Ocena pierwszego dnia z MP Jastrzębie Zdrój

Pierwszy dzień Mistrzostw Polski juniorów i juniorek mamy już za sobą, i chociaż jesteśmy w połowie imprezy to już można Jastrzębiu pogratulować bardzo dobrej organizacji. Sztab ludzi pod wodzą Roberta Radlaka, którzy pracują nad tym żeby wszystko przebiegało bez zarzutu ma pełne ręce roboty, (ale radzą sobie aż miło popatrzeć).

Jako osoba która „zaliczyła” kilka imprez sportowych :-) mogę powiedzieć, że zawody zorganizowane są na poziomie Pucharu Świata. Na pewno znajdą się osoby, które coś będą krytykować, ale to chyba tzw. „polska życzliwość” będzie nimi kierowała.

Ja zastanawiając się bardzo długo nie mogłem znaleźć powodu do krytyki i zapraszam serdecznie w niedzielę na drugi dzień zawodów, aby móc się o tym przekonać na własne oczy.

Napisał Przemysław Matyjaszek

Posted Under
Bez kategorii

7 thoughts on “Ocena pierwszego dnia z MP Jastrzębie Zdrój

  1. sedziowie nie wszyscy ale byli tacy co reagowali na krzyk,szkoda paru zawodnikow i to dobrych skrzywdzono stad tak duzo niespodzianek,reszta bez zarzutu super imprezka….

  2. Podam jeden mały przykład który mógł się tragicznie skończyć – walka repasażowa w 81 Szczepaniak-Jelonek i „uśpiony Jelonek”. Stojąca obok sędzina która nic nie widzi – głośna reakcja kibiców (kibice z trybun widzą co się dzieje) i dopiero sędzina oprzytomniała i zawołany został lekarz. Kilku innych przykładów nie chce mi się opisywać …..

 1. najlepiej zrobić ferment takim wpisem …najczęściej robią to osoby które nie znają przepisów…wg mnie wpis do usunięcia przez moderatora ponieważ nic nie wnosi ..

 2. a wedlug mnie jun ml ,ma troche racji,ciezko bylo sie zchylic i popatrzyc ,co sie dzieje…taki w pis ma sens jesli czytaja to sedziowie,jednak zycie jest wazniejsze i trzeba o tym pisac poniewaz sedziowie musza byc bardziej czujni

 3. a może trzeba klepnąć wcześniej a nie czekać na sędziego? zgodnie z przepisami ,sędzia nie ma prawa udzielić pomocy.
  W Krakowie na MP mł sprawa jest jasna :
  2. Stosowanie shime waza jest dozwolone. Zawodniczka / zawodnik, który nie podda się podczas stosowania shime waza i straci przytomność z powodu zastosowania shime waza nie będzie dalej uczestniczyć w zawodach

  ps. Podczas stosowania kansetsu waza sędzia ogłosi ippon w momencie uzyskania wyprostowania atakowanej ręki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *