Nowe przepisy walki również na Mistrzostwach Europy U-23 Antalya (Turcja)

Po Mistrzostwach Świata Juniorów które odbyły się w w ostatni weekend, EJU Sport i Komisja Sędziowska postanowiła rozszerzyć nowe przepisy dotyczące walk na Mistrzostwa Europy U23 które odbędą się w Antalya (TUR) w listopadzie. Wszyscy zgodnie twierdzą ża w miniony weekend nastapił powrót świeżego, pięknego, technicznego Judo w Pierre de Coubertin Stadium.

Te nowe rozporządzenia, które były testowane w Paryżu jest to bez wątpienia prawdziwa rewolucja w mentalności judo na świecie. Nie ma lepszej okazji niż Mistrzostwa Świata juniorów, aby zmienić świat judo!

Tak więc, jeśli będzie się zmieniać judo na świecie, to jest szansa aby uczynić go bardziej potężnym i dynamicznym, a zatem bardziej spektakularnym, widowiskowym sportem co było już widoczne na tych mistrzostwach.

EJU i IJF Sędzia Główny Jan Snijders: „To niesamowite, jak judocy szybko przystosowali się do nowych zasad. Mamy obecnie system z jednym sędzią na tatami i będziemy go dalej testowali na innych turniejach. Mamy doskonały system bezprzewodowej komunikacji między sędziami. Widzieliśmy wielkie judo tym turnieju, każdy mógł je zobaczyć.” Info za EJU.net