OOM Juniorek Młodszych – Podziękowanie
28 kwiecień 2009 14:14

W imieniu Zarządu Okręgowego Związku Judo składam serdeczne gratulacje dla wszystkich medalistek OOM, ich trenerów, a także pozostałych zawodniczek województwa wielkopolskiego. Wasza postawa sprawiła, iż Wielkopolska wywalczyła wysokie drugie miejsce w klasyfikacji województw. Gratulacje i słowa uznania wyrażam także dla zawodniczek i trenerów AZS WSPiA Poznań za wywalczenie 8 miejsca w klasyfikacji indywidualnej klubów.

Z wyrazami szacunku i podziękowania

Prezes OZ Judo

Janusz MusiałOgólnopolska Olimpiada Młodzieży – Juniorki Młodsze – Kielce, 26-27.04.2009 r.
27 kwiecień 2009 22:04

Trzy srebrne i jeden brązowy medal wywalczyły juniorki młodsze województwa wielkopolskiego na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży rozgrywanej w Kielcach. Srebrne medale wywalczyły:

– Sonja Liber /TS Olimpia Poznań/ w wadze do 44 kg

– Agnieszka Szymczak / UKS Orły Daszewice/ w 57 kg

– Joanna Polerowicz /AZS WSPiA Poznań/ w + 70 kg

Natomiast brązowy medal zdobyła Aleksandra Grygiel /AZS WSPiA Poznań/ w wadze powyżej 70 kg.

Na piątych pozycjach uplasowały się: Agnieszka Kozieł /OŚ AZS Poznań/ w 63 kg i Liliana Florek /UKS Orły Daszewice/ w plus 70 kg.

W klasyfikacji województw Wielkopolska uplasowała się na drugim miejscu za województwem śląskim, a przed mazowieckim.

Wśród klubów woj. wielkopolskiego najwyżej uplasował się AZS WSPiA Poznań na 8 pozycji.