IX Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo

Po raz dziewiąty odbędzie się w Suchym Lesie koło Poznania. W tym roku w dniach 17-18.03.2012 zostanie rozegrany w kategoriach U11, U13, U15 i U17 osobno dla dziewcząt i chłopców.
WMTJ w kategorii U15 będzie po raz trzeci ogólnopolskim turniejem rankingowym a po raz
pierwszy Otwartym Pucharem Polski Młodzików i Młodziczek wpisanym do kalendarza PZ
Judo.

WMTJ jest również po raz 4-ty turniejem, którego wyniki zaliczane są do rankingu OZ Judo
w Poznaniu.

Zawody odbędą się jak co roku w nowoczesnej Hali Widowiskowo-Sportowej gdzie judocy
walczyć będą o atrakcyjne nagrody i specjalnie na tę okazję przygotowane medale.

Rejestracja poprzez stronę internetową zawodów:

Strona zawodów -http://judo.suchylas.pl/zawody/
Strona klubu – www.judo.suchylas.pl

Szczegóły w komunikacie. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy !!!

W imieniu komitetu organizacyjnego:

Prezes UKS Gimnazjon
Henryk Kusza

Posted Under
Bez kategorii

13 thoughts on “IX Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo

 1. Czy na Otwartym Pucharze Polski dla Młodzików i Młodziczek w Suchym Lesie będą obowiązkowe dwie judogi: biała i niebieska ?

 2. z tego co wiem to ustalono, że zapis ten obowiązuje od juniora młodszego na zawodach organizowanych przez PZJ

 3. Może warto powrócić do tego tematu przed tym turniejem.
  Niebieskie judogi dla młodzików to jakiś absurd, nie odcinajmy zawodników finansowo od mozliwosci zaprezentowania sie na turniejach ogólopolskich. Dla wielu sam koszt podróży i noclegu może byc barierą występu, czy rzeczywismie mamy nadmiar pretendentów?
  Na dużych turniejach miedzynarodowych takich jak np Einhoven, Duisburg
  nikomu takie pomysły do głowy nie przychodzą, choć dotycza zamożnych Holednrów, Belgów, Niemczów czy Francuzów.
  Rafale prosze o interwencje i wymusznie stosownego pisemnego stanowiska PZJ dotyczacego młodzików w tej sprawie.

   1. To już jest jakieś totalne zakręcenie.

    Regulamin Sportowy mówi o warunkach uczestnictwa w zawodach:

    …ubiór zgodny z przepisami walki (…).W zawodach seniorów i seniorek obowiązuje stosowanie judogi w kolorze niebieskim i białym.

    Uchwała zarządu opublikowana 03.08.2011

    Na zawodach krajowych rozgrywanych we wszystkich kategoriach wiekowych od 01 stycznia 2012 r. obowiązują judogi białe i niebieskie

    Informacja dotycząca koloru judogi z 15.02.2012

    Przypominamy o uchwale Zarządu Polskiego Związku Judo z dnia 12.05.2011 r: Od dnia 01.01.2012 roku na zawodach krajowych obowiązują judogi białe i niebieskie w następujących kategoriach wiekowych: senior, młodzież, junior, junior młodszy

    To co jest obowiązujące?

    Regulamin http://pzjudo.pl/docs/reg/12.pdf ?
    Uchwała http://new.pzjudo.pl/aktualnosci/2/1,,20/ ?
    Czy informacja http://new.pzjudo.pl/aktualnosci/2/1,,133/ ?

    Do rozstrzygnięcia pozostaje jeszcze co oznacza zapis z regulaminu „zgodny z przepisami walki” i gdzie te przepisy są dostępne ?

    Jaka jest hierarchia prawa regulującego judo w Polsce ?

    Trudno się dziwić czemukolwiek w polskim judo, jeśli regulacje dotyczące dyscypliny są chaotyczne i sprzeczne ze sobą.

 4. Polski Związek Judo wychodzi naprzeciw problemowi i znosi obowiązek w stosunku do młodzika i dzieci !! Oficjalnie ! Nie ma obowiązku posiadania niebieskiej judogi na OPP U15 !!!! Już niedługo oficjalny komunikat na stronie PZJ. Pozdrawiam.

 5. Jeśli PZ Judo jest takie dobre, to dlaczego nie znosi takiego obowiązku w stosunku do juniorów młodszych i juniorów? W tej grupie wiekowej młodzież jeszcze intensywnie rośnie i się rozwija i żeby sprostać wszystkim wymaganiom dot. judogi to trzeba by mieć w roku 2 judogi białe i jeszcze dodatkowo niebieskie? Ja uważam, że od kategorii młodzież można mówić o dwóch kolorach judog na zawodach.

 6. PZJudo nie wychodzi naprzeciw problemowi,tylko sam je stwarza, najważniejszym przepisem regulującym sprawy sportowe jest Regulamin Sportowy Polskiego Związku Judo, i to są obowiązujące przepisy, jest to przepis najwyższy rangą, a zmienić ten regulamin może tylko Kongres PZJudo, który jest najwyższą władzą i uchwalał ten regulamin, żaden zarząd nie ma do tego prawa, więc decyzja zarządu co do niebieskich judog jest bezprawna.Zarząd może co najwyżej zaproponować udział w zawodach w niebieskich judogach,ale nie nakazywać dopóki nie jest zmieniony Regulamin Sportowy.

 7. A Puchar Polski Juniorów Młodszych w Skierniewicach tuż, tuż i jesli ktoś nie dopuści do walki bez niebieskiej judogi to co do sądu z tym? I unieważnić zawody? Żądać zwrotu poniesionych kosztów? itd, itp……Nie ma tam prawników w PZ Judo?

 8. To ja teraz mam pytanie odwrotne.
  Syn 11 lat wyrósł z białej judogi, następną chciał niebieską więc taką mu kupiłem. Czy to dopuszczalne aby został zdyskwalifikowany na zawodach dzieci (U-13) za wyjście w niebieskiej judodze gdy wywoływany jest jako drugi?

  Taką groźbę usłyszał po prawie roku startów „na niebiesko”, przed swoją pierwszą walką na jednym z turniejów. Gdy na miejscu chciałem wyjaśnić sprawę, sędzia główny odesłał mnie do organizatora, a organizator do … sędziego głównego. Dodam jeszcze, że w komunikacie zapis dotyczący regulaminu jest wyjątkowo lakoniczny „Zawody zostaną przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami”.

  Dodam jeszcze, że pytam dla jasności sytuacji. Kupno drugiej (białej)szczęśliwie nie jest dla mnie problemem.

 9. Bez względu na wiek białą judogę musi mieć. Niebieska niby obowiązuje od juniora młodszego dla zawodnika drugiego wyczytanego w oficjalnych zawodach- choć nadal nie znalazłem zmiany w regulaminie PZ Judo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *