Lista powołanych na start w EJU CUP U17 w Zagrzebiu.

Trenerzy Kadry Narodowej wytypowali zawodniczki i zawodników do startu w Pucharze Europy w Chorwacji.
Dziewczyny:

1.Piotrowska Paulina AZS Gliwice 40 kg

1.Jankowiak Dominika MKS Juvenia Wrocław 44 kg
2.Olejnik Anna UKS Gimnazjon Suchy Las 44 kg
3.Lewandowska Alicja AZS Gliwice 44 kg

1.Krawczyk Weronika KJ Koka Jastrzębie 48 kg
2.Mazur Aleksandra UKS Tomita Elbląg 48 kg
3.Płachcińska Patrycja BKS Hetman Białystok 48 kg
4.Wiszniewska Katarzyna UKS 5 Piła 48 kg

1.Kasza Katarzyna UKS 7 Sochaczew 52 kg
2.Łukasiak Marta UKS MDK Radom 52 kg
3.Kleniewska Agnieszka KJ Samuraj Koszalin 52 kg
4.Czerepko Patrycja MOS Zatoka Braniewo 52 kg

1.Wykupił Marta KS Judo Czechowice-Dziedzice 57 kg
2.Gajdek Karolina MOSIR Cieszyn 57 kg
3.Milej Joanna AZSZŚ Poznań 57 kg
4.Przyczyna Paulina UKS Kontra Mińsk Mazowiecki 57 kg

1.Szymankiewicz Patrycja UKS Gimnazjon Suchy Las 63 kg
2.Piela Anna KS Gwardia Bielsko-Biała 63 kg
3.Pękala Natalia UKS Sokół Pisarzowice 63 kg
4.Skupień Patrycja KS Gwardia Łódź 63 kg

1.Hanelt Kasandra AZS UKW Bydgoszcz 70 kg
2.Isenko Anna AZS AWFiS Gdańsk 70 kg
3.Kaźmierczak Zofia MKS Juvenia Wrocław 70 kg
4.Wawer Wioletta UKS 7 Sochaczew 70 kg

1.Kułaga Paula TDK Trzcianka pow.70 kg
2.Oleksiewicz Wiktoria PUKS Makowiec Skaryszew pow. 70 kg
3.Pasternak Kamila MKS Juvenia Wrocław pow. 70 kg
4.Pilarczyk Natalia Ippon Jarocin pow. 70 kg

Chłopcy:
1 Pękala Dawid 96 UKS Sokół Pisarzowice Pisarzowice 50
2 Grzyb Maciej 96 JJSS Drako 79 Warszawa 50
3 Puszczyński Maciej 96 KS Start Radom Radom 50
4 Chromiński Sebastian 96 UKJ AON Warszawa Warszawa 55
5 Ciesiołowski Kamil 96 KSJ Gwardia Koszalin Koszalin 55
6 Grzywacz Dominik 96 KJ Koka Jastrzębie Jastrzębie Zdr 55
7 Zubek Dawid 97 UKJ Koka Jastrzębie 55
8 Wawrzyczek Paweł 96 MKS Czechowice Dz Czechowice Dz 60
9 Morka Ksawery 96 UKJ Ryś Warszawa Warszawa 60
10 Kurtyka Paweł 97 GKS ” Czarni Bytom” Bytom 60
11 Ponichtera Bartosz 96 UKS Siódemka Soch Sochaczew 60
12 Czerniawski Tomasz 96 AZS UW Warszawa Warszawa 66
13 Kubicki Patryk 96 AZS Gliwice Gliwice 66
14 Skórka Szymon 96 GKS ” Czarni Bytom” Bytom 66
15 Woźniak Szymon 96 UKS Grot Kraków Grot Kraków 73
16 Biedrzyński Krystian 96 MKS Juwenia Wrocław Wrocław 73
17 Drzewiecki Tomasz 97 UKS 6 Piła Piła 73
18 Kuciej Daniel 97 MKS Juwenia Wrocław Wrocław 73
19 Głowacki Michał 96 AZS Gliwice Gliwice 81
20 Kiejza Daniel 97 KS Polonia Rybnik Rybnik 81
21 Suchecki Bogusz 96 MMKS Wojownik Skierniewice Skierniewice 81
22 Koźlik Mateusz 96 GKS ” Czarni Bytom” Bytom 81
23 Prochaska Adrian 96 MMKS Wojownik Skierniewice Skierniewice 90
24 Hatliński Łukasz 96 UKS Orkan Sochaczew Sochaczew 90
25 Matlakowski Arkadiusz 96 UKS Galeon Gdynia Gdynia 90
26 Szczurowski Kacper 97 AZS Gliwice Gliwice 90
27 Dudek Michał 96 UKS Tomita Elbląg Elbląg plus 90
28 Kubica Ryszard 96 SS Dąb Dębowiec Dębowiec plus 90
29 Majowski Dominik 97 UKS 2 Tarnowskie Góry Tarnowskie Góry plus 90
30 Milowski Łukasz 96 UKS Kodokan Toruń Toruń plus 90

Informacja dla trenerów :
Proszę o potwierdzenie uczestnictwa powołanych zawodników w Pucharze Europy do dnia 27.02.2012.
Zawodnik, którego uczestnictwo w Pucharze Europy nie zostanie potwierdzone w PZJ w określonym wyżej terminie, nie będzie zgłoszony do zawodów.
Całkowity koszt uczestnictwa zawodnika w Pucharze Europy pokrywają macierzyste kluby zawodników lub rodzice. Wpłata dokonywana jest na konto PZJ w dniu potwierdzenia zgłoszenia tj. do 27.02.2012.
Trener kadry narodowej Janusz Piechna dnia 9 marca 2012 roku będzie czekał na zawodników i trenerów o godz. 15.00 w pomieszczeniu, w którym będzie odbywała się akredytacja zawodników.
Kontakt telefoniczny : 504227662. Więcej szczegółów wkrótce na stronie PZJ !

65 thoughts on “Lista powołanych na start w EJU CUP U17 w Zagrzebiu.

 1. Proszę o wyjaśnienie, czy zawodnik może zostać powołany na zawody w innej kategorii wagowej niż jest w Kadrze Narodowej.

  1. Jerry, Wszytko powinno być konsultowane pomiedzy Trenerem Klubowym, a Trenerem Kadry. To oni ustalają co i jak, między innymi starty. Pozdrawiam

 2. Jerry ty to pozasportowy gość jesteś. Jeżeli trener Kadry Narodowej powołał zawodnika w danej kategorii wagowej to widać, iż zależy mu na jego rozwoju. Poza tym decyzje trenera Reprezentacji Polski trzeba szanować i tyle!

 3. Napisałem to w odniesieniu do przepisów opublikowanych przez Polski Związek Judo o kwalifikacji zawodników do zawodów międzynarodowych.
  Więc proszę proszę mi nie zarzucać. To było tylko pytanie, a nie podważanie decyzji trenera.

 4. Skoro rodzice mają finansować wyjazd swoich dzieci pod szyldem REPREZENTACJI POLSKI to mam nadzieję że trener kadry nie bieże za swoje typy ani „grosza”. Bo jeśli jest inaczej to po jaką cholerę nam PZJ przecież rodzice mogą np. jak to jest w szkole stworzyć Komitet Rodzicielski i sami sobie typować kandydatów na wyjazdy na zawody.

 5. Rafale, czemu prezentujesz powołania, które nikomu nie są potrzebne do wiadomości jako że termin zgłaszania zawodników z Zagrzebiu minął 20 lutego. Zresztą jedna czwarta wymienionych zmieniła w miedzy czasie kategorie wagowe na wyższe.
  Jedynym interesującym komunikatem byłby taki, który prezenuje tych zawodników , którzy faktycznie zostali zgłoszeni i to w konkretnych kategoriach wagowych, bo będąc w kadrze zapewnili sobie równocześnie finansowanie i dojazd „reszta jest już pozamiatana”. Oczywiście obecność trenera kadry na miejscu jak najbardziej porządana i godna pochwały.
  Informujmy o faktach nie twórzmy „piany informacyjnej”.

  1. Rodzic, mam info na dziś że Chorwacja dała nam czas ostatecznie do 28 lutego. Co do zmian kategorii to Trenerzy powinni poinformować Trenera Kadry o zmianiach przed sezonem. Z tego co wiem Trener chłopców jest w stałym kontakcie z wieloma Trenerami. Po Skierniawicach od razu lista będzie zweryfikowana i nowa podana na Kijów, Tver, Teplice i Berlin bo tam planuje być Trener Janusz Piechna . Ja tylko przekazuję info. Pozdrawiam

 6. To nie wina Trenerów Reprezentacji, że Ministerstwo Sportu nie daje środków, bo mamy Euro i Igrzyska. Trzeba zauważyć że PZJ dużo robi dla tej grupy wiekowej. Mamy Campy, Trenerzy pracują za darmo, są listy powołań. Z tego co wiem są zaplanowane trzy wymiany tylko opłaty za przejazd, a startowe, noclegi, wyżywienie oraz camp to wszystko jest opłacone przez PZJ. Jest praca z młodzieżą U15. Jest też szykowana szeroka Kadra na Igrzyska Młodzieży w 2014 w Chinach i tu też jest przygotowywany specjalny program. Dużo dobrego zaczyna się dziać w naszym Judo. Lista kobiet już niebawem. Pozdrawiam

 7. Biuro dziś nieczynne więc info: koszt udziału w PE Zagrzeb pokój jednoosobowy to 75 euro, dwu-trzyosobowy to 55 euro/osoba. Startowe 10 euro. Pozdrawiam (na Kijów, Tver, Teplice, Berlin wszystko będzie szybciej i sprawniej)

 8. Rafale, na turnieju w Zagrzebiu, ale też Kijowie i innych nie płaci się startowego tylko jest obowiazaek zamieszkania w hotelu oficjalnym, albo zapłaty 100 EUR dla organizatora, to jest w oficjalnym kominikacie zawodów.

 9. Sprawdzę to. Dziś rozmawiałem na ten temat. Też się zdziwiłem. W zeszłym roku tak było. Są tylko dwa wytłumaczenia albo jest startowe 10 euro, albo płaci się jakąś karę za późniejsze zgłoszenia, albo PZJ kasuje te 10 euro za przeprowadzenie zgłoszeń i przelewów itd. Sprawę wyjaśnie. Pozdrawiam.

 10. Już chyba wiem o co chodzi jest taki zapis w zgłoszeniu „All reservations and bank payment must be made before 20th February 2012.
  If payment is made after this date a surcharge of 10% will be levied upon the total payable amount.” I sprawa jasna. zgłoszenie

 11. Mam pytanie dotyczące Igrzysk Młodzieży w 2014 r. w Chinach.Które roczniki będą tam startować ? Turnieje kwalifikujące będą w 2013r. Wtedy junior młodszy to będzie rocznik 97 i 98, ale same igrzyska odbędą się w 2014, kiedy to juniorem młodszym będą roczniki 98 i 99.

 12. Igrzyska w Chinach są w Judo dla rocznikow 1997/98 nie są to Igrzyska juniorów młodszych / cadetow tylko młodzieży .

 13. To nie jest powołanie, tylko kit który jest wciskany rodzicom i trenerom, każdy z trenerów może powołać zawodnika którego chce, tylko należy zrobić to przez związek, który łaski nie robi.Wysttarczy sprawdzić listy zawodników, którzy startowali w zeszłym roku.Takie powołanie to może zrbić każdy na forum. Jeśli związek nie pokrywa żadnych kosztów to co to za powołanie. Macie kasę to możecie wysłac dzieciaka nawet do Japonii albo na Wyspy Owcze.

  1. Dokładnie to ma być w tym roku porządek !! Co to znaczy ? Dokładnie to, że o startach w Pucharach Europy decydują Trenerzy Kadry U17. To samo Campy PZJ itd. na razie są miejsca na Campach PZJ U17 dla wszystkich chętnych, ale jak zacznie brakować miejsc to wtedy też Trenerzy Kadr będą decydować kto ma pierwszeństwo. Co do finansów to są środki z kadr wojewódzkich dla najlepszych, mało tego z tego co wiem PZJ zapłaci za najlepszych za trzy-cztery starty + campy EJU 2012 (koszty dojazdu pokrywa klub)!! Więc, jest w tym roku super ! Wiadomo że może być lepiej.

   1. Skąd masz takie informacje pretorianie – populisto, że PZJ zapłaci, skoro w kasie związku pustka.
    Odsyłam do artykułów zamieszczonych powyżej.
    Po raz kolejny podejmujesz próbę wmówienia nie prawdy opinii publicznej mówiąc, że PZJ zapłaci . Nie zapłaci. Bo w kasie pustka – obudź się i wróć na ziemię.

    1. Nieprawdy ?? Mam takie informacje bo interesuję się tym tematem ! Informacje od Trenera Kadry i PZJ ! Więc u źródła ! Nie jest to populizm tylko rzetelna informacja ! Wyjazdy dla nr. 1 na PE EJU opłacone przez PZJ to Tver, Teplice, Berlin -(kończą się rozmowy) i Bielsko-Biała czyli cztery (wszystkie bez kosztów dojazdu).

     1. sorry preto ,ze spytam-jesli sa oplacane wyjazdy (ja traktuje temat ogolnie , bez jakis podzialow na kategorie wiekowe )–oplata bez kosztow dojazdu!!??-to co to jest??-wszak koszty dojazdu na wszelkiej masci turnieje to lwia czesc kosztow i z mojego doswiadczenia wlasnie chodzi o to by te koszty zminimalizowac,zdobyc sponsora ,chetnego ktory zaplaci-a startowe czy nocleg to juz jakos da sie rade
      -sam prowadze takie rozmowy i wiem jak nieprecyzjne bywaja oswiadczenia o pokryciu kosztow deklarowane przez oficjeli

     2. Nie ma problemu, Papa – wypowiem się tylko o Cadetach ! Koszty dojazdu z Polski na trzy turnieje (Teplice, Berlin, Bielsko-Biała) to nie są ogromne kwoty (jeśli jeszcze połączymy się w grupy). Tver – tutaj koszt dojazdu będzie znaczny ! Znamy wszyscy obowiązkowe koszty pobytu na Turnieju EJU czy IJF, a jeśli doliczymy koszty campu to wychodzą duże kwoty średnio 55 euro osoba/dzień. Licząc 5 dni razy 14 zawodników/czki daje to już dużą sumę. I o tym piszę. To załatwiło w tym roku PZJ dla Cadetów ! Nie mogę narzekać na PZJ w tym roku bo robią wszystko aby tym młodym ludziom pomóc. Co do sponsorów to my JCP i PZJ też staramy się pozyskać sponsora dla Cadetów na ten rok i następne lata(cały czas trwają rozmowy). Dużo też robi się dla juniorów (info wkrótce).

     3. Jeżeli jesteś blisko ucha to podpowiedz decydentom
      że nr 1, a częto również nr 2 i nr 3 jest zwykle jest roznikiem 1996,
      który w dniach 24-26 marca pisze egzaminy gimnazialne,
      wiec termin campu po Teplicach pokrywa sie z terminem egazaminów,
      Popraw mnie zatem jezeli sie mylę, ale czy to jest dobrze pomyślane?
      Nie obstawiałbym zatem zbyt licznej i mocnej obsady w Tepliczch zarówno na Pucharze jak i na campie. Tutaj tylko Wrocłwa górą, bo mają blisko i moga wpaśc da jeden dzień.

     4. To co dało radę załatwić z PE EJU 2012, to zostało załatwione przez PZJ w tym roku. Masz rację termin campu w Teplicach nie jest trafiony. Ale i tu widzę możliwość wykorzystania przez PZJ w 100% dla naszych zawodniczek i zawodników. Po prostu na start do Teplic za darmo pojadą nr.1 (1996-97 kadra na ME), a na camp nr. 1 (1997/98 czyli kadra szykowana na Igrzyska w Nanjing 2014). Może tak ?

     5. TK znamy wszyscy.
      Natomiast kto kryje się za skrótem PZJ?
      Może to wiele wyjaśnić.

     6. Panie Vizier. Informacje moje pochodzą od TK wiadomo, od PZJ to dział szkolenia i Prezes oraz z info od innych osób z zaprzyjaźnionych federacji np. Niemieckiej. Pozdrawiam

     7. Jak widać z wypowiedzi pretoriana-populisty, głównym informatorem ze strony PZJ jest TK (ciekawe od kiedy ma takie koneksje w PZJ).
      Kolejnym jest DS – czyli wszyscy, którzy są zatrudnieni w tym dziale, następnie Prezes oraz info od innych osób z zaprzyjaźnionych federacji np.niemieckiej (co ma do tego ta federacja, nie rozumiem?).
      Wystarczyło napisać kto ze strony PZJ stoi za tymi ustaleniami i byłoby ok. A tak po raz kolejny okazało się, że manipulujesz ludźmi pretorianie-populisto i gubisz się w zeznaniach.
      Tego rodzaju stwierdzenia mówiące nieprawdę, są częstą linią obrony podejrzanych i oskarżonych, bo w praktyce w naszym kraju nie ma możliwości pociągnięcia ich do odpowiedzialności karnej. A ty pretorianie właśnie na kłamstwie, demagogii i populizmie zbijasz swój kapitał.

     8. Widzisz Wizjer jak nie wiesz o co chodzi z tymi innymi federacjami to nie ma co Tobie tłumaczyć. Ty należysz do osób które i tak wiedzą swoje. Koneksje moje Cie obchodzą? Nie rozumiem tych bzdur które piszesz o oskarżonych itd. Jaką nieprawdę konkretnie napisałem ! Proszę pokaż !! Masz inne info ? Czy tylko tak sobie nażekasz ! PZj jest otwart ma telefony były one podane do publicznej informacji ! Prezesa też ! Interesuje Ciebie ta grupa wiekowa to dzwoń a na wszystko Ci odpowiedzą !Zobaczymy jak będzie gdy najlepsi pojadą na te turnieje za free. Co wtedy napiszesz, że mi się udało, że fuks , że co ? Szkoda gadać ! Jadę do Skierniewic więc trochę więcej info po powrocie.

     9. Cieszę się z dyskusji jaka się wywiązała pomiędzy nami. Teraz po kolei, bo odnoszę wrażenie że nie rozumiesz pretorianie-populisto, że rozmowa którą z Tobą prowadzę dotyczy wyłącznie wątku:
      …Dokładnie to ma być w tym roku porządek !! Co to znaczy ? itd…
      W tym poście pytam skąd masz takie informacje?
      Niestety nie odpowiadasz tylko bulwersujesz się i uciekasz od konkretnej odpowiedzi. Kolejnym moim pytaniem jest kto stoi za skrótem wyrazowym PZJ? Tu także nie otrzymuję konkretnej odpowiedzi. I na koniec foch z wykrzyknikami – czyli próba krzyku i zastraszenia z Twojej strony. Tak więc pozwolisz, że ustosunkuję się do Twoich zarzutów w ostatnim poście pretorianie-populisto.
      Rzeczywiście nie wiem bo i nie rozumiem zdania, „oraz info od innych osób z zaprzyjaźnionych federacji np.niemieckiej”. Pomóż mi to zrozumieć. Proszę.
      Zgadzam się z Twoją opinią, należę do osób które wiedzą swoje i uważam, że Ty także do takich osób należysz.
      Sprawa koneksji – źle odczytałeś – aluzja dotyczy trenera kadry.
      O nic Cię nie oskarżam, jedynie informuję opinię publiczną, że w ten sposób zachowują się ludzie – którzy najpierw delikatnie pisząc mijają się z prawdą, aby później nie ponieść za swoje słowa odpowiedzialności. A Ty właśnie tak postępujesz – siejąc nieprawdę i zamieszanie.
      Dalej, skoro wywołałeś mnie do tablicy odnośnie nieprawdy to napiszę o pseudo sukcesie organizacyjnym Międzynarodowych Mistrzostw Wrocławia z października 2011.
      Jako współorganizator, pretorianie dopuściłeś się kłamstwa, składając nie dającą się spełnić obietnicę. Przyjechaliśmy i zastaliśmy nie dający się opisać (tak sformułował wasz kolega ze Szwecji – bajzel). Trąbiłeś wszem i wobec o wartości i znaczeniu wrocławskich zawodów, reklamując je na stronie EJU i skompromitowałeś polskie judo, a sobie, uważam strzeliłeś w kolano. Twoje obietnice okazały się puste, bez intencji i możliwości ich realizacji. Przeprosiny za popełnienie tego karygodnego błędu zostały przyjęte, tak po polsku – nic nie było, nic się nie stało, żyjemy dalej, oj tam czepiacie się i podobne sformułowania. A ja uważam, że powinieneś pretorianie zadeklarować odstąpienie od kolejnych prób organizacyjnych (Szwed napisał, że nie zamierza po raz kolejny być oszukanym). To samo dotyczy nas, Polaków – którzy zostali potraktowani jak zwykły towar (przyjechali, zapłacili i już, koniec). Gdyby zawody nie były rangowane przez PZJ (w tym momencie cel zrealizowałeś perfekcyjnie, aby ściągnąć prawie wszystkich z kraju), to turniej byłby turniejem niszowym jak w roku 2010 – chyba nie było 200 osób? Jak sam widzisz, nie wystarcza pobyt i obserwacja zawodów zagranicznych, jak to głosisz dookoła – gdzie to nie byłeś i co widziałeś. Aby to zrobić z klasą trzeba mieć pojęcie. Poza tym, trzeba jeszcze mieć to coś, co jest niezbędne w naszym sporcie – pokorę. Okazało się, że tego Ci brakuje przede wszystkim, bo porwałeś się „z motyką na słońce”. Pamiętamy wszyscy twoje tłumaczenie, że nie tylko Ty odpowiadasz za organizację. Błąd. Mieszasz bowiem w środowisku wrocławskim, pokazując jakimi jesteście nieudacznikami. Bo wiedzieliście doskonale, że przy takiej ilości osób zawody nie zostaną przeprowadzone profesjonalnie. Był czas, aby podjąć odpowiednie decyzje i przełożyć zawody na 2 dni. Byłoby trochę psioczenia, ale twarz i honor byłyby zachowane. A tak nie ma nic, jest smród i hańba. Bo jak możemy przejść obok komentarza zaprzyjaźnionego z waszym klubem szwedzkiego trenera. Potrafisz krytykować pracę innych, a sam co robisz. Rzeczywistość zweryfikowała twoje poczynania i dalej weryfikuje. Po raz kolejny użyję tego sformułowania – pretorianie jesteś zwyczajnym populistą, składającym obietnice bez pokrycia w celu łatwego zdobycia popularności.
      Reasumując – należy wystrzegać się takich ludzi, którzy próbują wpłynąć na naszą opinię, poprzez działanie obliczone na łatwy efekt i poklask.
      Szczęśliwego losowania jak to nazywasz i tylko nie balować za długo. Jutro dużo pracy przed nami.
      Pozdrawiam president marius vizier ;)

   2. Jakie środki z KWJ? czy PZJudo ma jakiś pomysł na to?
    u nas trenerzy kadr są niechętni na dofinansowanie jakiś akcji ….

    1. „Latamito” z tego co kojarzę to jesteś ze Śląska. Polityka startowa Śląskiego to jego indywidualna sprawa, a środki na starty mają. Więc nie jest przeszkodą brak funduszy. Pozdrawiam

     1. Sory, Z tych informacji które mam. Sprawa jest w rękach Trenerów kadr wojewódzkich i od ich kreatywności wszystko zależy. Można sobie wpisać w program kalendarza start w Pcimiu Dolnym i zgrupowanie w Koziej Wólce i tam pójdą środki, a można wpisać Kijów i jego camp i tu jest różnica i wtedy na taki wyjazd też będą środki. To tyle. Pozdrawiam

     2. „Latamito” odpowiadając Tobie na dalszą część pytania to trwają prace-ustalenia w PZJ nad tym aby Trenerzy Kadr byli nad Trenerami Kadr Wojewódzkich i znimi ściśle współpracowali tworząc przed sezonem wspólny kalendarz imprez i strategię rozwoju grup młodzieżowych itd.

   3. Pretorianie,nie wiesz o czym piszesz niestety.Jakie środki mają wojewódzkie związki? Może w Twoim województwie ale niestety nie wszędzie lub prawie nigdzie,więc nie pisz ,że kasa za zawody w Pcimiu jest do wzięcia!!!U nas jest problem z kasą na wyjazd na OPP czy MP a gdzie reszta?Szkolenia,PE??Można tylko pomarzyć..W ubiegłym roku u nas przykładowo aż 2 razy województwo pokryło koszt noclegu i wyżywienia za Bytom!!!Przy czym to akurat był najmniejszy koszt-zawsze najdroższy jest dojazd!!!A jak klub nie da,bo nie ma to musi zapłacić rodzic,o ile go stać.Rodzice mają i tak bardzo dużo obciążeń,szczególnie jak dzieciaki zajdą „troszkę wyżej”.
    Finansowanie przez PZJ kosztu campu(aż 50zł) to całe..Najwięcej kosztuje dojazd,nocleg i wyżywienie,więc nie wychwalaj proszę aż tak bardzo tej „pomocy”bo przesadzasz.Ale zawsze może być lepiej:)

 14. Puchary Europy nie są dla wszystkich.
  Oczywiscie pieniadze i rankingi są ważne
  a trzeba być gotowym na ten poziom rywalizacji.
  Coroczny Puchar Europy jm w Szczyku pokazuje, ze w wielu wagach sześciu zawodników z Polski to za duzo bo nie reprezentują wystarczajacego poziomu wyszkolenia, czy dojrzałości.
  Pretendentom proponuje wczesniejsze starty w Warsaw Open, w Alitusie na Litwie, Ostrawie czy Brnie w Czechach, blisko, starty relatywnie tanie, a można powalczyc w miedzynarodowej obsadzie, obić sie z zawodnikami nie tylko z Regionu i wtedy dojrzeć do Pucharu Europy.
  Chciejstwo to za mało.

 15. Teraz Pretorianie to wspiąłeś się na szczyty obłudy, albo jesteś bardzo naiwny.Komu chcesz wcisnąć kit o jakichś numerach jeden i ich finansowaniu, jak w zeszłym roku wszystkie starty juniorów były finansowane ze środków klubów, sms-ów lub własnch. w tym roku do Olimpiady nie ma nawet obozów kadry juniorów bo związek nie ma pieniędzy. Nie ma przewidzianych żadnych pieniędzy na starty w Pucharach. „Na pewno znajdzie je starty kadetów”.A za czyjeś pieniądze to ja też mogę zrobić listę powołanych i sobie jedźcie, a związek i tak łaski nie zrobi bo zgłoszenie wyśle.

  1. Wieści na dziś ! Pobyt w Tver i Teplicach dla ścisłej kadry opłaca PZJ. Berlin trwają rozmowy. Takie informacje przekazali na odprawie trener kadry i dyrektor szkoleniowy PZJ. Wiecej info jutro.

 16. Spójrzmy prawdzie w oczy, masz pieniądze jedziesz, nie masz nie jedziesz, nawet jak będziesz numer jeden

 17. Zastanawiałem się, czy warto napisać komentarz do tej dyskusji, bo każda krytyka spotyka się z negatywną reakcją admina tej strony. Ruszyła mnie jednak wielka ignorancja admina tej strony. Na wstępie gratuluję tytułu artykułu: „Trenerzy Kadry Narodowej wytypowali zawodniczki i zawodników do startu w Pucharze Europy w Chorwacji”. Jak ktoś nie wie o co chodzi, to pomyśli, że ci co typują – zapewniają i zabezpieczają ten wyjazd pod każdym względem. Jak ktoś siedzi w temacie, to wie, że tak nie jest. W ten sposob mogę powołać Kadrę Narodową na EURO 2012, a co, kto mi zabroni :))) Jak będę miał fantazję, to powołam Kadrę Międzygalaktyczną. Rozumiem rodziców, którzy bulwersują się, bo cały ciężar finansowania spada na nich, bez względu na to, czy ich dziecko jest Mistrzem Polski, czy nie. Mało tego muszą stać w kolejce do ….. i tu nie wiem jak to nazwać, żeby ich dziecko, które ciężko pracuje i ma predyspozycje mogło je rozwijać. Pan Rafał tworzy sztuczne (chyba) wirtualne twory. Jest żywo zainteresowany trzymać rękę na pulsie, bo jego dziecko (może dzieci) trenują judo.
  Żeby było jasne – w pierwszym półroczu Ministerstwo Sportu nie da grosza na sport młodzieżowy. Mamy rok Igrzysk Olimpijskich – Londyn 2012. Mało tego jesteśmy współorganizatorem EURO 2012. Krótko mówiąc, w tym roku kasy nie będzie na sport młodzieżowy.
  Jestem rodzicem i nie dam się zmanipulować populizmami. Jak mam płacić, to biedak nie będzie mi mówił na co mam wydać swoje pieniądzie. Jak Związek wie i pan trener Kadry Narodowej – to niech płacą, a ja z pokorą przyjmę ich typy w składzie na Puchary Europy.
  Pozdrawiam i życzę cierpliwoći, zawsze po nocy przychodzi dzień ;)

 18. Odpowiadając. Judoinfo.pl jest serwisem o judo. Dbając o szybka informacje wszystkie potwierdzone newsy są Wam udostępniane. Nie wiem czy to ze PZJ coś zrobił w tym roku dla juniorów ml. jest śmieszne lub nic nie warte ? Przekazuje te informacje i tyle. Pozyjemy zobaczymy. Szkoda ze wszystko co jest robione aby ta sytuacje poprawić jest od razu torpedowane. Prawda jest jedna czasy całkiem darmowych wyjazdów chyba już nie wrócą . I tu jest problem bo niektórzy nie mogą tego zrozumieć . To ze nie ma pieniędzy nie znaczy ze ma być samowolka . Ja i mój syn nie startujemy ani w Zagrzebiu ani w Kijowie czy Tver, TEplicach może wystartujemy jako klub w Berlinie bo jest taka możliwość .To wszystko. Pozdrawiam.

 19. Czytając te posty zastanawiałem się, czy warto napisać, bo krytyka jest postrzegana jako zamach stanu na Pana stronie :)
  O czym Pan mówi, jaka samowolka ??? Rozumiem, że jest pan …. naiwny, bo nie chcę Pana obrazić. Za moich czasów mówili …. głu.. (przepraszam i bez urazy).
  Logika (proszę pomyśleć):
  Jestem głową rodziny, utrzymuję dom, ciężko pracuję, dorabiam żeby moja rodzina żyła dostatnio i bezpiecznie, ale decyzje o ważnych wydarzeniach w moim stadle podejmuje sąsiad ;)
  Gdzie sens i gdzie logika, myślę, że Pan przede wszystkim nie pozwoliłby na taką kolej rzeczy. Chyba, że się mylę ???
  W takim razie chętnie będę wydawał Pana pieniądze, które Pan zarobi.
  Pozdrawiam.

 20. Widzi Pan ja widzę to trochę inaczej . Ma Pan pieniądze na wybudowanie domu, ale działka jest PZJ. Więc co z tego ze ma Pan środki skoro działka jest kogoś innego a wybudować na innej nie ma możliwości. Ja tez mam własne środki ale uważam ze zasady mają być i nie kasa ma decydować kto jedzie np. Na ME .

 21. Rozumiem, że właściciel działki decyduje o tym co i gdzie mam wybudować za moje pieniądze ??? Przy takim toku myślenia zostanie mu tylko kocyk i gołe niebo. Jest takie powiedzenie – że do tanga trzeba dwojga. Odnoszę wrażenie, że „właściciel działki” chce to sam zatańczyć, dlatego mamy taką niezręczną sytuację. Kończąc, jeśli mam działkę i pomysł na budowę, ktoś inny ma pieniądze i talent, to siadam z nim do rozmowy. Staram się przekonać o słuszności moich pomysłów. Nie narzucam mu co, gdzie, kiedy i z kim :)

 22. panowie dobrze ,ze dyskutujecie,dobrze ,ze tyle emocji-wszak ten sport to sport dla pasjonatow !!-zycie zweryfikuje wszystko bardzo szybko tzn +- w okolicach 20 roku zycia waszych pociech-w wiekszasci przypadkow jest to niestety decyzja na nie dla judo-judo by faktycznie funkcjonowalo wymaga szeregu reform i to nie na poziomoe zwiazku krajowego a europejskiego i swiatowego-uwolnienie szeregu spraw spowoduje ,ze nastapi samoregulacja-ale do tego trzeba dwojga-w innym przypadku to sport dla zapalencow i pasjonatow,ktorzy ewentualnie w obecnych ukladach maja szanse zostac frustratami

 23. Witam wszystkich i pozdrawiam i jak zwykle wszyscy mają rację,że czas pokaże że życie zweryfikuje że się wykruszą ale czy o to nam wszystkim chodzi żeby rezygnowali z takich czy innych powodów czy nie można sobie z niektórymi problemami poradzić i niektóre wyeliminować a może ktoś wie jak się lepiej zorganizować ? Mnóstwo pytań tylko czy ktoś odpowie? Czasami mam takie wrażenie że ktoś gdzieś się przyczaił i liczy że jak inni padną z takich lub innych powodów ( czytaj brak funduszy ) to on ten przyczajony wszystko zgarnie dla siebie, ale wtedy to chyba u nas JUDO jeż nie będzie.

 24. tu nie chodzi o mienie racje ale o zwykly pragmatyzm i statystyke
  -do momentu ukonczenia szkoly sredniej mozna bawic sie w judo (mam na mysli to wyczynowe bo rekreacyjne i dla wlasnej przyjemnosci mozna i trzeba uprawiac do konca zycia )-rodzice pomoga,jeszcze powazne decyzje zyciowe stoja przed-ale w momecie gdy studia ,praca zawodowa itd-tu juz nie ma ,ze boli-infrastruktury na uprawianianie judo na poziomie krajowym nie ma,jesli chesz zaistniec to poziom minimum europejski jeszcze lepiej swiatowy z nadzieja na Igrzyska Olimpijskie ( lub olimpiade-czyli zalapanie sie na okres przygotowawczy bedacy celem samymm w sobie-pieniadze,pieniadze )-w judo lejek jest bardzo waski-w praktyce oznaczajacy ,ze nawet nr1 w kraju nie wystarcza-musi byc czolowka europejska
  -a co w zamian ????- tu niestety ciagle narady rodzinne jak dlugo damy rade i na ile wystarczy-oczywiscie warunek ,ze to pociecha ma wiecej samozaparcia ochoty i checi -czyli poprostu to lubi i kocha-bo w odwrotnym przypadku (czyli te cechy u rodzica )-to straszliwy samoboj rodzinny ..
  zwiazek,trener itd to jakby sprawa drugorzedna-oni beda istniec dalej-przyjdzie nastepne mieso armatnie-z szukaniem odpowiedzi na pytanie zostaniecie sami (rodzina )..to tyle z mojego punktu widzenia

 25. Ale ja właśnie o tym Papa dokładnie o tym, tylko że to mięso armatnie już się kończy wystarczy zobaczyć co się dzieje na sali ile dzieciaków przychodzi na treningi, to nie jest łatwy sport i my o tym wiemy a brak zachęty i motywacji no cóż obym się mylił …. ?

 26. A ja mam pytanie do Ciebie Pretorianie o ranking U-15, czy w tym roku będą znowu takie wspaniałe koszulki dla najlepszych zawodników, W zeszłym roku było super starty w całej Europie, wyjazdy na campy, sielska niemalże rodzinna atmosfera.

  1. A dlaczego ma nie być ? Wszystko jest: JCP, Gyor, Ranking U15, Kadra U15 na Gyor, Turnieje Rankingowe – OPP 2012, i Sezony JC Poland z wyjazdami dla U15 – http://judoinfo.pl/node/2919 . Nic się nie zmienia z JCP oprócz tego że mamy coraz więcej pracy z normalizacją naszego Judo. Jak to mówią, im dalej w las tym więcej drzew. Pozdrawiam.

 27. Witam
  Od dłuższego czasu jestem stałym czytelnikiem tego serwisu, z dużą uwagą śledzę informacje o wydarzeniach sportowych o sukcesach mniejszych lub większych, oczywiście na arenie międzynarodowej. Darzę judo wielka sympatią czy odwzajemnioną trudno powiedzieć..
  Na bieżąco śledzę również forum, darzę wielką sympatią i szacunkiem Pretoriana który prowadzi ten serwis propagując tę dyscyplinę. Będąc bez powodu buforem przyjmującym ciosy rodziców ,którzy są niezadowoleni z funkcjonowania PZJ. Ja również mam swój niewielki wkład w promocję naszej dyscypliny. Zrealizowałem dwa filmy; randori we wrocławiu oraz film o judo które mają jak na pozbawione scen z gołymi c..kami oraz męczenia kotów, mają przyzwoitą oglądalność. Wielokrotnie pokazywałem je w szkołach, przedszkolach itd. Sposób na zwiększenie środków na szkolenie oraz udział w zawodach grup młodzieżowych widzę tylko jeden. Podziękowanie za współpracę panu pseudo dyrektorowi sportowemu Wołowiczowi. Związek zaoszczędzi dzięki temu kilkadziesiąt tysięcy zł rocznie. Krew mnie zalewa jak czytam o tym że pełni funkcję kierownika zawodów we Wrocławiu. Człowiek który nie potrafił zorganizować naborów i szkolenia grup dziecięcych we własnym klubie. Który tolerował i współuczestniczył w złodziejstwie Ledwonia. Który tolerował jego pijackie wybryki na zawodach i wspólnie z nim organizował przekręty. Który na podstawie sfabrykowanego pisma pozbył się z klubu swojego najlepszego zawodnika Rafała Kubackiego. Dzięki czemu mógł wypłynąć wielki talent trenerski duetu Tabisz-Wolszczak. Którego efektem są jedynie medale na zawodach masters. Wołowicz niszczył wszelkie przejawy kreatywności, wszyscy którzy próbowali wyjść przed szereg zostali zniszczeni. Potencjał tego człowieka ogranicza się do prowadzenia sklepu z gorzałą…tam jest jego miejsce. Nie powinien być na utrzymaniu nas wszystkich czyli podatników, jest cynicznym graczem, który dla osiągnięcia swoich celów nie cofnie się przed niczym.. Zawsze z ironią odnosił się do zaangażowanych w sportowy rozwój swoich dzieci rodziców i rywalizację sportową na tym poziomie. Proszę prześledzić wyniki w grupie młodzików, jun. mł. i jun. na przestrzeni kilku ostatnich lat zawodników Śląska. Żenada, a trenerzy otrzymują pensję regularnie, nie muszą utrzymywać się ze składek. Nic dziwnego że Pan Wolszczak w kwiecie wieku staruje w masters…
  Apeluję do rodziców, macie prawo domagać się aby Wasze dzieci w godnych warunkach i za publiczne pieniądze mogły reprezentować nasz kraj. Mam nadzieję, że po IO na walnym zostanie poruszony ten temat.
  Bliższymi informacjami służę na forum prywatnym.
  z pozdrowieniami dla wszystkich sympatyków judo
  Paweł Malowaniec
  pawelmalowaniec@wp.pl

 28. Ale tak jak tobie o kasę mi chodzi tylko o koszulki, porposzę o odpowiedź bo to była wspaniała nagroda za robienie tobie reklamy i nabijanie portfela.

 29. Robienie reklamy, czy nabijenie portfela ? To żart ? Mnie osobiście cały rok kosztuje od 30 do 50 tysięcy i nigdy na żadnym zawodniku nie zarobiłem złotówki, a często dokładałem. Głupotą i całkowitym brakiem wiedzy jest pisanie że robię to dla pieniędzy. Portal też prowadzę społecznie. Dziwi że można coś robić tylko z pasji ?? I widzę że jest to poza percepcją Twojego rozumowania ! Koszulki będą ! Tak jak naszywki Talent Team U15 które wczoraj już przekazałem na pierwszy Turniej do Suchego Lasu. Koniec.

 30. Żart to koszulki za ciężką pracę przez cały rok, to prawie jak za komuny pranie mózgu i dawanie dzieciom kartki papieru.|Zmiana tematu bo to już sobie wyjaśniliśmy, może coś na temat judog białych i niebieskich i współpracy ze związkiem w tym temacie,jesteśmy chyba zieloną wyspą jesli chodzi o taki obowiązek w kategorii juniorów młodszych, to to jest nabijanie kasy(jeśli temat był poruszany, to tak sobie pogadałem).

  1. Witam.
   Prezes zachowujesz się jak typowy PISior. Krytyka, krytyka, krytyka. Weź przykład z Pretoriana i napisz np. co robisz – zrobiłeś dla polskiego judo, (albo chociaż dla mazowieckiego). Na pewno od razu się lepiej poczujesz. :(
   Pozdrawiam.

 31. prezes jestes zalosny. Jakie nagrody ufundowala mazowiecka federacja mlodzikom w 2011 roku ? Prezes i inni warszawscy sympatycy, dzialacze judo nie sklucajcie naszego calego srodowiska tak jak jest sklucone wasze warszawskie. Co chwile prezes piszesz klamstwa na Pretoriana. czepiasz sie, zadasz wyjasnien. zawisc zazdrosc czy glupota. skoncz prezes wstydu oszczedz sobie

 32. Skoro tak to proszę, ty nielot jesteś jak prawdziwa propaganda sukcesu donka, chyba razem z Obserwatorem siedzicie u pretoriana w kieszeni, to może zamiast łupienia rodziców i wypisywania głupot na temat „powołań” zastanowisz się jakie koszty poniosą rodzice wysyłając dzieci na turnieje za granicę bo niektórzy trenerzy ze względów politycznych nie wyślą swoich dzieci np na Warsaw Open.A propos, jakie nagrody ufundowało Mazowsze i inne federacje i porównamy bo ja nie wiem, a poza tym co ma do tego federacja? a może to ty i obserwator żałośni, napisz co jest kłamstwem, na razie to chyba tylko vizier nie boi się zadawać niewygodnych pytań,

  1. Witam.
   Ty Prezes masz problemy z ” czytania ze zrozumieniem”. ….. Skoro tak to proszę .. i znowu żółć i krytyka.
   Pozdrawiam.

 33. Wydaje mi się … nie, jestem pewien, że powinniśmy zakończyć tę dyskusję.
  Nie wnosi ona nic konstruktywnego, a zaczyna się przeradzać w pyskówkę.

  Ktoś wyżej wywołał „admina”, więc jestem i proszę: STOP.

 34. Nie żółc i krytyka tylko muszę ciężko zapracować żeby wysłać gdzieś chłopaka i wolę zadać niewygodne pytania niż dawać się kiwać cwaniakom,i wolę być żałosny niż głupi.

 35. Czy nazywanie się prezesem jest dla Ciebie dowartościowaniem siebie, daje Ci prawo do bycia żałosnym i zadawania „trudnych pytań”,obszczekiwania innych bo musisz ciężko pracować…??? Ogarnij się bo mam wrażenie że ktoś Tobą manipuluje a Ty łykasz wszystko jak młody pelikan……Lepiej pomagaj dając jakieś propozycje, zrób coś sam, daj przykład…..wtedy dopiero będziesz mógł oceniać innych !!! Życzę powodzenia …..:))

  P.s Serdeczne pozdrowienia dla Rafała i Krzyśka…:))

 36. Moja ropozycja likwidacja obowiązkowych niebieskich judog dla juniorów młodszych, proste. Wystarczy?

 37. proste ? A co prezes wiesz na ten temat? kto i po co to uchwalil ? kto byl za, a kto przeciw ? Czy bylo glosowanie ? czy trenerzy sie zgodzili ?czy twoj trener byl za ? jak jest w innych krajach ? i w koncu jak to sie przyjelo w Skierniewicach ? No prezes do roboty tel do pzj i eju zadaj wyjanien. tylko badz twardy ! hehehe. czekamy na newsy !!!

 38. WĄTEK WYMODEROWANY

  !!!? – proszę o retoryczną dyskusję na forum.
  Administrator.

  Nie używać obraźliwych słów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *