Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
Kielce, 24-27.4.2009

oom-2009-swietokrzyskie.jpg

Komunikat Organizacyjny ze strony PZJudo

Terminarz OOM

Posted Under
Bez kategorii
Tagged

114 thoughts on “Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

 1. 73 Gmurek …. ?
  no właśnie … w 55 wygra Feliga w finale ze Szwarnowieckim =) wg mnie oczywiscie
  50 – Szypowicz
  60 – Galaś?
  66 – Kurzej!

 2. Judo jest sportem bardzo zaskakującym…
  Moim zdaniem np. na:
  50 szykuje się już nie jeden przeciwnik Szypowicza…..wielka niespodzianka
  55 Szwarnowiecki jest bardzo zacięty, na pewno będzie ostro!
  60 Szewczyk, Mrozek i wielu innych dobrych zawodników nastawia się na Galasia
  66 Kurzej mmmm…. dobry na pewno, ale znajdzie się godny przyciwnik ;p
  73 Duża konkurencja, równy poziom, prańsko!!!

 3. Ostatnie Mistrzostwa Polski Juniorów pokazały nam jak judo może być widowiskowe, a jednocześnie nieprzewidywalne. Myśle że ustalanie już dzisiaj kolejności na podium jest bez sensu!

 4. Mam pytanie czy Reprezentacja Polski juniorek młodszych startowała w ten weekend na Rosji? Prosze o odpowiedz a jak tak to jaki sklad i wyniki ?

 5. ” dziewczyny ? brak pewniaków do zwycięstwa ”
  a ja widzę dużo pewniaków;]

  +70 Kukuczka
  70 Czempik
  63 Augustowska
  57 Mirus
  52 Podolak
  48 Pieńkowska

  1. Na OOM bedzie walka- moje typy wygranych sa podobne.
   90 Zakrzewski
   81 Romaniuk
   73Witkowski
   66 Kurzej
   60Galas/ Mrozek
   55 Szwarnowiecki/ Feliga

   Dziewczyny
   +70 Kukuczka
   70 Czempik
   63 Augustowska
   57 Mirus
   52 Podolak/ Wolny
   48 Pieńkowska/ Rasińska/ Jańczak

   1. 2.Zakrzewski Jakub 1.Romaniuk Oliwier 2.Witkowski Marcin 1.Kurzej Karol 1.Mrozek Krzysztof / 2.Galaś Krzysztof 1.Feliga Konrad / 2.Szwarnowiecki Damian Szacun ;))

 6. 81?
  hm Romaniuk
  a reszta nie mam pojecia
  o medale ostry boj pewnie ciechomski zimecki i plonka broniec ostatnio cienko

  73…
  Witkowski
  Szczepaniak
  Gmurek
  Lesiak

  66.
  Wiktorek
  Kurzej
  (podobno rostecki wrocil?)

  60.
  Galas
  Dabrowski
  Banaszek
  Mrozek

 7. O wyniki z Trójmiasta nie pytam ale Śląsk to się odbył? Było coś ciekawego.
  Jeżeli chodzi o 81 to może być ciekawie bo chłopcy mają zdrowie i dużo bedzie zależało od losowania. W 90 też z Warszawki nie bedzie już Misiówplastusiów tylko chłopcy uprawiający judo. Robi sie ciekawie.

 8. Zobaczymy… Myślę, że Feliga utrzyma swój wynik chociaż ze Szwarnowieckim miał dogrywkę. Zobaczymy, który z nich jest bardziej zacięty!
  Bądź co bądź obstawiam finał tych oto dwu Panów.

   1. -90 to duże chłopaki i trzeba mieć szczęście bo jest ok 8 chętnych na pozycje 2-5 ale zależy jak im się walki rozłożą. I temat losowania powraca bo do medalu trzeba wygrać minimum 4 razy.

   1. Ja uwazam, ze Kurzej tez nie jest bezkonkurencyjny… Jest wielu którzy bedą równie mocno walczyć o najwyzszy stopien podium!

    1. ja uważam ze faktycznie jest paru b dobrych zawodników takich jak iwaszkiewicz ,seweryn ,długosz ale zbyt wielu to chyba nie,no zobaczymy jak bedzie pozdrawiam

    2. ja uważam ze faktycznie jest paru b dobrych zawodników takich jak iwaszkiewicz ,seweryn ,długosz ale zbyt wielu to chyba nie,no zobaczymy jak bedzie pozdrawiam

     1. hehe Iwaszkiewicz jest w 73, bynajmniej ostatnio był… No rzeczywiscie wielu nie ma, ale kilku mocnych przeciwników będzie! Rowniez pozdrawiam!

     2. zbił przecież wagę ,i pojechał również do teplic ,zobaczymy jak chłopaki wypadną

 9. oom-już się zaczął w sumie już finały a niezweryfikowana judoczka( jak prorok jaki) ma w większości trafne typy ;-)

 10. witam i mam pytanie czy ktoś weryfikuje zawodników z eliminacji regionalnych do OOM, konkretnie jak to możliwe, że zawodnik nie biorący udziału w eliminacjach został umieszczony na liście startujących 55 kg ( Płocheć – Truso Elbląg nie brał udziału w eliminacjach regionu I a zakwalifikował sie do finałów- notabene bardzo dobry zawodnik) i jak to jest z rezerwowymi – czy mimo tego że wszyscy zakwalifikowani są wpisani to rezerwowy też 60 kg ( Hejnowski – Olimpia Grudziądz) Być może nie doczytałem regulaminu ale robiłem to kilkukrotnie i nijak mi to nie trzyma się kupy. Jeżeli wystartują to co potem – dyskwalifikacja ???? a może by tak jak do Mistrzostw Polski Juniorów- kto chce i czuje się na siłąch. w przeciwnym przypadku eliminacje nie mają sensu. POZDRAWIAM!!!!!!

 11. Pierwszych 8 z OTK bez kwalifikacji.
  Jeżeli chodzi o rezygnowanie z eliminacji i dopuszczenie wszystkich to nie najlepszy pomysł. Są wagi w których zgłosi się ponad setka zawodników i wszystko będzie zależało od losowania. W tym wieku brakuje trochę zdrowia na osiem ciężkich walk.
  Pozdr

 12. Moim zdaniem 55 wygra Feliga, 60 pocisnie Galas bo jest bezkonkurencyjny w tej wadze, liczę też na mila niespodziankę że strony Dominika „banana” Banaszka. W 66 mysle że wygra Kurzej , drugi będzie Wiktorek a 6 miejsce zajmie Brodowski. W 73 nie bez walki wygra Marcin „witek” Witkowski a na podium bedzie też Marcin Gmurek i Szvzepaniank. W 81 wygra Romaniuk niespodziankę może sprawić Zimecki bo ma ostatnio formę w przeciwieństwie do Bronca który ostatnio nie zachwyca forma. Innych wag zabardzo nie ogarniam dlatego nie podejmuje sie obstawiania. Powodzenia na zawodach

   1. czytaj dalej regulamin, ja przekazuję praktyczne informacje, według twojego rozumowania jeśli w pierwszej 8 na ostatnim PP znajdowaliby się sami młodzicy z rocznika 96 to uczestniczyliby w Olimpiadzie, wiem jak było na kobietach, ale widzę że ty masz swoją teorię

    1. Jeżeli znalazłeś lukę w regulaminie to warto na nią zwrócić uwagę w przyszłym roku. Osobiscie znam interpretację od prominentnego sędziego. Spór o zawiłości regulaminowe w polskim judo uważam za śmieszny i z całym szcunkiem proponuję go zakończyć. Jutro losowanie i bedzie trochę tematów do dyskusji.
     Pozdr

     1. Raz jest tak:
      „po 3 zawodniczki z eliminacji strefowych + 4 medalistki z ostatniego PP…”
      a potem tak:
      „po 3 zawodniczki z eliminacji strefowych + miejsca 1-8 z ostatniego PP ….”

      O ile pierwszy zapis mówi o dodatkowych osobach „medalistki”, to już w drugim wyraźnie mamy „miejsca” – wyślij MIEJSCA na OOM jak jesteś taki precyzyjny ;-).
      Jak zwykle (vide pierwszy termin OOM chłopców) zabrakło wyobraźni i precyzji, co przy tworzeniu REGULAMINÓW jest niezbędne.
      Na szczęście mamy jeszcze Regulamin Sportowy PZJudo, gdzie sprawa awansu jest lepiej opisana.

     2. Niestety Regulamin Sportowy PZJudo niczego nie roztrzyga
      gdyż zapis:
      „…2.3.dodatkowe miejsca kwalifikacyjne dla swojego regionu zdobywają zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1 – 8 w ostatnich zawodach ogólnopolskich właściwej grupy wiekowej…”
      wcale nie narzuca obowiązku aby te osoby startowały w eliminacjach.
      Zgodnie z regulaminem OOM mają oni to już zapewnione (jeśli zinterpretuje się
      pojęcie MIEJSCE jaki osobę, która je zajęła).
      Nawiasem mówiąc punkt 2.3 jest sprzeczny z zasadami kwalifikacji do OOM dla kategorii
      40, 44, 48, 70 i +70 dziewcząt oraz 46 i +90 chłopców.

      Trzeba mieć nadzieję, że regulamin na rok 2010 nie będzie już budził żadnych wątpliwości

  1. talent do przewidywa…z pewnością,życzę Ci dalszych SUKCESÓW na macie ale chwalebne jest to,że znasz inne kategorie i nie koniecznie tylko chłopaków;))

  1. W 81 w jednej połówce Romaniuk,Ciechomski w drugiej reszta faworytów Płonka,Skorzec,Broniec,Zimecki Tyle, jak kogoś pominąłem przepraszam

 13. Zawody na półmetku, ale można zaobserwować niepokojące zjawisko. Niektórzy zawodnicy swoje braki techniczne i kondycyjne próbują nadrabiać brutalną i nieczystą walką. Najgorsze że robią to pod okiem ojca, trenera i sędziego, jednej i tej samej osoby. Zachowania te zaczynaja wywoływac agresje u partnerów z maty. Pozdrawiam

   1. Witam. Jeśli jeszcze tego nie zaobserwowałeś to albo nie jest tak źle, albo troche przesadzam. Danych podałem tyle że wystarczy odrobine znac środowisko by wyczaić kogo mam na myśli.

    1. Anonim (niezweryfikowany), ndz., 03/05/2009 – 08:32-Sam występujesz anonimowo a Wymagasz nazwisk?Jesteś trenerem masz prawo interwencji wrazie takowej sytuacji gdyby się zdarzyła

    2. Anonim (niezweryfikowany), ndz., 03/05/2009 – 08:32-Sam występujesz anonimowo a Wymagasz nazwisk?Jesteś trenerem masz prawo interwencji wrazie takowej sytuacji gdyby się zdarzyła

 14. Pierwsze mijsce w klasyfikacji OOM klubów MKS JUVENIA WROCŁAW!!!!!Gratulacje dla Trenerów i Zawodników JUVENI

 15. owszem
  Mazowsze 1.
  Juvenia 1.
  Gmurek nieźle ale szczerze mowiac to nie było ipponu, ale ze rzut byl efektywny to dali.
  Szczepaniak? Szoook! Chyba bez formy
  Piękny rzut Nitka w finale.
  Galaś jakos tak ni jak walczyl.
  Piękna walka Wiktorek-Kurzej

 16. i czas na podsumowania. Praca sędziów BEZNADZIEJNA, i obserwując zawody jest chyba coraz gorzej. Czy tak naprawdę trudno skompletować na zawody tak wysokiej rangi / Mistrzostwa Polski jakby nie było / obsade dającą gwarancje braku kompromitacji , bo tak chyba trzeba nazwać finał wagi -90 i parę innych numerów.

  Druga sprawa to trzeba pogratulować Wrocławiowi wspaniałych kibiców – rodziców. Co prawda czasami ich trochę ponosi ale są wspaniale zorganizowana grupą / i raczej jedyną / dodającej troche kolorów takim zawodom

  Trzecia sprawa i to jest fajne to mimo wszystko nowe twarze wśród zwycięzców.

  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *