OTWARTE MISTRZOSTWA ŁOTWY 2009 95-96 97-98

Wiadomość przeznaczona jest dla rodzićów i trenerów zawodników (chłopców) z rocznika 1995-96 oraz 1997-98.W dniu 28 marca 2009 odbywają się OTWARTE MISTRZOSTWA ŁOTWY ,są to pierwsze w tym roku zawody klasy mistrzoskiej dla tej grupy wiekowej.Ekipy z wielu krajów zapowiedziały swój udział w tej imprezie(Rosja,Litwa ,Estonia,Wielka Brytania,Holandia ).Osoby zainteresowane tym wyjazdem proszone sa o kontakt e-mail judo-team-poland@wp.pl P.S. My oczywiście będziemy na tym turnieju,wylot z Berlina lub Warszawy.

Posted Under
Bez kategorii
Tagged

32 thoughts on “OTWARTE MISTRZOSTWA ŁOTWY 2009 95-96 97-98

 1. (………wpis obraźliwy następnym razem zostanie usunięty cały komentarz) was do reszty..na randorii nie ma we wrocławiu gdzie pójść, poziom podwórkowy a Wy jezdzicie na zawody klasy mistrzoswskij, kto jst mistrzem w wieku 13 lat?????
  waląc koslawą sorinage hi hi

 2. Zawody są organizowane przez Łotewski Związek Judo z rangą Otwartych Mistrzostw Kraju.
  Uważam , że nie należy ani lekceważyć jak i powątpiewać w umiejętności sportowe uczestników .
  W ubiegłym roku startowały ekipy skandynawskie jak i Litwini , Polacy ,Rosjanie , Estończycy ,Niemcy i Francuzi , Holendrzy oraz Wielka Brytania ( patrz oficjalny komunikat z zawodów 2008 ). U nas tylko jeden turniej ma taką międzynarodową obsadę – Liberty Cop
  A co do umiejętności startujących to inna sprawa – myśle że sprawozdanie i wyniki zobaczymy na stronie judoinfo, może one rozjaśnią nam i innym sprawność wrocławian.
  Pożyjemy zobaczymy !!!

 3. W tym terminie mamy OTK juniorów młodszych a najlepsi młodzicy pewnie zdobędą do niego kwalifikacje, szczególnie w lżejszych wagach.
  Co do turniejów z międzynarodową obsadą to jest ich parę po Polsce.
  pzdr

 4. Drogi anonimie ,kto Tobie broni pojechać ,weż wykup bilety lotnicze za parę tysięcy,weż wynajmij hotel zabierz dzieciaki i jedż i walcz a nie pisz a tymbardziej nie oceniaj co kto jak robi.ŻAL CZY GŁUPOTA!!!!!!!!!

  1. w końcu forum jest po to żeby podyskutować.
   Ciekawe ile z tych dzieci z którymi latasz po Europie znajdzie motywację do treningu w wieku choćby juniora młodszego.
   Proszę o odpowiedź za trzy, cztery lata.

 5. Świat się zmienia , wszystko idzie do przodu .
  Nie wiem czy to jest ta jedyna słuszna droga , czy sa też inne w 100% właściwe ale trzeba zauważyć , że wszystko dookoła nas się zmieniło.
  Jesteśmy w XXI wieku , komputery , motoryzacja i to co nas najbardziej interesuje SPORT
  też są w tej epoce.
  Zobaczmy co bylo 20 lat temu z komputerami – a teraz , przepaść
  motoryzacja – przepaść
  medycyna – przepaść , poprostu wszystko ewoluuje – więc może i szkolenie sportowców powinno ??? Mamy tą przyjemność i wyróżnienie że jesteśmy społeczeństwem , które miało Papieża Polaka , upadek KOMUNY , przeżyliśmy symboliczny przelom tysiąclecia .
  Dlatego uważam , że trzeba odważniej czerpać z dobrodziejstw współczesności i
  dlatego uczestnictwo w Zagranicznych Międzynarodowych Turniejach jest tym dobrodziejstwem ( chyba jeszcze wszyscy pamietamy jak było z paszportami w czasach PRL ). Czas pokaże kto miał racje za trzy , cztery lata ?! Sam jestem ciekaw.

 6. Wiadomo forum jest do dyskusji,Nie ma co się zastanawiać o motywacji czy innych czynnikach.We Francji taki program treningowo startowy istnieje już długo w Austri raz dwa razy w miesiącu dzieci startują w innych krajach też .Wyniki widać ,gdzie my a gdzie oni.na Łotwie w Rumuni i wielu innych państwch organizuje się Mistrzostwa dla dzieci starszych.Każde zawody to promocja dyscypliny im większe tym głośniej medialnie.Ale może rzeczywiście lepiej siedzieć w domu i patrzeć w sufit lub niech dzieci siedzą przed komputerem wtedy motywacja bedzie a będzie??

  1. … komputerem a wydawaniem skromnych zwykle funduszy na wożenie dzieci po świecie jest jeszcze spora przestrzeń do wykorzystania – zawody w promieniu 10, 100, 200, 500 km – Polska to przecież duży kraj.
   Oczywiście jeśli w klubie są tylko dzieci i sporo kasy to nie widzę problemu nawet w wyjazdach do Japonii.

 7. Wiadomość o Mistrzostwach Łotwy skierowana jest dla osób które chcą wziąć udział,ale jak już zaczeliście to po pierwsze motywacja myśle że zawodnik Junior który będzie otrzymywał około 5000 zł miesiecznie zapewnione najlepsze Campy w Europie oraz coroczny wyjazd do Japoni na szkolenie to chyba bedzie miał motywacje.Obecnie mamy sponsora na 26 turniejów rocznie oraz wyazd na dwa Campy i jeden wyjazd do Japoni.Są wyniki są pieniądze.Pozdrawiam.

  1. to podziel sie recepta na takie dofinansowanie-mysle,ze inni chetnie skorzystaja z podpowiedzi-…bo takich warunkow to chyba nawet kadra narodowa nie ma i to nie tylko w Polsce..

 8. Recepta,nie wiem czy mogę ,ale chyba za formę nikt nie będzie miał pretensji.Recepta jest jedna dzieci i ich rodzice trzeba to wszystko połączyć.Wzajemne zaangażowanie, dobra atmosfera,instytucja pożytku publicznego,itp. i wyniki szkoleniowe oczywiście.Pozdrawiam

 9. Oczywiście że w Polsce są dobre i duże turnieje choćby Warszawa Open,Łódz, Bochnia itd. staramy sie tam też być.Informacje, zaproszenia o innych turniejach umieszczamy dla wszystkich a nie chowamy tylko dla siebie.Wiadomo że im więcej klubów będzie chciało jeżdzić na te turnieje to koszt takiego wyjazdu będzie malał(w przeliczeniu na 1-osobę) w ten prosty sposób będzie można lepiej wykorzystywać fundusze klubów.(turnieje nie tylko dla dzieci ale równierz dla starszych)My dostajemy od naszych kolegów z Judo około 250 zapro. info.rocznie(Europa,Azja,Afryka,Ameryka).Jest to efekt dwóch lat jeżdżenia po turniejach po Europie.Wszystkim chętnym udostępniamy informacje o tych turniejach a perełki umieszczamy na Judo-info.Np.Budapeszt Cup jest mozliwość noclegu za 2 euro na macie,koszt benzyny, własny prowiant to koszt to około 60 zł na osobę,chyba nie jest to ogromna kwota.Pozdrawiam

 10. Jeśli ktoś jest zinteresowany jak można prowadzić profesjonalny klub judo na światowy poziomie lub po prostu zabaczyć jak jest gdzie indziej (ile startów,statystyki ,info,) polecamnp. Klub z Angli http://www.moberlyjudo.org.uk/ Pozdrawiam.(może to rozjaśni innym co dzieje się w nowoczesny Judo)

  1. Pretorian ty nie zachwycaj się proszę J.J. bo po pierwsze jest to wyjątek, po drugie nie tedy droga: trzydzieści kilka startów w wieku lat 10 na rzeczywiście mocnych turniejach w ciągu roku, i wszystko jedna technika plus siła – ja lubię Johna, ale w wieku juniora, nikt już o nim nie będzie pamiętał. A jak swoje dzieciaki ustawisz – to już dziś z nim nie przegrają przy trzecim spotkaniu.

 11. Mam pytanie czy ktoś z Polski jedzie na ten turniej ,oprócz nas oczywiście,chodzi mi o to że w niedzielę jest drużynówka 95-96 i brakuje nam 42, 46,50,55,Ps mam jeszcze 2 miejsca w vanie trasa Wrocław-Warszawa-Ryga

 12. Ja o chlebie Ty o niebie.Chodziło mi o klub nie pojedyńczego zawodnika J.J.Nie jestem prorokiem i nie interesuje mnie co z nim robią,nie moje małpy nie mój cyrk.Nigdy nikomu się nie wtrącam w cykl treningowy itp.Ten klub ma bardzo fajną stronę,prowadzoną przez ludzi którzy mają pojęcie o judo,Oprócz tego jednego zawodnika jest jeszcze kilkunastu którzy startują w licznych turniejach.Takich klubów jest duzo więcej np.Creativ Graz itp.Co z tych zawodników wyrośnie nie wiem,ale jedno trzeba powiedzieć oni(Fra.,Hol,Aut,Hun.,Niem.) startują 1-2 razy w miesiącu od kilku lat tak jest i wyniki widać w porównaniu do naszych.

 13. Może warto by było otworzyć nowy temat na forum jak pomóc Polskiemu Judo i od czego zacząć,jak to robić itp. ,nikt nie jest wszechwiedzący.Np we Francji według ostatnich szacunków jest około 500 tysięcy zawodników nie wiem czy u nas jest 10 procent z tego.Jak oni do tego doszli to oddzielny temat.Co Wy na to?Tylko teraz konkrety a nie bla-bla itp.pozdrawiam

 14. Skład na Otwarte Mistrzostwa Łotwy 1.Sebastian Marcinkiewicz 97-98 kat. -60kg(Juvenia Wrocław),2.Arkadiusz Kisielewicz 95-96 kat -66kg(Juvenia Wrocław)3.Rafał Kozłowski 95-96 kat -73kg(Juvenia Wrocław)4.Paweł Rybicki 95-96 kat.-42kg(UKJ Yuko Józefów)5.Mateusz Sadowski 95-96 kat.-50kg(UKJ Yuko Józefów)6.Mikołaj Zwierzyński 95-96 kat.-55kg(UKJ Yuko Józefów) Po powrocie opiszemy jak było i przedstawimy wyniki.Pozdrawiam

 15. Złoty medal SEBASTIAN MARCINKIEWICZ w kat. wag.do 60 kg,Srebny medal PAWEŁ RYBICKI w kat. wag. do 42kg oraz Srebny medal RAFAŁ KOZŁOWSKI w kat.wag.do 73kg.Gratulacje

 16. Zawodnicy Judo Team Poland Mistrzem i Wicemistrzami Łotwy .W dniu 28.03
  2009 w Rydze odbyły się Otwarte Mistrzostwa Łotwy Młodzików (95-96) oraz
  Dzieci Starszych(97-98).Judo Team Poland reprezentowało 7-miu
  zawodników,dzielnie reprezentując Team.W turnieju brali udział zawodnicy
  z Litwy ,Rosji,Estoni,Niemiec,Belgi,Israela,Turcji,Białorusi,Węgier,Polski oraz
  licznie gospodarze turnieju.Zawody rozpoczeły się o godz. 11.00 ,a
  ostatnie finały Nasi chłopcy walczyli o 19.30.Wyniki:1-miejsce w wadze
  do 60kg Sebastian Marcinkiewicz ,2-miejsca w wadze do 42 kg Paweł
  Rybicki oraz w wadze do 73 kg Rafał Kozłowski,5-miejsce Arkadiusz
  Kisielewicz,7-miejsce Mateusz Sadowski ,9-miejsce Mikołaj Zwierzyński
  oraz Bartosz Ponichtera.

  Ciekawostką był udział Rosjan z brązowymi pasami
  w rocznikach 95-96 co trochę deprymowało Naszych Judoków .

  Zawody doskonale zorganizowane,sędziowie bez zastrzeżeń co było miłą
  niespodzianką,walki o trzecie miejsca oraz finały na koniec turnieju w
  formie jak na Mistrzostwach,tablice świetlne z nazwiskami
  zawodników,oraz z jakiego kraju.Bardzo fajny turniej .Pozdrawiam

  Informacja podana za pośrednictwem Judo Team Poland

 17. Dzieci z brązowymi pasami z Rosji czy Ukrainy to nic nowego. W 2007 na turnieju 11.11 była reprezentacja Ukrainy i chłopak z brązowym pasem przegrał z polakiem ( chyba Wożniakiewiczem) z pomarańczowym. „Pasy się nie biją” ;DDD

  1. Nie wydziwiajmy, 1 KYU można otrzymać również na zachodzie po ukończeniu 14 roku życia – czyli w chwili obecnej rocznik 1995 i nie jest to zjawisko marginalne. Natomiast co do reszty to racja.

 18. Na turnieju w Rydze startował jeszcze jeden Polak Kuba Zalewski zajał 3-miesjsce w wadze do 42-kg,pokazał dobre judo.Niestety w tym turnieju reprezentował Niemcy bo mieszka w Hamburgu.Może w przyszłości będzie startował dla Polski.Pozdrawiam

 19. Witam.Jeszcze raz gratuluję wygranych,oraz pozostałym uczestnikom wspaniałej sportowej postawy.Myślę że to zaprocentuje w przyszłości.Dziękuje trenerom za wspólny udział w zawodach.Do zobaczenia na następnych zawodach.Z pozdrowieniami Judo Team Poland

 20. Kończymy z tym tematem,teraz wybieramy się do Budapesztu w tym tygodniu otworzymy nowy temat BUDAPEST CUP.Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *