MP Młodzików/Młodziczek

Za ok. 2 tygodnie rozegrane zostaną MP Młodzików i Młodziczek. Wg regulaminu sportowego PZJudo (http://web.pzjudo.pl/sites/default/files/zalaczniki/2016/regulamin_sportowy_po_zmianach_zatwierdzony_26.02.2016_r_0.pdf pkt 2.2) młodziczki/młodzicy zgłoszeni do zawodów w wyższej kategorii wiekowej
tracą prawo startu w swojej kategorii wiekowej – czy coś się w tej sprawie zmieniło bo na listach zgłoszeń do MP młodzików/czek jest coraz więc osób uczestniczących w tym roku w OOM ?

7 thoughts on “MP Młodzików/Młodziczek

 1. Zawodami odpowiadającymi OOM w kategorii młodzików nie są Mistrzostwa Polski tylko Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Więc młodzicy/czki startujący w OOM nie mogą startować w MMM, ale w odniesieniu do MP ten przepis nie obowiązuje.
  A to, że to niespójne, to inny temat …

  1. Niespójne było to do zeszłego roku. W nowym regulaminie sportowym obowiązyjącym od
   od 1 marca 2016r. jest jasno napisane, że startujący w wyższej kategorii wiekowej tracą prawo startu w swojej kategorii.
   „2.2. … młodziczki i młodzicy w przypadku zdobycia medalowej
   pozycji w wyższej kategorii wiekowej w zawodach kalendarzowych PZJudo, na wniosek klubu decyzją Dyrektora
   Sportowego PZJudo mogą zostać uprawnieni do udziału w indywidualnych MP wyższej grupy wiekowej, tracąc
   jednocześnie prawo udziału w indywidualnych MP w danym roku, w grupie swojego rocznika.”
   Więc niespójne jest dopuszczenie uczestników OOM z tego roku w MP młodzików/młodziczek… Chociaż patrząc na skład startujących myślę, że to nie jest niespójne tylko po prostu niezgodne z przepisami.
   Dodatkowy par. z regulaminu:
   23.4. Wszelkie sprawy dotyczące interpretacji Regulaminu Sportowego podczas zawodów sportowych od chwili
   rozpoczęcia pracy biura zawodów rozstrzyga Komisarz zawodów, w pozostałym czasie rozstrzyga Zarząd PZ Judo.”
   Ciekawe kto ma taką siłę przebicia, że zawody rangi MP mają się odbyć niezgodnie z regulaminem ???

 2. W sumie temat dotyczy sześciu uczestniczek i trzech uczestników. Niby to niewiele, ale jedna z kategorii dziewcząt jest niemal w 30% niezgodna z regulaminem sportowym. Szkoda, że organizatorzy nie respektują przepisów – to jednak nie jest turniej w małym judo w Pikutkowie (z całym szacunkiem dla Pikutkowa), tylko poważna impreza sportowa.

 3. Nie rozumiem jednej rzeczy. Jest to nowy zapis w regulaminie. Wyraźnie widać, że błędny. Zakaz podwójnego startu odnosi się do OOM i MMM nie MP ! Judo.Widz wszystkie te dzieciaki ciężko pracowały na prawo startu w OOM a teraz miałyby mieć zakaz startu w swojej kategorii wiekowej ? Coś tu nie halo. Mam nadzieję, że Zarząd to skoryguje i pozwoli wszystkim na start.

  1. Zgadzam się że „coś tu jest nie halo”. Popatrz jednak na to z innej strony – jak wprowadzali ten przepis nikt nie protestował, część młodzików/czek została dopuszczona do startu w OOM, cześć „odpuściła” OOM, zeby nie tracić prawa startu w swojej kategorii wiekowej. Czy dopuszczenie do MP młodzików/młodziczek tych, co startowali w OOM jest sprawiedliwe ?? Czy Ci, którzy postanowili startować zgodnie z zapisami Regulaminu Sportowego PZJudo to dzieciaki, które nie pracowały ciężko ??
   Ja osobiście znam co najmniej kilka takich dzieciaków, które odpuściły OOM na rzecz MP i te dzieciaki też wiedzą „że coś jest nie halo” a mówiąc prościej czują się oszukane.
   Zarząd powinien skorygować ten zapis ale po MP a zawody powinny się odbyć zgodnie z zapisem inaczej z punktu widzenia tych co „uwierzyli” w Regulamin będzie po prostu oszustwem…

 4. Dyskusja o w/wym zapisie wywiązała się teraz z prostego powodu. Prawie żaden trener ani zawodnik nie czytał nowego regulaminu. Twój wpis wprawił wielu w osłupienie. Nigdy nie było takiego zapisu a tu nagle bum. Nie słyszałem również aby ktoś zrezygnował ze startu w OOM z powodu tego zapisu w regulaminie. Wprost przeciwnie. Od początku roku mówiło się o starcie w OOM jak i MP. Jedynym znanym i rozsądnym że względu na punkty w rywalizacji dzieci i młodzieży ograniczeniem był zakaz startu w MMM. Dalej twierdzę, że ten zapis powinien zniknąć z regulaminu

 5. Polski Związek Judo prosi o zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi poniżej.

  Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików – Opole

  W dniu 2 października 2016 r. Zarząd PZJudo podjął decyzję o zezwoleniu na start w Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików uczestników, którzy wcześniej zostali uprawnieni do udziału decyzją Dyrektora Sportowego w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Elblągu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *