OOM 2012

Mam pytanie kto wymyślił OOM w sierpniu? Kiedy przeprowadzić eliminacje? Jak zebrać młodzież w wakacje i komu one są potrzebne? Z tego co pamiętam zwycięzcy byli powoływani na koszt kadry na turniej dawniej Cetnniewski a w chwili obecnej chyba Wrocławski, a poza tym 96 roczniki nie nacieszą sie ewentualnymi tytułami długo. Chyba, że chodzi o eliminację tz. UKS-ów które o ile mi wiadomo nie funkcjonują w okresie wakacji jak większość większych klubów. A przecież w tym roku trochę te małe kluby zgarnęły medali. Pozdrawiam i mam nadzieję, że mimo wszystko termin bedzie w pierwszym półroczu. Sympatyk

13 thoughts on “OOM 2012

 1. Pomysł Ministerstwa Sportu. Tragiczna pomyłka, dla nas judoków to już po wszystkich imprezach ME i MŚ U17. Dla trenerów najważniejsza impreza bo za tymi punkcikami idą pieniądze na szkolenie więc bój będzie zajadły. Pozdrawiam

 2. Stanowisko Ministerstwa Sportu jest takie że muszą to być wakcje ale sugestia jest taka żeby było to pomiędzy kończącymi się Mistrzostwa Europy w piłce kopanej a Igrzyskami Olimpijskimi czyli w lipcu. Pan Jańczy czyli prezes Małopolskiego Związku Stowarzyszeń Kultury Fizzycznej też chce aby OOM w judo odbyły się w lipcy najlepszy termin dla judo to pierwszy tydzień lipca czyli 7,8 lipca niestety ten termin z końcem sierpnia to Polski Związek ustalił, ale wybieram się na MPS i może uda się coś wynegocjować. Pozdrawiam

 3. moze czas juz odzielić OOM od Mistrzostw Polski, a umrą samoistnie
  zwłaszcza ze ostatniwe czterodniowe imprezy to było jakies kuriozum robione na pewno nie z mysla o zawodnikach, trenerach i ponencjalnych widzach, a jedynie w interesie kasy dla organizatorów tych spędów.

 4. Pełna racja, ale oddzielić judo od państwowej kasy się nie da. Więc nikt z trenerów nie odpuści tylko pytanie jak po sezonie zmobilizować zawodników do tego startu.

 5. Mówienie o umieraniu,czy dobijaniu OOM to jakieś kosmiczne nieporozumienie. To ma być święto sportu i niezapomniane przeżycie dla młodzieży, przedsmak Igrzysk Olimpijskich! Zadaniem organizatora jest takie dobranie terminu żeby nie wypadał w środku okresu przygotowawczego. To czas obozów, okres bez startowy i to trzeba powiedzieć w ministerstwie. początek lipca jak najbardziej, chociaż sam koniec czerwca byłby lepszy. a pisanie o spisku przeciw UKS-om to jakieś bzdury.A poza tym tytułem wszyscy cieszą się tyle samo: do następnej imprezy chyba,że powtórzą wynik.

 6. Każda piekna idee mozna zabić, chociażby robiąc z niej
  jedynie maszynkę do wyciagania ministerialnych pieniedzy.
  Mam tu na myśli sztuczne wydłuzanie imprezy aby powojić diety, liczbę noclegów, czyli poprostu „nadmuchać” budżet. Nie widze zatem w takim działaniu żadnego dbania o piękną idee.
  Ponad to abstrachuje sie tutaj od dynamiki tego typu zawodów, w których co wiecej z uwagi na eliminacje uczestniczy mniej zawodników niz w zwykłym Pucharze Polski. Zresztą system eliminacji jak widac po pucharach jest tu również kompletnie zbędny, chyba że organizowany centralnie jako dodatkowy i przeznaczony dla zawodników nierangowanych, którzy chcieliby mimo to wziąśc udział w tych zawodach.
  Reasumujac trzeba zatem postawić sobie pytanie pytanie po co oganizowany jest OOM i dla kogo? a jeżeli ma to być promowaniem idei olimpijskich czy rzeczywiście tak sie dzieje?

 7. Nadzór i ocena organizacji OOM zarówno pod względem merytorycznym jak i finansowym należy do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jeżeli są zastrzeżenia to trzeba je zgaszać. Są związki sportowe, struktury wojewódzkie, stowarzyszenia …ktoś z tym MSiT rozmawia. A i nie insynuujmy od razu wyciągania kasy itp.

 8. W OOM stratuje po 24 zawodników w kategori, czyli nie za dużo
  jeżeli chodzi o chłopców. Proszę zatem podać mytoryczne uzasadnienie
  organizowania w dniu nastepnym walk półfinałowych, finałowych i koncówki repasazy i o trzecie miejsca i to odrebnie chłopców i dziewcząt (kolejne dni). To dotyczy siedmiu walk w kategorii, przekładanych na nastepny dzień. (Tak było w Jozefowie 2010 tak było w Białymstoku 2011)
  Kategorii jest 9 po 7 walk to 63 walki. Jezli przyjmiemy że rozgrywane są tylko na dwóch matach (a w praktyce jest ich co najmniej trzy) i trwaja po 4 min każda to stanowi około dwóch godzin trwania zawodów i dla tych dwóch godzin w nastepnym dniu trzeba opłacić całą infrastrukturę sędziów , hotele itp
  Jak to zatem nazwać jeżeli nie jest to wyciaganie to napewno marnotrawieniem publicznych pieniedzyi i czasu. Ministerswo nie organizuje zawodów, taki schemat proponuje oganizator mające zapewne bardzo „ważne” powody. Niepawdaż?

 9. Witam serdecznie. Myślę, że naprawdę nie powinno być tu mowy o finansach, może – o czterodniowej formule rozgrywania. Ale wydaje mi się, że najważniejsza jest ciągłość szkolenia młodzieży. Dlatego wydział szkolenia PZjudo jak i rada trenerów powinny się zastanowić ponownie nad zmianą terminu. Chociażby nawet końcówka czerwca – początek lipca. Dajmy tej młodzieży chwilę odpoczynku.

 10. Nie zapominajmy, że na początku wakacji są najczęściej
  organizowane obozy szkoleniowe dla młodszych grup wiekowych
  a trener przecież „nie rozerwie się”.
  To są wakacje. Jaki termin by nie był wybrany zawsze będzie
  ktoś poszkodowany.
  Z dwojga złego wolę koniec sierpnia
  (eliminacje powinny być w czerwcu).

 11. Termin na przełomie czerwca i lipca
  ma sens, jest jak najbardzij logiczny
  pod waunkiem, że nie pokyje sie z Mistrzostwami Europy
  rozgywanimi zwykle pod koniec czerwca.
  Niestety dotychczasowa praktyka układania kalendarza
  dla tej grupy wiekowej raczej wskazuje, że nikt tego
  nie koordynuje z kalendarzem EJU.

 12. Ja proponuję eliminacje w lipcu nie w czerwcu (dwa miesiące wcześniej) A niech młodzi trzymają wagę albo niech nie jedzą. Przecież dzieci w tym wieku najczęściej zmieniaja wzrost, a co za tym idzie kategorie wagową również często. Chyba że nie macie pojęcia o rozwoju dzieci lub na siłę trzymacie dzieći w niższej kategorii wagowej. Dlatego mamy dorosłe judo jakie mamy.

 13. A jak to rozumieć w przypadku OOM, że w drugim półroczu U17 staruje bez najstarszych roczników? Przecież początek lipca, to już druga połowa roku!! Coś tu nie tak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *