Judo bez medali

benging_0.jpgDzisiaj kibicowaliśmy Urszuli Sadkowskiej i Januszowi Wojnarowiczowi.
Urszula Sadkowska przegrała w I rundzie olimpijskiego turnieju w kategorii +78 kg z reprezentantką Kazachstanu Gulżan Issanową przez Waza-ari i odpada z dalszej rywalizacji.
Wojnarowicz rozpoczął od pokonania przez ippon Mongoła Bajarawchalana Machgała, przegrał przez yuko z Uzbekiem Abdullo Tangrijewem, a następnie w repasażach przegrywa z niemcem Andreasem Tolzerem.

Tak kończy się ostatni dzień startów naszych judoków.

Posted Under
Bez kategorii

2 thoughts on “Judo bez medali

 1. Myślę, że olimpiada oprócz wystepów Wiłkomirskiego, Krawczyka i Matyjaszka to komplentny dramat! Występy kobiet to już wogóle kompletna porażka! Czy polskiej kadry kobiet niestać na zdobycie przez cztery lata więcej niż dwóch miejsc na olimpiadę? PZJ powinien się zastanowić nad funkcją trenera, ponieważ wyniki z tego roku, jak i kwalifikacje olimpijskie niewskazują na jakikolwiek większy sens utrzymywania przez niego tej funkcji. Trzeba zakończyć „polityczne” rozgrywki i zająć się sportem.
  POPROSTU DRAMAT….

 2. Tak z persperktywy to myślę że czas na szeroko pojęty profesjonalizm :kadra trenerska,zaplecze PZJ ,całą otoczka wokół naszego kochanego judo aż prosi sie o zmiany….tylko ,u nas to tak jest że pierzemy się we własnym sosie ..a to nie zdrowe ..nawet wodę do mycia podłogi się zmienia bo myjąc cały czas tą samo roznosimy brud..troszkę ostro ale cóż .LIFE IS BRUTAL:P!!

  Podstawą jest to że u nas byli zawodnicy sa tylko byli a w innych europejskich krajach i nie tylko ich doświadczenie i talent jest wykorzystywany do szkolenia młodego zaplecza zawodników …i wszelkich działań wokół sportu.To dla mnie jest jaknabardziej zdrowe podejście :
  -młodzi zawodnicy widzą przed sobą perspektywy ,
  – ci co poswięcili całe życie na trenowanie mogą podzielić się swoją wiedzą ,wlać odrobinę rywalizacji w prezesowskie stołki(bez urazy:)
  Tym sposobem nawet zatwardziały działacz ma mobilizację do ciągłego kształcenia sie i zastanawiania co mozna zrobić lepiej ..a nie tylko zastanawiać się kim będę po nowych wyborach(oki troszkę złośliwości ale to już we krwii mam:):)

  pozdrawiam

  Poza tym wszytskim olimpijczykom gratuluję walk i kwalifikacji:):):):):):):)
  pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *