W trzecim dniu Mistrzostw nie udało się naszym reprezentantom wywalczyć medalu jedynie Daria Pogorzelec nawiązała walkę z czołówką światową wygrywając w pierwszej walce z CHALA (ECU) w drugiej z De Villiers (NZL) oraz z Ju (KOR) potem niestety przegrała w półfinale z Francuzką Perrot i w walce o brąz uległa Rosjance Davydovej ostatecznie Daria zdobyła dobre piąte miejsce tak nielubiane przez zawodników judo a przecież być piątą zawodniczką Świata to ogromny sukces. Za to czwarty dzień potwierdził wysoką światową pozycję naszego reprezentanta Tomasza Domańskiego. Tomek na swojej drodze do finału odsyłał z kwitkiem takich zawodników jak Pretorius (RSA), Gasimov (AZE), Martsulevich (BLR), Przegrywając jedynie w finale z Lukasem Krpalkiem (CZE) zresztą ze zwycięzcą zeszłorocznych MŚ Bankok 2008 . Ogromne gratulacje dla naszych reprezentantów i kadry trenerskiej tak dobrego występu na MŚ dawno już nie było jest to dobry prognostyk przed IO W 2012 w Londynie

Pozostali nasi reprezentanci startujący w 3-4 dniu turnieju Luiza Czakańska, Błażej Mielcarek, Jakub Zarzeczny, Damian Nasiadko, Joanna Jaworska po zaciętych walkach zostali sklasyfikowani poza czołową ósemką.Foto – hajimefoto. Finał 100 kg Krpalek (CZE) – Domański (POL) http://www.youtube.com/watch?v=J3ob_QMWY98