Mistrzostwa Świata Cadetów 2011 – lekcja pokory.

Mistrzostwa Świata U17 – dla naszych zawodników już się zakończyły ! Jedna jedyna wygrana walka Beaty Pacut to wszystko na co było nas stać w konfrontacji z najlepszymi cadetami i cadetkami świata. Kolejna lekcja pokory dla zawodników i zawodniczek jak i trenerów. Sześcioro najlepszych judoków i judoczek z Polski nie było w stanie wygrać swoich pierwszych walk ! Niestety kolejny raz świat udowadnia nam że nie idziemy właściwą drogą z naszym szkoleniem. Wystarczy się zapoznać z wynikami wszystkich kategorii MŚ U17 aby zobaczyć analogię do rezultatów seniorskich imprez tego typu. Może za parę lat nie będą triunfować te same nazwiska, ale na barkach tych dzisiejszych mistrzów cadetów zrodzą się nowi mistrzowie świata czy olimpijscy.

Pociąg z nowoczesnym judo jest w ciągłym ruchu – możemy do niego wskoczyć !! Już 29 sierpnia Camp Wrocław U16 !!! Mini zgrupowanie – takie jakie stosuje wiele krajów w Europie ! Pierwsze tego typu w Polsce !! Z mocnym akcentem na technikę ! PZJ dało nam szansę nie możemy tego zmarnować ! Nie jesteś jeszcze zgłoszony ? Nie ma problemu – wyślij e-mail na judo-club-poland@wp.pl, a będziesz we Wrocławiu z najlepszymi przyszłorocznymi Cadetami !!!! Jak to zmarnujemy za rok czy dwa będzie to samo na kolejnych Mistrzostwach Świata U17 !! Pozdrawiam JCP (zgłoszenia do Camp U16 nie tylko klub możliwe też indywidualnie !!!)

One thought on “Mistrzostwa Świata Cadetów 2011 – lekcja pokory.

  1. Oglądałem zawody w internecie i szczególnie przypadła mi do gustu walka w parterze Japończyków. Jak to komentatorzy stwierdzili – oni po rzucie nie patrzą na sędziego, nie interesuje ich „na ile” oceniono rzut, tylko od razu wchodzą w parter i tam kontynuują walkę. Robili to nawet w sytuacjach gdy przeciwnik miał przewagę punktową. Dużo walk tak wygrali, a osae-komi-waza i różne metody dojścia do tych technik (przetoczenie przeciwnika z „żółwia” etc.) opanowali do perfekcji. Kto oglądał ten wie – naprawdę warto było! :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *