Nowe przepisy na Mistrzostwach Świata Juniorów w Bangkoku

ijf.jpgW załączeniu trzy dokumenty przedstawiające zmiany w przepisach, które prawdopodobnie będą obowiązywały na najbliższych Mistrzostwach Świata Juniorów w Bangkoku.

Ważniejsze zmiany o których już od dłuższego czasu wspominano:

 1. Brak punktu KOKA
 2. Czas osaekomi zredukowany do 20 sekund (20 sekund – ippon, 15 sekund – waza-ari, 10 sekund – yuko
 3. 3 Shido = Hansokumake (1 Shido – Yuko, 2 Shido – Waza-ari, 3 Shido – Ippon)
 4. Czas walki o złoty punkt zredukowany do 3 minut.

więcej w załącznikach.

Zapraszam do komentowania tych zmian i wyrażania swoich opinii, uwag i spostrzeżeń.

Posted Under
Bez kategorii

9 thoughts on “Nowe przepisy na Mistrzostwach Świata Juniorów w Bangkoku

 1. Chyba ich za przeproszeniem pogięło… przecież ta malutka KOKA czasami decyduje o zwycięstwie a jak przeciwnicy są równi i ciężko jednemu drugiego rzucić na YUKO do KOKA jest bardzo istotna mała ale za razem duża w pewnych sytuacjach. Ciągle mieszają w tych przepisach. Daliby spokój. Jak dla mnie dobrze jest jak jest. Będzie więcej zwycięstw na wskazówki. Bez sensu….

 2. Ale Czemu oni próbują tych nowych zasad akurat na MŚ ? :/ Nie rozumiem ich intencji…:/ I mam nadzieje że później zostanie to zmienione….
  Pozdrawiam…:)

 3. Pierwsze próby zmian były już na zawodach w Warszawie – Otwarte ME Open w Judo – Warszawa 2007. Troche było zamieszania …
  Może chodzi o uatrakcyjnienie zawodów?

 4. mnie sie wydaje ze daza do tego aby walki były bardziej widowiskowe..poniewaz koki to zazwyczaj jakie upadki na tyłe a to nie wyglada efektownie…Ale mimo wszytko uwazam ze powinni zostawic koke bo teraz bedze jeszcze wiecej dogrywek lub i walk wygranych na wskazy!

 5. no oczywiscie ze te wszystkie zmiany nie mają sensu. Judo jest piękne jakie jest, a jak chcą zeby judo bylo bardziej widowsikowe to niech dają wiecej kar za pasywnośc – to bedzie mobilizowac zawodnikow do „efektowniejszej” walki

 6. Według mnie zmiany niegłupie. Nie chodzi tu nawet o widowiskowość, a o zmniejszenie ilości przypadkowych i trudnych od sklasyfikowania punktów. Poza tym w końcu dogrywki nie bedzie wygrywał ten który ma więcej pary w płucach, nawet jezeli przez całą walke dostawał po tyłku;) Mnie tam pasi;p

 7. z tego co mi wiadomo to KOKA ma byc podciagnieta pod YUKO. Czyli nawet jak ktos rzucia na Tyłek to i tak dostanie punkt… poza tym to nie sa jedyne zmieny odnosnie wlaki, nie wspamnieli tutaj ze repasaze tez sie zmieniaja. a mianowicie do repasazy wchodzi tylko ta osoba ktora przegrala o mistrza cwiartki… czyli przegrywasz pierwsza lub druga wlake pakujesz torbe i do domu, nawet wtedy kiedy przeciwnik z ktorym przegrales zosatl mistrzem tych zawodow… no chyba ze przegrals o mistrza cwiartki :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *