Matyjaszek i Wojnarowicz na 9. miejscu w Wiedniu

Austria PŚPAP /17.02.2008 19:46
Dziewiąte miejsca stały się w niedzielę udziałem judoków Czarnych Bytom – Przemysława Matyjaszka w wadze 100 kg i Janusza Wojnarowicza w kategorii +100 kg – w turnieju o Puchar Świata w Wiedniu.
Turniej ten był kolejną kwalifikacją olimpijską do igrzysk w Pekinie, a najlepszy rezultat z polskich judoków osiągnął w sobotę Tomasz Adamiec (Ryś Warszawa), który zajął trzecie miejsce w wadze 66 kg. Ponadto w sobotę, w wadze 73 kg, na siódmym miejscu został sklasyfikowany Paweł Żydak (Gwardia Warszawa).

W niedzielę w wadze 90 kg Kacper Larem (Gwardia Warszawa) i w wadze 100 kg Kamil Panek (AZS AWFiS Gdańsk) odpadli z turnieju w eliminacjach, a wadze +100 kg Grzegorz Eitel (Gwardia Warszawa) – w repasażach.

W dwudniowym turnieju największe sukcesy – wygrane w dwóch kategoriach wagowych – odnieśli reprezentanci Japonii. Startowało 317 judoków z 54 krajów.

Medaliści – niedziela:

81 kg: 1. Roman Gontiuk (Ukraina), 2. Ełchan Radżabli (Azerbejdżan), 3. Saba Gawaszeliszwili (Gruzja) i Aljaz Sedej(Słowenia)

90 kg: 1. Warłam Liparteliani (Gruzja), 2. Maksim Rakow (Kazachstan), 3. David Alarza (Hiszpania) i Andrej Kazusionak (Białoruś)

100 kg: 1. Henk Grol (Holandia), 2. Zoltan Palkovacs (Słowacja), 3. Daniel Brata (Rumunia) i Aschab Kostojew (Rosja)… 9. Przemysław Matyjaszek (Polska)

+100 kg: 1. Satoshi Ishii (Japonia), 2. Pierre Robin (Francja), 3. Paolo Bianchessi (Włochy) i Ihar Makarau (Białoruś)… 9. Janusz Wojnarowicz (Polska)

Wyniki Polaków:

90 kg: Kacper Larem (Gwardia Warszawa) – Rauli Karpanen (Finlandia) 0:10

100 kg: Przemysław Matyjaszek (Czarni Bytom) – Primoz ferjan (Słowenia) 10:0, Cyril Maret (Francja) 10:0, Wiaczesław Michajlin (Rosja) 0:10, repasaże: Franz Birkfellner (Austria) 0:10

Kamil Panek (AZS AWFiS Gdańsk) – Iuan Vega (Hiszpania) 5:0, Artiom Błoszenko (Ukraina) 0:5

+100 kg: Janusz Wojnarowicz (Czarni Bytom) – Ibro Miladin (Bośnia i Hercegowina) 5:0, Fabian Hubert (Niemcy) 10:0, Pierre Robin (Francja) 0:5, repasaże: Ihar Makarau (Białoruś) 0:10

Grzegorz Eitel (Gwardia Warszawa) – Andrian Kordon (Izrael) 5:0, Satoshi Ishii (Japonia) 0:10, repasaże: Juri Rybak (Białoruś) 0:10.

Posted Under
Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *