Nowe Zasady walki i zakazy!!wg IJF
Pragnieniem IJF jest obrona podstawowych wartości judo.Działania IFJ zmierzają do ochrony i rozwoju czystego judo.
„Judo jest fizyczny i duchowy systemem edukacji”.
Z drugiej strony, IFJ nie zmieni od tak przepisów podczas przygotowań do Igrzysk . Z tego powodu niezbędne są badania i ich zastosowanie jeszcze przed 1 stycznia 2010.

Próby wprowadzenia nowych zasad odbedą się na Mistrzostwach Świata Juniorów 22-25 Października 2009 r. w Paryżu.

Regulamin Konkursu

I.Zakazane chwyty.

Wszystkie bezpośrednie ataki z jedną lub obu rąk albo z jedną lub obiema rękami poniżej pasa, nie są dozwolone!

II.Kary: Pierwszy atak: Shido
Drugi atak: Hansokumake
Dokładniej:
Uchwyty poniżej pasa są dozwolone wyłącznie po serii technik, nawet jeśli będą to techniki bezpośrednio zakazane.
Uchwyty poniżej pasa są dozwolone w czasie ataku kontrującego.
Techniki kontrataku tylko w sekwencji (nieprzerwany) oraz techniki typu kontra na kontrę po wcześniejszej serii technik . Zasady Go No Sen i Sen No Sen.
III.Oceny

Walki będą oceniane tylko przez jednego sędziego bez dwóch sędziów bocznych.
„Bezpieczeństwo” system z 2 kamer, filmowanie walki pod dwoma różnymi kątami, obsługiwaniem kamer zajmie się odrębny sędzia.
W czasie tych Mistrzostw kontrolą nad nowymi zasadami i video zajmie się Komisja Sędziowska IJF

IV.Golden Score

Po pierwsze określenie czasu Golden Score do maksymalnie 2 minut,po drugie wyniki które zostały osiągnięte w ciągu 4 minut walki zostaną usunięte z tablicy na czas dogrywki , jednak będą brane pod uwagę jeśli nie dojdzie do wyłonienia zwycięzcy w trakcie Golden Score.