Kto do Kadry U17 i U20 ? Sezon 2012 już niedługo rusza !!

Sezon 2012 już tylko miesiąc do pierwszego startu w tym roku! Kończą się po mału przygotowania do Sezonu 2012. Kto zmienia kategorię wagową ? Cadeci zaczynają już 03-04 marca Pucharem Polski w Skierniewicach, a Junior od Pucharu Polski 10-11 marca we Wrocławiu. W kategorii Cadeta i Juniora w tym roku tylko jedna impreza mistrzoska (nie licząc MP). Mistrzostwa Europy Cadetów w Czarnogórze 22-24 czerwiec i Juniorów w Chorwacji 21-23 wrzesień. W każdej kategorii wagowej może wystapić po dwóch naszych zawodników i zawodniczek. Po drodze mocne Puchary Europy i Mistrzostwa Polski Juniorów już 14-15 kwiecień w Jastrzębiu. Kto jest faworytem według Was ? Jakie kategorie są najmocniejsze ? Kadra na dziś: PZJ Kadry

9 thoughts on “Kto do Kadry U17 i U20 ? Sezon 2012 już niedługo rusza !!

 1. W juniorach młodszych (zwanych za granica i przez EJU cadetami)
  najsilniejsze wagi to 60 i 66 kg,
  może jest szansa że silna konkurencja krajowa
  zoowocuje równiez jakimiś sukcesami za granicą.

 2. A cóż to za nowa kategoria „cadeci”??Już bardziej nie można było zamieszać w tym artykule..Z tego co wiem,to na razie mamy kategorie juniorów/ek i juniorów/ek młodszych i proponuję pozostać przy tej wersji-zmiana nazwy i tak nie podniesie rangi tych turniejów.

 3. To było pytanie retoryczne,ja to wiem,ty to wiesz i większość zainteresowanych judo też.Co nie zmienia faktu,że nie ma póki co w Polsce grupy wiekowej”cadetów”(paragraf 2 regulaminu PZJ).A cytowane zawody ,np.w Skierniewicach to OTK Juniorów/ek mł.Do Europy nam coraz bliżej i rozumiem ,że tak mogą brzmieć anglojęzyczne komunikaty o w/w turniejach ,żeby były bardziej zrozumiałe dla „sąsiadów”ale w Polsce wypada mówić po polsku.A wygrany zdobędzie Puchar Polski Juniorów Mł. a nie żadnych kadetów!Co innego oczywiście Mistrzostwa Europy Cadetów,z tym się zgodzę i na przyszłość proszę pisać jaśniej,bo te info to nie jest tylko dla nas ale dla wszystkich fanów sportu i też co nieco chcieliby się dowiedzieć.Dla przykładu podam,że kiedyś godzinę zajęło mi tłumaczenie znajomemu różnicy pomiędzy Pucharem Polski a Mistrzostwami Polski,że nie wspomnę o zasadach kwalifikacji i „randze”sławetnego Pucharu Świata Młodzików.Pierwsze pytanie było:i co z tego ma?(medalista PŚ oczywiście..)

 4. Zgadzam się, że w juniorach młodszych najmocniejsze wagi to 60 i 66 tylko żeby chłopcy pojeżdzili po Polsce i Europie, to może z tego coś się narodzi bo takie sporadyczne to nic nie da.Bo jak teraz nie zaczną inwestować w tych chłopaków to na następną Olimpiadę pojedzie Zarząd PZJ.

 5. ……….to na następną Olimpiadę pojedzie Zarząd PZJ.
  o ile jeszcze się ostanie

  A tak pół serio, to dlaczego Pretorian obciął głowę Marcinowi na zdjęciu

 6. Brawa za spostrzegawczość ! Tak na fotce jest Marcin Gmurek z ME z Teplic ze złotym medalem oczywiście. Pozdrawiam.

 7. Proponouję zabawe! obstawiajcie pierwsze 7 kazdej kategorii juniorów :) sprawdzimy to po pucharach polski i Mp :)
  Niech nie tylko w piłce bd można typowac :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *