Olimpiada oszustów Kielce 2009

Czarna niedziela dla polskiego judo! To co działo się na OOM w Kielcach to prawdziwy popis głupoty i niekompetencji składu sędziowskiego. najważniejsze zawody w roku a skład „czwartoligowy”. Już dawno nie było tyle wygwizdanych werdyktów. Drukarze są wszędzie,
nie tylko w piłce nożnej. Na bezczelnego przekręcano wyniki. No cóż nowe przepisy i nowe pole do manewrów. Prawdziwy wstyd! Pani sędzina zapomniała, że chodzi o rywalizację sportową, a nie o sympatie klubowe. Zawodniku i trenerze pilnuj sędziego swego, patrz komu sędziuje i kto za tym stoi. POWINNA PANI PRZEPROSIĆ WSZYSTKICH OSZUKANYCH! Dzisiaj te dzieci są zawodnikami, jutro zajmą wasze miejsce. Pomyślcie o tym czego ich uczycie? Rywalizacji sportowej czy oszustwa aby dobrnąć do celu? Myśleliśmy, że związek się odrodził,
niestety republika „kolesiów” nadal triumfuje. Na szczęście widzieli to i zawodnicy i większość trenerów. Czujcie się wygwizdani.

36 thoughts on “Olimpiada oszustów Kielce 2009

 1. Nie wiem czy niedziela dorównała sobocie ale w sobote była rozpacz .
  Wszystko to smutne . Odczułem że niejednokrotnie wynikało to nie z tendencyjnego sądziowania lecz po prostu z braku podstaw sędziowania judo !

 2. Najbliższa weryfikacja wyników w Szczyrku. Tam chłopcy pokażą kogo na co stać. Trzymam kciuki za swoich faworytów i w ogóle z polską ekipę!

 3. Tak to wszystko niestety jest prawdą… Najlepszym przykładem jest tutaj walka Zakrzewskiego, który powinien ją wygrać a pani sędzina musiała oczywiście to spierd****. Drugą jest walka Kiełbusa z Szypowiczem w której po Iponie, przerwaniu walki zmianie na wazari a następnie ogłoszenie trzymania na Kiełbusie było tragedią. Dobrze, że Krzysiek wyszedł bo odebrali by mu złoto…

  1. Należy podrzucić link na stronkę pzjudo, może notable przejrzą na oczy co się dzieje w sędziowaniu nota-bene na mistrzostwach Polski.

 4. sędziowanie było okropne… Na ten temat nie będę już się wypowiadał
  mam pytanie do was. Jak myślicie kto był najlepszym zawodnikiem turnieju?
  A poza tym która walka finalowa najbardziej wam się poobała?

  moje typy to Gmurek vs Witkowski M. (piękny rzut)
  albo walka Nitek vs Witkowski K. – również b. piękny rzut :DD

  1. Było wszystko. Dynamiczna walka, ładny rzut Kiełbusa na waza-ari, nieoczekiwana zmiana miejsc / ale tu duża zasługa sedziego / prawie skuteczne trzymanie Szypowicza, Piekna obrona i kontratak Krzyśka / ippon przez trzymanie / Pozdrawiam i do zobaczenia w SZCZYRKU.

   1. najlepszym finałem według mnie ,to była walka w kategori 66 ,kurzej wiktorek.to była walka! tu było wszystko! a więc piękna walka ,szybka ,bardzo techniczna ,obaj panowie zasłuzyli na wielkie brawa.jescze przed końcem walki ok 1,20 kurzej przegrywał na wazari bo dał się zaskoczyć,ale potem była wielka wżawa ponieważ kurzej zdecydowanie zaatakował uzyskał wazari a zaraz pięka dzwignia i koniec walki,a najważniejsze że sedzia nie przeszkodził ,szkoda ze w przypadku kiełbusa z szypowiczem wszystko było przerywane i ta walka straciła blask i chyba zgodzicie się z tym ze sędziowie niekture walki z knocili ,pozdrawiam

  2. moim zdaniem kurzej! styl walki oraz wyniki ….wszystko na 10 mówia za siebie ,oczywiscie inni równiesz bardzo ładnie walczyli,pozdrawiam

 5. Nie wiem ,ale wedlug Mnie to zjawisko trwa conajmniej parę lat ,jak nie dłużej.Jest coraz mniej dobrych sędziów,płacą im grosze.Poziom sędziowania jest coraz mniejszy,niestety!!!Najgorsze że biorą się za sędziowanie osoby kompletnie nie mające pojęcia o JUDO.Pozdrawiam(Aby pomóc pozbyć się tych najgorszych proponuję od następnych zawodów zrobić ranking sędziów i najgorszych odsunąć)Oczywiście na stronie JUDO INFO mile widziane Video-zapisy z gafami.!!!!

 6. jakie są wasze typy na mistrzostwa polski młodziezy ?

  60 kg :
  finał :
  Kuśka Ariel / Wandor Robert
  a 3 miejsca : Maciołkowski Antoni / Chełminiak Dariusz

  66 kg :
  1 Kowalski Tomasz
  2 Zagrodnik Paweł
  a 3 Raczyński Jakub / Pawlikowski Filip

  73 kg :

  Kurkiewicz Piotr / Brysz Adam / Kubieniec Michał / Kurkiewicz Jakub

  81 kg :
  Żydak Paweł / Paradowski Michał / Kozłowski Kamil

  90 kg :
  Larem Kacper / Bibrowicz Bartosz

  100 kg :
  Sarnacki Maciej / Filek Rafał / Stypułkowski Mateusz / Rzemieniecki Bartosz

  +100kg :
  Deka Piotr / Ryć Szymon / Anderwald Bartłomiej

  1. Napewno mieli powód do radości i szczerze im gratuluję! Ale dlaczego Klan? Judo to dla Nich wielka pasja i Oni tym żyją,może czasem są nadpobudliwi ale bardzo Ludzcy i Przyjażni.Pozdrawiam:)

    1. Mam wrażenie,że mylicie” brak wychowania” z dobrocią i przychylnością a szczególnie mam na myśli JJ. Epitety to rzuca co drugi z nas i jakoś tego nie zauważamy ;)

 7. moim zdaniem ten mały wołodyjowski czyli makarewicz ,super walka! jeden z najlepszych iponów na turnieju

 8. A ja to widzę inaczej. Sędziny i Sędziowie nic nie „drukowali” bo to trzeba umieć. Myślę, że oni są naprawdę tak beznadziejni. I tak do nich nie dotrze to co o nich myślimy. Są zakochani w Sobie z wzajemnością.To były zawody w randze Mistrzostw Polski i takiego poziomu sędziowania oczekiwaliśmy. Praca wielu zawodników poszła na marne bo sędzia źle ocenił, nie widział itd. Słaby zawodnik w walce odpada a sędzia zmienia matę lub krzesełko i knoci dalej. W dobie video obserwator zawodów z ramienia PZJ powinien sędziowanie ocenić i pogonić tych co popełnili błędy. Martwi mnie tylko to, że na następnych zawodach będziemy znowu patrzeć na te same twarze ( i fryzury). TAK MARNI SĘDZIOWIE, MARYNARKA Z EMBLEMATEM TO NIE WSZYSTKO.

  1. A może pokażecie kilka spornych akcji, sądzę że sala w Kielcach była pełna kamer. Nie wszyscy byli na OOM a pewnie chętnie obejrzeliby to co się tam działo.

  2. Witam.Jak chcemy ten problem załatwić to niestety wszyscy muszą chcieć .Rodzice ,trenerzy,zawodnicy,jednym sposobem jest ranking sędziów,drugim to VIDEO tam będzie czarno na białym co i jak.Potem z tym problemem i materiałem video do Pana Sławka Kownackiego i tak po mału wyeliminuje się osoby(sędziów) nie nadajace się do sędziowania judo.Listę sędziów z Mistrzostw Młodzieży mozna zamieścić(link wszystko) i wtedy konkretnie z zapisem Video( koniecznie!!!) co kto zrobił żleItd.Pozdrawiam http://www.pzjudo.pl/sedziowie/100.doc

 9. Moi drodzy! W każdym zawodzie są lepsi, gorsi, świetni i tragiczni, itd… Sędziowie w Judo nie są opłacani, oni dostają jałmużnę i wymaga się od nich tak wiele!!! Proszę tych „cwaniaczków” którzy się tu rozpisują do sędziowania, na matę!!! Pieprzyć głupoty to każy Polak potrafi! Widać twardziele jak wyglądają turniej dzieci gdzie właśnie często Wy sędziujecie… Tam jest dopiero poziom! Ale u nas w Polsce to każdy potrfi narzekać, wytykać, itd… Widać dobre szkolenie Jarosława i Lecha K… oni są w tym najlepsi.
  A jeśli chodzi o ranking i zapisy wideo to jestem bardzo „za”, ale Wy tylko głupoty gadać potraficie a zrobić to wreszcie nie ma kto!? Ja też mogę powiedzieć że widziałem 16 ipponów nie zaliczonych w jednej walce! Skandal….hehe. Trzeba to pokazać i wtedy każdy może to ocenić….
  A i jeszcze prośba do szanownych Trenerów (sam też jestem)! Może by tak ktoś wam przypomniał o waszych obowiązkach jako wychowawców młodzieży i opiekunów…. NA zawodach jesteście w pracy!!!! Niektórzy z nas mieli w niedzielę po 2-3 promile i wcale im to nie przeszkadzało w pracy! Tylko nam tego potrzeba żeby prasa wpadła na taki temat i będzie o naszej dyscyplinie głośno!!! Tylko czy to nam poprawi notowania????
  Pozdrawiam wszystkich „trzeźwo” myślących!!! (dosłownie i w przenośni)!

  1. Panie sędzio, wczoraj we Wrocławiu pana koledzy po fachu świadomie skrzywdzili Jana Kowalika w półfinałowej walce z Piotrkiem Kurkiewiczem. Głosowanie „przerosło ich”, a w decyzji 2:1 tylko sędzia – aktualny jeszcze zawodnik stanął na wysokości zadania (był mądry i uczciwy). Pana niefortunni koledzy arogancją skwitowali też fakt, że 4 neutralnych trenerów (+ szkoleniowiec Rysia Warszawa) ocenili tę walkę jako 3:0 dla Kowalika. Czy sugeruje pan, że „niedzielny kierowca”(sędzia z Łodzi) lepiej ocenia od 5-6 godzin dziennie pracującego na macie trenera?

   Podzielam Pana zdanie (pomiar w promilach) z małą poprawką: wychowawcami i opiekunami na zawodach są trenerzy i … sędziowie! Nie licytujmy się, w której z tych grup zawodowych wczoraj było więcej osób nietrzeźwych, choć to praca bardzo odpowiedzialna i do domu trzeba prowadzić samochód… Uważam, że winę za to kryminogenne zjawisko ponoszą również organizatorzy zawodów, w tym tradycyjnych sobotnich bankietów stawiając na stół wódę , wódę, wódę i coś tam jeszcze. Piszę to świadom, że przeczytają moje wystąpieni również zawodnicy i ich rodzice. „Król jest nagi i … paskudny”.Konieczna jest operacja bez znieczulenia!!!

  2. Z tego co Pan pisze wnioskuje, ze gdyby sędziowie byli lepiej opłacani, a nie pobierali jałomużny, to lepiej by sędziowali.
   Z jednym muszę jednak się zgodzić.Bankiet nie jest wskazany ani dla trenerów ani dla sędziów.
   Na youtube jest kilka walk z olimpiady, ale co z tego jak nie widać i nie słychać wyraźnie jak po gongu kończącym walkę sędzia daje zawodniczce karę doprowadzając w ten sposób do dogrywki.Tylko Ci co byli wiedzą jak było,E a wynik poszedł w ,,świat”.

   1. Chyba pierwsza w tej dyskusji walka z OOM: http://www.youtube.com/watch?v=T8ODZW40fQE.
    Na wstępie należy współczuć sędziom, że muszą prowadzić takie walki. Mały kamyczek do ogródka trenerskiego (sam nim jestem) – jeden zawodnik potrafi skutecznie (po 8 minutach walki ) złapać za nogę, obaj mają wielkie problemy z wykonaniem seoi nage.
    Wg mnie posędziowana prawidłowo, wygrał rzut a nie kara, o którą tak gorliwie dopominali się trenerzy (brylował w tym głos męski). Jest to nieznośna maniera niektórych szkoleniowców wymuszająca na młodych zawodnikach byle jakie „atakowanie” po to żeby móc sobie krzyknąć SHIDO. Czy naprawdę o to chodzi w judo?

  3. Witam.
   Mam pytanie do zawodników , czy zdarzyło się w ich karierze zawodniczej lub czy słyszeli o takim zdarzeniu by sedzia po niewłaściwym werdykcie przeprosił zawodnika lub po prostu przyznał się do tego.
   Pozdrawiam.

   1. Ta – ja się przyznałem i przeprosiłem! I uważam że to całkiem normalne. A ci którzy tego nierozumieją niech sami posędziują chociażby grę w „pchełki”. Może otworzą się im oczy że to wcale nie jest tak różowo, podjąć decyzję w ułamku sekundy.
    I do tego jeszcze trafną. Ale dlatego podobno jest 3 sędziów. Problem polega w tym że nie potrafią ze sobą współpracować. Bo każdy ma przed oczami klasyfikację a nie to co rzeczywiście widział. I tu tkwi problem.

 10. Gong nie konczy walki,tylko sędzia mówiac „koniec walki”oraz wskazując wygranego ,gong tylko sugnalizuje zakończenie czasu walki.Często tak jest jak opisujesz i nie jest to nic złego ani zakazanego pod warunkiem że Sędzia miał rację.Tak jest w przepisach drogi Anonimie

  1. proponuję jednak dobrze przeczytać przepisy odnośnie „…Gong nie konczy walki,tylko sędzia mówiac „koniec walki”oraz wskazując wygranego …”

 11. Tak, tak. Wszystko według przepisów.Kara też zgodnie z przepisami tylko nie tej zawodniczce co się należało.

 12. Dołaczam się do przedmówców, którzy uwazaja ze sedziowanie było beznadziejne… I nie tyle co jakos przekabaceni, co naprawde nie miali pojecia o judo!
  Wielu mlodych zawodników zostalo oszukanych i skrzywdzonych ;(
  Na takich waznych zawodach nie powinni brac udzialu sedziowie okregowi tylko Ci najleposi!

  Moim zdaniem najlepiej walczył zawodnik z Kutna Wiktorek podajrze… Super. Szkoda, ze nie udało sie mu wygrać finału… Bylo blisko!

 13. Wiktorek
  nie wiem jak walczyl w Kielcach, ale widzialem w Berlinie – to jest niewatpliwie potencjal, czemu nikt go nie poinformowal, ze dzwignie byly zabronione ?- szkoda tego wykluczenia

   1. wiktorek walczył w kielcach bardzo fajnie ,tylko o wejscie do finału walczył niezbyt pewnie ale na wskazy wygrał.sam finał był chyba najpiekniejszy na turnieju bowiem walczył z kurzejem i wygrywał na wazari jednakże kurzej wyrównał na minutę przed końcem i zdołał wyciagnąć dżwignie .uważam że oboje byli świetyni chyba się z tym zgodzicie ,pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *