16 thoughts on “MISTRZOSTWA POLSKI FORM KATA

  1. Pan Niedomagała się nie popisał bo dał we wszystkich kategoriach wygrać swojemu synowi
   fajnie pokazali kolesie z Krakowa Nage-no-kata ale niestety nie mieli szans wygrać z Wojtkiem Niedomagałą bo jak tata siedzi w komisji sędziowskiej to się nie da z nim wygrać
   Wyglądało to tak Wojtek wygrywa a reszta walczy o drugie i trzecie miejsce
   pozdrawiam

 1. PODOBNO W ZESZŁYM ROKU NA MISTRZOSTWACH EUROPY ZAJĄŁ DOPIERO 40 MIEJSCE TO NIE MOŻE BYĆ TAKI DOBRY
  NO ALE TATUŚ DBA O TO ŻEBY KAŻDY TAK MYŚLAŁ

 2. Żenada jeszcze raz żenada jak można pisać takie bzdury o Trenerze Niedomagale,że jest stronniczy ?(czy ktoś wie ilu ludziom pomógł BEZINTERESOWNIE ale o tym się nie mówi bo i po co ) ludzie którzy wypisują takie farmazony na forum powinni sie wstydzić a przede wszystkim powinni przeprosić /o ile mają cywilną odwagę/ jeżeli już nie Pana Trenera Niedomagałę to przynajmniej pozostałych członków komisji oceniających pokaz Form Kata. Od początku od kiedy zaistniały obserwuję te zawody i stwierdzam jedno: wszystkie występy Wojtka i Wampira cechuje coś szczególnego coś cego niestety brakuje czasami innym zawodnikomi to coś powoduje ze stają od lat na najwyższym podium nie znaczy to że inni zawodnicy są żle wyszkoleni i nie potrafią, forma Kata to taka poezja Judo a poezja jest czystą sztuką i jej się nie wykonuje ją się tworzy z sercem to trzeba zrozumieć i poczuć zapraszam na strony Kodokanu proszę popatrzeć uważnie ! pomyśleć o tradycji Judo i o tym z kąd się wywodzi jak powstawało. to nie tylko żuty to są tak zwane ZASADY ! Kata
  Prawdopodobnie Wojtek ma tego „pecha” że uczył Go ojciec i uczył dobrze teraz ocenia zawody. Ocenia tak samo jak innych ale bardziej surowo te sukcesy to wiele godzin spędzonych na macie wiele wysiłku i wyrzeczeń.
  Powiem krótko ktoś kto to napisał kipi z zazdrości i nie wiem po co niech wystartuje zrobi formy lepiej i zabierze do domciu puchar i medal a na marginesie Wojtek w ZESZŁYM ROKU NA MISTRZOSTWACH EUROPY NIE ZAJĄŁ DOPIERO 40 -go Miejsca bo nie startował .

  Życze sukcesów Miki

  1. POPIERAM, popieram !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mikuś masz w 100% rację. Ale niektórym żal du.. ściska zamiast trenować i pokazać się na tatami.

   1. Ten kto napisał te bzdury sam jest Fujarą przez duże „F” bo nie zna realiów. Wojtek i Wampir zaczynają trenować juz na początku października i trenują tak długo aż dojdą do perfekcji. Widywałem ich treningi i WSZYSTKO jest dopracowane. Trener Niedomagała pomaga wszystkim by wykonywali to jak najlepiej wszystkich traktuje jednakowo i nie ma u niego ludzi przegranych. Trzeba być uczciwym wobec niego i sie przyłożyć do postawionych zadań. Jestem przekonany że FUJARA kiedyś zdawała kurs instruktorski lub będzie to robić a wiem że Trener Niedomagała jest jedną z niewielu osób która organizuje kursy instrukorskie i wcześniej czy później zawita do niego ale nie będzie miała odwagi się przyznać że to napisała. A tak w nawiasie nie oczerniając klubu z Bytomia to pamiętam że był tam kiedyś organizowany kurs instrukorski było 8 osób które nie zdały egzaminu, przyjechały do trenera Niedomagały prosząc o pomoc. Pomógł im bezinteresownie, ludzie z Warszawaskich klubów też przyjeżdżają do niego by zdać na kolejny Dan a mogą to robić u swoich trenerów ale Niedomagała ich lepiej przygotuje . Tak jak „Józio” pokazuje techniki to nie znam drugiej takiej osoby a sam to wszystko wypracował i sam dążył do perfekcji. Myślę że powinny być DUżE PRZEPROSINY dla Trenera Niedomagały, Wojtka i Wampira bo jeśli choć w połowie opanujemy tak perfekcyjnie Kata jak robi ta dwójka oraz techniki jak pokazuje Trener to można powiedzieć że coś umiem. A 8 DAN o czymś świadczy

    1. Niezależnie od zasług i przymiotów trenerskich Pana Niedomagały uważam, że nie powinien sędziować zawodów, w których startuje jego syn. I powinno być tak we wszystkich przypadkach. Takie sytuacje pozostawiają zawsze pewien niesmak.
     Warto by się nad tym zastanowić.

     1. Drodzy moi , sędziowanie swojemu dziecku a przy tym uczniowi niesie zawsze wiele kontrowersji ale pamiętajcie Ci sędziowie są najbardziej wymagający.
      Formy Kata są bardzo czytelne i widowiskowe , a przy tym łatwe do ocenienia w przypadku perfekcyjnego wykonania ( to nie gimnastyczny skok ” przyt. Leszek Blanik ” tylko judo ) . Zostawmy to tak jak jest , dla dobra judo .

      P.S. W skokach narciarskich też sedziował ojciec startującego zawodnika i to nie jednego a to był Puchar Świata i IO.

     2. No tak. To jest JUDO, więc wszystko jest możliwe. A tak na marginesie, Leszek Blanik nie skacze przez kozła, radziłabym go nie dyskredytować, bo ostatnimi czasy ma więcej osiągnięć, niż judocy. Dla mnie sędziowanie własnemu dziecku jest nieetyczne i już. A to, czy ktoś jest wtedy bardziej wymagający, to sprawa dyskusyjna i indywidualna. To tak, jak sędzia na macie, który sędziuje własnemu zawodnikowi (a zdarzają się takie przypadki), nawet jeśli będzie obiektywny, to niesmak pozostanie. A zazwyczaj obiektywny nie jest. Wielokrotnie spotkałam się z przypadkiem gdy sędzia na macie udzielał rad swojej zawodniczce, gdy ta wiązała pas czy poprawiała włosy.

     3. Bo tak właśnie jest że na zawodach sędziują trenerzy albo zawodnicy klubu z którego jest zawodnik na macie .
      Dla mnie jest to też nieetyczne , ale tak jest i temu nikt nie zaprzeczy.

      A tak na marginesie nie czepiajmy się słów tylko popatrzmy na siebie , bo błędów nie popełnia ten kto nic nie robi .
      Krytyków wszystkiego i każdego u nas w Polsce jest nadmiar droga Ingo .

     4. @Inga: Ja widziałem jak na zawodach sędziowie odmawiali sędziowania gdy zobaczyli, że będą sędziować swojemu. Przegrałem kilka walk jak mi sędziował „mój” sędzia bo jak się potem dowiedziałem „potrzebowałem zdyscyplinowania a nie pętałem się po tej macie jak g…o w spodniach” :) Nieetycznie zachowują się Ci którzy swoim idą na rękę – a dostaje się to tym dobrym i sprawiedliwym sędziom.
      Jeśli chodzi o MP Forma KATA … zastanawia mnie dlaczego tak mało ludzi w nich startuje?! Czyżby byli tak dobrzy a może aż tak bardzo boją się „układu Niedomagałów”?! Mi się wydaje, że większość z nich po prostu się boi ośmieszyć pokazując mierny poziom lub co gorsza wydaje im się, że wiedzą o co chodzi (…a kilka rzutów, parę trzymać, duszeń, jakieś pokrzykiwania i kopnięcia…) a nie mają zielonego pojęcia jak to wygląda i jak to się powinno pokazywać. Tak, to jest ciężka praca i dopiero po jakiś trzech sezonach można powiedzieć czy idzie się w dobrym kierunku. Jak wyżej napisał Miki zaczynamy trenować od października, dwa trzy razy w tygodniu … a na trzy cztery tygodnie przed MP nawet codziennie włączając weekendy! Najgorsze w tym jest to, że powtarzając wciąż te same ruchy mimowolnie je wypaczamy i trzeba się wciąż pilnować! Jak się samemu robi techniki wszystko jest piękne i doskonałe – minimum pierwsze miejsce! Niestety później jak jest ten występ zarejestrowany i oglądamy na „chłodno” okazuje się, że widać błędy – czasem bardzo dużo … :(
      A i ja to nie Wojtek N. żeby nie było niedomówień;p

     5. O to właśnie Mi chodziło !!!
      Słowa mojego przedmówcy wszystko wyjaśniają – jesteś najlepszy – to napewno wygrasz , będzie duża rywalizacja – skorzystają na tym wszyscy .

 3. Wszystkim niedowiarkom i sceptykom zdradze jaszcze jeden sekret dotyczący Trenera Józefa i Mistrzostw Form Kata (myślałem że to oczywiste ) , mianowicie bycie współorganizatorem turnieju to jedno , sędzią drugie praca w komisji i liczenie głosów trzecie trudno żeby nie było Trenera Niedomagały w Komisji skoro jest współtwórcą tego sportowego wydarzenia przewodniczącym komisji DAN i znawcą zagadnienia ze stopniem 8 dan i nie gry w kulki a włąśnie Judo ,komisji która jak pisałem składa się z kilku znamienitych osobistości świata Judo w Polsce. Mogę tu zaręczyć że Trener nie oceniał występów Wojtka i Wampira i nie miał wpływu na ich ocenę a nie mógł przecież krzyknąć do zgromadzonych widzów i zawodników (ja teraz nie oceniam bo startuje mój syn ) zresztą i tak by nie uwierzył kto nie chce. Pisząc o etyce wątpliwościach itd. w tym konkretnym przypadku ośmieszają się ci co wątpią w uczciwość i etyczność tego Człowieka i to nie uczciwość na pokaz ale czciwość dla samego siebie dla czystości własnego sumienia !!! ( to się dzisiej żadko zdarza ) kto tego nie rozumie jego strata i niech gada bzdury i wierzy w co chce wolny kraj ale proszę bardzo uprzejmie w moim skromnym imieniu i może kilku uczniów niech nie PIEPRZY głupot na forum i niech nie robi fermentu bo kiedyś się przekona że nie miał racji i pozostanie mu niesmak moralny jeżeli ktos ma jakieś pretensje to niech zadzwoni do Pana Trenera i z Nim porozmawia a nie skrycie pod przykrywką anonimowego internetu gada – pisze bzdety
  Jak pisałem życzę sukcesów z nadzieją że CYTUJĘ właśnie jesteś najlepszy – to napewno wygrasz , będzie duża rywalizacja – skorzystają na tym wszyscy
  dziekuję Miki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *