Mistrzostwa Europy Kadetow – Sarajewo 2008

Mistrzostwa za nami – czas na krótkie podsumowanie.

Cztery medale: srebrny dla Halimy Mohamed-Seghir -57kg, i trzy brązowe:

Kamila Wasek +70kg, Łukasz Kiełbasiński -50kg, Jakub Zarzeczny -90kg.

Ponadto jedno siódme i sześć dziewiątych miejsc.

W klasyfikacji medalowej miejsce 12-te. Jeśli rozbić jednak tabele na płeć, to panie zajęły miejsce 8, panowie 10. Liczba zdobytych medali plasuje nas razem z Francja na miejscu piątym.

Przegrane walki rozbijają się na przedstawicieli 16 państw, prym wiedzie były blok sowiecki – 11 porażek (m.in. Azerbejdżan, Armenia, Rosja i Ukraina), z państw zachodnich najczęściej przegrywano z Austrią, Włochami, Niemcami i Francuzami.

Wnioski każdy wyciąga sobie sam – jeśli potrafi. Nie jest dobrze, ale też nie beznadziejnie.

Posted Under
Bez kategorii

32 thoughts on “Mistrzostwa Europy Kadetow – Sarajewo 2008

 1. Za co Płoński tam pojechał?? Zdecydowanie lepszy był inny chłopak, który wygrał OOM, a Płoński w życiu na 1 stopniu podium nie stał, ani na OTK ani na OOM i 2 razy na Europe pojechał, śmiechu warte

 2. O wyjeździe na ME nie decydowały OTK czy OOM lecz turnieje międzynarodowe ( Teplice, Berlin , Szczyrk )w tym roku jak i w zeszłym. Trzeba poczytać zasady powołania i wszystko będzie jasne.

 3. Droga Anno przeczytaj wyniki jakie osiagną w ubiegłym roku Płoński w zawodach PE a jakie wyniki osiagneli jego rywale to sama zrozumiesz że to grubymi nicmi szyte.Płoński od roku nie wygrał z Młodym Kurkiem bo po prostu jest za słaby pod kazdym wzgledem ale ma bardzo pzrzekonywującą mamusię która wybłaga wszystko dla syna.
  A tak naprwadę to nie ma co biadolić przeciez to poczatki przygody z judo Płoński w sumie wypadł dobrze na ME i nalezy Mu pogratulować.

 4. nie tylko Justyna się nie popisała, więc nie miejmy do niej pretensji. Zresztą jak na nasze polskie judo, to wypadliśmy całkiem nieźle. :)

 5. Grabowicz –
  Podolak 9
  Karpała 9
  Tytonik 9
  Mohamed-Seghir 2

  Kielbasiński 3
  Wydrzyński –
  Rydwański –
  Płoński 7

 6. Może jeszcze Karoline Mazurkiewicz tam wyślijcie z 44..
  Bo to jest już kompletna porażka żeby wysyłać kogoś na Cetniewski turniej juniorów jak nawet nie mógł startować w Szczyrku.. Gdzie sprawiedliwość?
  Może jeszcze więcej parodii?

 7. jun.mł w 44kg łatwiej zrobić miejsce w juniorkach, niż juniorkach młodszych. oczywiście nie mówię o tych najlepszych, które i tu i tu sobie poradzą.

 8. owszem, pośmiewisko. ale skoro się zakwalifikowała, to niech wystartuje – takie panuje podejście.

  brawo Kubie i Kamili – 3 miejsca! :)

 9. dobrze znalem sytuacje z 2007roku gdzie plonski byl 3 na OOM
  a na turniejach miedzynarodowych nic nie zrobil,i na Europe pojechal,gdzie mogl jechac Beta albo Pawlowski,ale ktos mial bardziej gadane i stao sie inaczej.
  Choc Piotrek odniosl duzy sukces na tyc ME i tego mu trzeba pogratulowac

 10. potwierdzam Wasze wypowiedzi, powinno być troche sprawiedliwości, ale niestety jej nie ma, gratulacje Piotrek

 11. bo pojechał niesprawiedliwie, ale poszło mu całkiem nieźle (patrz: były osoby, które nie wygrały ani jednej walki), więc dlaczego mielibyśmy nie gratulować?

 12. Piotrek lepiej w tym roku wypadł na PE niż Barek i to on pojechal czy to takie trudne do zrozumnienia . Kurkiewicz by zrobił lepszcze wyniki to by on pojechał . A co do mamy Piotrka to może jest przekonująca ale kogo miałą by niby przekonywać jeśli piotrek uczciwie w tym roku pojechał na ME …

 13. tak ale nie da sie ukryc ze Płoński wygrał naj więcej walk ze wszystkich i nawet azera poskromił. A Bartek może i jest mp ale na międzynarodowych nawet 7 miejsca nie zajął. Gratulacje dla wszystkich reprezentantow!!

 14. Jakto Piotrek wygrał najwięcej walk ze wszystkich!!??Człowieku co ty za bzdury piszesz!!:O
  Pozdrowienia dla całej kadry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *