JTP wraca z Ippon Trophy Antwerp z jednym złotym medalem

judo-team-poland.jpgJudo Taem Poland wraca z Ippon Trophy Antwerp z jednym złotym medalem. Był to nasz pierwszy wyjazd do Belgi, wcześniej jakoś nie było nam po drodze. Belgowie okazali sie bardzo mili i pomocni.

Zawody zorganizowane w piekny kompleksie sportowo-rekreacyjnym BLOSO-centrum Netepark (Hale,boiska,korty,aquapark,stadion i ogrom terenów zielonych) W ITA brało udział około 1000 zawodników z 9-ciu krajów (Francja,Holandia,Niemcy,Wielka Brytania,Armenia,Algieria,Luksemburg,Polska,Belgia).

J T Poland potraktował w tym roku ten start zwiadowczo sprawdzając poziom zawodników w interesujacych nas grupach wiekowych,poznając nowych znajomych oraz zasady sędziowania i organizacji u Nich turnieji w tej grupie wiekowej.Zawody zorganizowane na 8-miu matach tabliczki z imionami i nazwiskami zawodników przy macie, profesjonalnie prowadzone i sędziowane, każda kategoria wagowo-wiekowa miała swój numer(np.do 60 kg U-13 nr.69) także spiker tylko na poczatku każdej grupy wiekowej wyczytywał jaka kat.wagowa na której macie walczy co pozwoliło spokojnie czekać zawodnikom na swoje walki bez zbędnego biegania od stolika do stolika lub nasłuchiwania spikera.

Każda grupa wiekowa miała swoją godzinę wagi i walk(np.u-13 waga 9,30-10,30 walki 11 godz.) Miłą niespodzianką byli Nasi rodacy Sędzina Pani Kasia z Wrocławia (była zawodniczka Gwardii i Azs-u Wrocław którą serdecznie pozdrawiamy )oraz Asystentka Trenera z Herntals Pani Monika Cabaj z którą mieliśmy okazję tylko się widzieć bo akurat trenowała więc nie chcieliśmy przeszkadzać, także serdecznie pozdrawiamy.

Co do sędziowania ,bardzo profesjonalni zawodowi sędziowie stolikowi!!!Na macie w grupach wiekowych U-11,U-13 kandydaci na sędziów w specjalnych dresach(przed egzaminem nie mogą inaczej) oraz inni sędziowie(regionalni) wszyscy pod okiem doświadczonych sędziów stolikowych i tak naprawde to ci sędziowie decydowali o przebiegu walki często prostując złe decyzje na macie. Zakazy U-11,U-13,U-15 :Duszenia, dżwignie zakazane .W U-11 i U-13 zakaz technik z kolan , wynoszeń ,łapania i obejmowania za nogi,rzutów z poświęceniem.U-11 walka zaczynała się od podstawowego uczwytu. Trzymania!!!: 10 sek Wazarii, 15 sek Ippon Czas walki: 2-minuty efektywnego czasu walki. Niespodzianka było to że zawodnicy występowali tylko i wyłącznie w przepaskach(czerwona lub biała)także nie było tam festiwalu pasków!!!Poziom zawodów wysoki,zawodnicy z bardzo dobrą techniką ne-waza!!!(dużo już w tym wieku potrafią widać nacisk trenerów na te techniki) Góra też nie najgorsza U-13 a U-11 bardzo duża różnica widać ogromną pracę trenerów.Zawody godne polecenia obecnie prowadzone są rozmowy aby zawodnicy Judo Team Poland w przyszłym roku byli zwolnieni z opłaty startowej oraz aby mieli zapewniony nocleg,będziemy Was o tym oczywiście informować.Judo Team Poland w zawodach reprezentowali Rafał Wituś U20+20 -66kg (20 zaw.) 2-wie walki wygrane ippon dwie przegrane w efekcie odpadł z turnieju ,Sebastian Marcinkiewicz U13 -60kg 3-walki wygrane (2-ippon,1-yuko) złoty medal oraz Sędzia Pan Piotr Wituś.Za każdy ippon organizator płacił 2 euro dla druzyny!!!Gratulacje dla zawodników i ich trenerów.

Posted Under
Bez kategorii

2 thoughts on “JTP wraca z Ippon Trophy Antwerp z jednym złotym medalem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *