Cztery polskie judoczki stanęły na podium w 2. dniu Pucharu Europy Kadetów w Bielsku-Białej. Kamila Pasternak (+70 kg, MKS Juvenia Wrocław) zajęła 2. miejsce, a na 3. pozycjach uplasowały się Adrianna Antczak (63 kg, UKS Olimp Nowa Sól), Kasandra Hanelt (70 kg, AZS-UKW Bydgoszcz) i Paula Kułaga (+70 kg, TDK Trzcianka).

Pasternak wygrała trzy walki przed czasem – z Hiszpanką Candelarią Delgado Reveron, Rosjanką Kristiną Usovą i Włoszką Eleonorą Geri. Dopiero w finale Polka przegrała przez ippon z Niemką Gretą Neuschwander.

Tym samym Pasternak powtórzyła sobotni sukces Pawła Wawrzyczka (K.S. Judo Czechowice-Dziedzice), który był 2. w kategorii do 60 kg.

Z Neuschwander nie poradziła sobie też Kułaga, która wcześniej pokonała dwie rywalki. W pojedynku repesażowym zwyciężyła Milicę Bodirogic (Bośnia i Hercegowina), a w potyczce o brąz okazała się lepsza od Rosjanki Zinaidy Mahmudovej.

Słabiej w drugim dniu PE Kadetów (roczniki 1996 i 1997) w hali sportowej BBOSiR rywalizowali polscy zawodnicy. Na siódmych lokatach sklasyfikowani zostali Arkadiusz Matlakowski (90 kg, UKS Galeon Gdynia) oraz Ryszard Kubica (+90 kg, SS Dąb Dębowiec) i Marcin Lubiński (+90 kg, AZS Gliwice), a na dziewiątych Marta Wykupil (57 kg, K.S. Judo Czechowice-Dziedzice), Natalia Pękala (63 kg, UKS Sokół Pisarzowice), Dominik Majowski (+90 kg, UKS Dwójka Tarnowskie Góry) i Bartosz Szaran (+90 kg, MKS Pałac Młodzieży Łódź).

W klasyfikacji medalowej zwyciężyli Rosjanie 4 złote – 2 srebrne – 4 brązowe, przed Japonią 4-0-1 i Niemcami 2-2-4. Polacy zajęli 10. miejsce 0-2-3.

Szczegółowe wyniki:

Turniej w Bielsku-Białej był jednym ze sprawdzianów przed Mistrzostwami Europy Kadetów, które w dniach 22-24 czerwca odbędą się w czarnogórskiej miejscowości Bar.