśmy najdłuższe zawody w tym roku w Polsce. System obsługi zawodów, (dodam odpłatny) jakim dysponuje PZJ nie wytrzymał obciażenia i się posypał, zmiany w losowaniach i inne błędy spowodowały około trzygodzinne opóźnienia. W zawodach wzięło udział prawie 600 uczestników z siedmiu krajów (Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Ukrainy i Polski). Bardzo mocni Ukraińcy i Holenderki do tego reprezentacja narodowa Szwecji oraz reprezentaci kadr Wielkiej Brytanii i Belgii. Turniej stał na bardzo wysokim sportowym poziomie. Mam nadzieję że formuła konfrontacji wschód-zachód będzie przyciągać z roku na rok coraz więcej ekip zagranicznych. Pracujemy też nad zmianą roczników z U17 i U20 na U16 i U19 ! W przyszłym roku może uda się dodać trzy maty i na pewno skorzystamy ze swojego programu (tego który jest używany na turniejach U15). Pozdrawiamy i do zobaczenia za rok.

5 thoughts on “II Wrocław Open 2011 – musimy się dużo uczyć.

 1. Przepraszać trzeba i to bardzo.
  Moim zdaniem organizacja to po prostu żenada i brak szacunku dla wszystkich uczestników. Maty wzięte z przedszkola. Ogólny bałagan – nawet sędziowie często nie wiedzieli kto walczy w następnej walce.
  Jak ktoś ma ambicje pokazywać całej Polsce jak powinno się „robić” judo
  to powinien się lepiej przygotować i wybić sobie z głowy organizowanie w jednym dniu na pięciu matach zawodów w dwóch kategoriach wiekowych.
  No i sędziowanie też pozostawiało trochę do życzenia.
  pozdrawiam wszystkich
  -Artur

 2. bez komentarza ponagrywać tylko i pokazać do ogolnej oceny .ale czlowiek sie obawia bo ofiara zawsze bedzie jedna „zawodnik”a oni i tak są nietykalni.a sędziowanie koleżance z klubu to naprawde porażka tak się nie robi

 3. Po co dodawać trzy maty skoro jedna i na tym turnieju była przez długi czas ” niezamieszkała „? Śmiem twierdzić, że to nic nie da. Na tym turnieju przede wszystkim w oczy rzucał się brak logicznego myślenia.

 4. nie można być arbitrem, czyli ‚sędziować na środku’ nikomu ze swojego miasta a już w ogóle wykluczone jest sędziowanie komuś ze swojego klubu. Jeśli tak się dzieje to wina jest arbitra a trener, który widzi coś takiego powinien iść do klasyfikatora i powiedzieć mu wszystko. Wtedy współczuję sędziemu :)

 5. Wrocław, komentarz gości ze Szwecji
  tłumaczenie automatyczne google, wersja oryginalna w linku
  http://community.eju.net/judofriends/content/wroclaw-open-2011-29

  Wrocław Open 2011
  Nie mogę uwierzyć, że konkurs może iść od sukcesu do katastrofy tylko w jednym roku, ale podobno może być, chodzi o Wrocław Open 2011, można się zastanawiać, jak oni myślą w organizacji, teraz większość osób pyta co się stało, zaczynamy od podstaw ….
  My „, Malmo Budokan Judo Club” zdecydowała się na jesieni 2010 roku, aby przejść do turnieju w Polska, Wrocław Open, wydawało się obiecujące i ciekawe, więc postanowiliśmy tam pojechać. . To była bardzo długa droga, ale poszło dobrze, aż doszliśmy do granicy z Polską, to było jak jazda na tarka do prania do około 60-80 km, zajęło nam około 7-8 godzin, aby dotrzeć, więc było trochę zużyte, ale każdy z nas bardzo zadbane, otrzymał pomoc z wielu rzeczy, Hotel położony około 150 metrów od hali sportowej, jedzenie jest ok, miał również pomocy facet z klubu, jak interpretować tu i na temat ustaleń nie było na co narzekać, wszystko prowadził dobrze, bez opóźnień i inne bzdury, które, niestety, jest powszechne w wyścigach całkowicie nowy, jeden był bardziej zaskoczony, że nie ma na co narzekać. ! Ale tak, niektórych brakuje tu i tam, ale na ogół bardzo dobrze wykonane turnieju, my wtedy otrzymał nagrodę za najlepszy klub nie matowy nie gorzej!
  Mieliśmy stałego zaproszenia do tegorocznego konkursu, więc poszliśmy z radością w nadziei, że będzie mnóstwo zabawy i radości turnieju, mieliśmy też dowiedział się, że konkurs został przeniesiony do lepszego i większego obiektu, ze względu na duże zainteresowanie ze strony wielu klubów w Europie, mieliśmy pod koniec były pochwały Wschodu na konkurs do wszystkich, z którymi spotkał się w ostatnich turniejach, którzy chcieli uczestniczyć w tym roku. Wszystko zaczęło się tak jak powinno, ważenia został wprowadzony w naszym hotelu w piątek wieczorem, dotarliśmy wprawdzie pół godzinnym opóźnieniem, ale zadzwonił i poinformował, że byliśmy pod koniec z powodu ruchu, więc byli mili czekać, aż dotarliśmy, tak to szło doskonale, więc wydawało się obiecujące na jutrzejszy wyścig, ale o co my się oszukani
  Konkurencja była uruchamiana na. 10:00 w sobotę, każdy z nas jest przewożone autobusem od hotelu, co było dobre, biorąc pod uwagę, że około 7 kilometrów iść, a nie wielu z nas nie jest szczególnie uzdolnionych w języku polskim tak, że możemy zapytać ludzi na drogi, jeśli byłoby to potrzebne. Po tym, wyglądało to bardzo dobre i wiele zaczęło się rozgrzać się nieco, ale już dziwnego powodu, więc każdy z opóźnieniem, dlaczego nie wiemy, ale później było dane błędy, które spowodowały opóźnienie, trzeba było czasu, i wielu zaczęło skarżyć się, to było więcej, że rozpoczął się już na rozgrzewkę, ale po prostu trzeba było czekać, prawdziwym powodem było to, że zespół, który przyszedł za późno, co spowodowało ponad 400 młodych ludzi czekać , dlaczego nie po prostu je usunąć i zacząć? o 11:30 to zostanie uruchomione, w dniu 5 tatami, a oni zaczęli już zastanawiać, jak do cholery nie uda im się zakończyć około 400 starterów w normalnym czasie, był to kadeci, którzy zaczną, a juniorzy by następnie wypełnić w

  Po rozpoczęciu wyścigu wee myśli, że wreszcie toczą się, ale nie, że przyszły nowe problemy, nie mogę pisać o wszystkim, będzie to powieść, ale kilka punktów, chcę podkreślić! . Sędziów, to całkowicie brak licencjonowanych sędziów, ale i oto, tylko na tatami chłopców, A, B i C, miał, panie udał się do D i E, musiał zadowolić się lokalnych talentów, które spowodowało, że wiele dziwnych werdykt; co oznaczało, że wielu trenerów był bardzo blisko otrzymania zawału serca i udaru mózgu lokalnych, chociaż mam kilka udar mózgu, i jak zwykle, musiałem iść do sędziego głównego i wskazać te niesprawiedliwy podział sędziów, wad, zastanawiając się, dlaczego kobiety nie mają równy status z chłopakami. Gdy kadeci zaczęli zbliża się do końca jego część, zaczęli mieszać panie z chłopakami, co oznaczało, że licencjonowanych sędziów na wszystkich tatami, ale szkoda było zrobić, wielu utalentowanych dziewcząt co oczywiście strzelił, i nic dziwnego, że Polska korzyści Hosts, w tym nasze dziewczyny z Budokan Malmo, ale ich sprawiedliwego podziału tych rekrutów do sędziego, aby rozpocząć turniej kalibru, najwyraźniej oceniane przez Polaków, i nie wystarczy, licencjonowanych sędziów w miejscu, w fazie nie więcej niż skandal! Kiedy zaczęli mężczyzna -73 na E mat, więc było kobiet -63 na w pełni, dziewczyny, które Półfinał musiał siedzieć i czekać, a tym samym pokazać ponownie, po wcześniejszym KerfuffleName z organizatorami, tak, byłem zmuszony do również uwaga, że ​​w moich oczach cholernie sposób jasny i zaniedbania wobec nich zawodnicy, a wiersz nie jestem późno, aby rzucić w nosie na nich, wskazując, że będą musieli się rozgrzać ponownie, oraz że ryzyko uszkodzenia ciała znacznie wzrasta z powodu zmęczenia i że traci fokus, pamiętaj, że wszystkie podchorążowie w tym czasie prowadzi 7-8 godzin, aw wielu przypadkach nie udało się prawidłowo odżywiać, i dziwne, że była skuteczna, dziewczyny, ale gotowy i zakończył kategorii wagowej, co doprowadza mnie do mojej następnej skargi, całe jedzenie zabrakło w kawiarni lub restauracji, było nagle nic kupić, i że wszyscy uczestnicy musieli pić wody z kranu ani ssać na skałach, aby uzyskać pewne wilgoci w jamy ustnej, żarty na bok, ale to cholernie słaby, że organizatorzy nie patrzą na takie rzeczy, mogą w końcu po prostu poszedł i kupił kilka skrzynek z wodą, tak aby zawodnicy byli ok, ale nie, to, co miał na myśli z Nie będę spekulować na temat, ale nie w głowę!
  Wyścig nie był gotowy aż do późnego wieczora, większość z nich bardzo zmęczony, zły i rozczarowany, i po prostu chciał hotele dla prysznice i żywności, i wskoczyć do łóżka, kiedy następny cios pojawił się, nie jest autobus z powrotem, i że dowiedzieliśmy się bardzo późno, więc nagle, kilka zmęczony, głodny i przeklęty judoków z trenerami powinni dotrzeć do hoteli pod własną moc, nie wiemy, gdzie jesteśmy, i jak wielu z nas języka polskiego . Chodzi o coś więcej napisać, ale zadowolić się, że po rozmowach z innymi trenerami z różnych krajów, więc pozwól mi zrozumieć, że ten turniej nie będzie ponownie odwiedził, i wierzę, że udział w przyszłym roku będzie bardzo polski turniej, to na pewno nie pójdą. Takie podzespoły boob może być tak aranżer po prostu nie można zrobić, jedno jest jakby to był turniej klubu, ale mówimy międzynarodowej konkurencji, przeszkolonych sędziów, zupełnie niezrozumiałe decyzje, ogromne opóźnienia, bez jedzenia i picia w późnych godzinach popołudniowych, nie transport z powrotem do hoteli. I również powiedział, że byłoby to około 600 zawodników, w sumie, ale mam zastrzeżenia, bo nie wiem dokładnie znaczenie tych informacji, ale to prawda, to bardzo nieodpowiedzialne z organizatorów, aby nie wkładać do turnieju na sobota, niedziela, kadetów i juniorów oddzielnie, być może byłoby idea organizatorów o tym myśleć, jeśli nie jest za późno …

  Kent Gustavsson / Malmo Budokan Sweden Kent Gustavsson / Malmo Budokan Szwecji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *