Kamila Pasternak Mistrzynią Europy Juniorek młodszych !!!!

Jedziemy po złoto! – tymi słowami żegnaliśmy się kiedy trener Kamili wyjeżdżał do Czarnogóry ! Brawo !! Kamila Pasternak MKS Juvenia Wrocław zdobywa tytuł Mistrzyni Europy do 17 lat będąc młodszym rocznikiem tej grupy wiekowej !! Za rok kolejne Mistrzostwa Europy i Świata, a za dwa lata Olimpiada w Chinach 2014 ! To wszystko stoi otworem przed młodą Wroclawianką ! Gratulacje dla Kamili i trenera Macieja Kwiatkowskiego ! Do złota w plusie Polska ekipa dokłada brąz !! Trzecia lokatę zdobywa Paula Kułaga TDK Trzcianka !! Brawo dla Pauli i trenera Józefa Jopka !! Honor naszej ekipy obroniły nasze judoczki trzeba przypomnieć też że na piątym miejscu start ukończyła Marta Wykupil. Jeszcze raz Gratulacje i Brawa !!!

12 thoughts on “Kamila Pasternak Mistrzynią Europy Juniorek młodszych !!!!

 1. Dziwny skład reprezentacji,w jednych wagach dwoje w innych nie ma nikogo np.w chłopakach wagi 55, 66, 81 nie ma nikogo a w 60, 73, 90 dwoje wedle jakich kryteriów było typowane? Wyniki to robił Wawrzyczek a reszta ? wszystko będzie jasne po ME kto pojechał na wycieczkę a kto walczyć.

 2. A co w tym dziwnego? Jądą ci sponsorowani przez PZJ plus ci, których kluby na to stać (w kolejności zgodnej z rankingiem). Cała filozofia.

 3. Prawda. Jadą Ci którzy mają minimum PZJ i wtedy na koszt PZJ oraz Ci w kolejności Rankingu PZJ na własny koszt.

 4. Witam Panie Rafale. Nie do końca jest tak jak Pan pisze, że zawodnicy spełniający kryteria jadą na koszt kadry…:). Część z nich płaci i to nie mało.
  Pozdrawiam

 5. Nie wiem dokładnie, ale takie wieści do mnie dochodzą. Może są jakieś inne dodatkowe koszty np. transport-hotel po drodze itd. To i tak lepiej niż w zeszłym roku tam w 100% koszt pokrywał klub/zawodnik. Problem jest że PZJ nigdzie tego nie publikuje, a informacja jest jaka jest. Bardzo się cieszę że prostujecie te „byki”. Dziękuję i Pozdrawiam.

 6. +70 kobieca kg końcowy w kategorii ciężkiej pomiędzy polskim Kamila Pasternak i Vaselyna Kyrychenko (UKR) doprowadziły do pierwszego tytułu kiedykolwiek Europejskiej dla Polski młodej kobiety. Polska obchodziła kilka tytułów w dalekiej przeszłości i tytuł w 2010 r. Marcin Gmurek. Dzisiaj Pasternak wygrał w ekscytującym finale znacznie cięższego Kyrychenko po karze za Kyrychenko w ostatniej chwili. Chociaż Pasternak nie mógł złapać ukraiński z techniką walczyła w taktycznego drodze do zwycięstwa. Polska potrzebuje sukcesu i got it. brązowy medal był dla Emese Karpati Węgier, czwarte z tych mistrzostwach. Trzecie miejsce także dla Paula Kulaga Polski dodając do sukcesu polskiej drużyny w ostatnim dniu. info EJU

 7. A czy będzie jakieś podsumowanie występów naszej reprezentacji Juniorów i Juniorek Młodszych w ME w Czarnogórze?

 8. Judo 2012 European Championships Cadets Bar: Kyrychenko (UKR) – PASTERNAK (POL) [+70kg] final
  http://www.youtube.com/watch?v=3NdVaHJZ-Rc&feature=relmfu

  Judo 2012 European Championships Cadets Bar: KUŁAGA (POL) – Kovalska (UKR) [+70kg] bronze
  http://www.youtube.com/watch?v=KQ8KStlmL2I&list=UUM2czdq1xIt1id1xS6IY0Ig&index=4&feature=plcp

  Judo 2012 European Championships Cadets Bar: Kowalczyk (POL) – Huseynova (AZE) [-52kg]
  http://www.youtube.com/watch?v=qOMFNYC1lxg&feature=related

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *