Dzisiaj odbyły się ostatnie walki na Olimpiadzie. Dla Judo ta olimpiada to już historia. Wszyscy żałujemy, że nasza dyscyplina nie dostarczyła nam żadnego medalu, była by to dobra promocja naszej dyscypliny, ale taki jest już sport, jedni wygrywają inni przegrywają. Ja miałem swoich faworytów i im dziękuję za ich walki.
Poniżej przedstawiam zestawienie wszystkich wyników:
Kobiety
kat. wag. 48 kg.
1. Alina Alexandra Dumitru – Rumunia
2. Yanet Bermoy – Kuba
3. Paula B. Pareto – Argentyna
3. Ryoko Tani – Japonia
5. Pak Ok Song – Korea Płn.
5. Ljudmiła Bogdanowa – Rosja
7. Eva Csernoviczki – Węgry
7. Ana Hormigo – Portugalia
kat. wag. 52 kg
1. Dongmei Xian – Chiny
2. An Kum Ae – Korea Płn.
3. Soraya Haddad – Algieria
3. Misato Nakamura – Japonia
5. Szołpan Kalijewa – Kazachstan
5. Kim Kyung-Ok – Korea
7. Ilse Heylen – Belgia
7. Ana Carrascosa – Hiszpania
kat. wag. 57 kg
1. Giulia Quintavalle – Włochy
2. Deborah van der Veken-Gravenstijn – Holandia
3. Ketleyn Quadros – Brazylia
3. Yan Xu – Chiny
5. Maria Pekli – Australia
5. Barbara Harel – Francja
7. Aiko Sato – Japonia
7. Bernadett Baczko – Węgry
kat. wag. 63 kg
1. Ayumi Tanimoto – Japonia
2. Lucie Desosse – Francja
3. Won Ok Im – Korea Płn.
3. Elisabeth Willeboordse – Holandia
5. Driulis Gonzalez – Kuba
5. Claudia Heill – Austria
7. Urska Zolnir – Słowenia
7. Ysis L. Barreto Rodriguez – Wenezuela
kat. wag. 70 kg.
1. Masae Ueno – Japonia
2. Anaysi Hernandez – Kuba
3. Ronda Rousey – USA
3. Edith Bosch – Holandia
5. Annett Bohm – Niemcy
5. Leire Iglesias – Hiszpania
7. Anett Meszaros – Węgry
7. Yuri Alvear – Kolumbia
kat. wag. 78 kg.
1. Xiuli Yang – Chiny
2. Yalennis Castillo – Kuba
3. Jeong Gyeong-Mi – Korea Południowa
3. Stephanie Possamai – Francja
5. Edinanci Silva – Brazylia
5. Esther San Miguel – Hiszpania
7. Lkhamdegd Purevjargal – Mongolia
7. Heide Wollert – Niemcy
kat. wag. +78 kg.
1. Wen Tong – Chiny
2. Maki Tsukada – Japonia
3. Lucija Polavder – Słowenia
3. Idalys Ortiz -Kuba
5. Kim Na-Young – Korea Południowa
5. Tserenkhand Dorjgotov – Mongolia
7. Samah Ramadan – Egipt
7. Anne-Sophie Mondiere -Francja
Mężczyźni
kat. wag. 60 kg.
1. Choi Min-Ho – Korea Płd.
2. Ludwig Paischer – Austria
3. Riszod Sobirow – Uzbekistan
3. Ruben Houkes – Holandia
5. Dimitri Dragin – Francja
5. Gal Yekutiel – Izrael
7. Will Frazer – Kanada
7. Craig Fallon – Wielka Brytania
kat. wag. 66 kg.
1. Masato Uchishiba – Japonia
2. Benjamin Darbelet – Francja
3. Yordanis Arencibia – Kuba
3. Chol Min Pak – Korea Płn.
5. Alim Gadanow – Rosja
5. Mirali Szaripow – Uzbekistan
7. Giovanni Nicola Casale – Włochy
7. Aheen El Hady – Egipt
kat. wag. 73 kg.
1. Ennur Mammadli – Azerbejdżan
2. Ki Chun Wang – Korea
3. Rasuł Bakijew – Tadżykistan
3. Leandro Guilheiro – Brazylia
5. Dirk van Tichelt – Belgia
5. Ali Malomat – Iran
7. Yusuke Kanamaru – Japonia
7. Gienadij Biłodid – Ukraina
kat. wag. 81 kg.
1. Ole Bischof – Niemcy
2. Kim Jae-Bum – Korea Południowa
3. Tiago Camilo – Brazylia
3. Roman Gontiuk – Ukraina
5. Guillaume Elmont – Holandia
5. Nyamkhuu Damdinsuren – Mongolia
7. Euan Burton – Wielka Brytania
7. Robert Krawczyk – Polska
kat. wag. 90 kg.
1. Irakli Tsirekidze – Gruzja
2. Amar Benikhlef – Algieria
3. Hesham Mesbah – Egipt
3. Sergei Aschwaden – Szwajcaria
5. Yves-Matthieu Davreville – Francja
5. Iwan Perszin – Rosja
7. Andriej Kazusenok – Białoruś
7. Eduardo Santos – Brazylia
kat. wag. 100 kg.
1. Tuwszinbajar Naidan – Mongolia
2. Akszat Żytkiejew – Kazachstan
3. Mowlud Miralijew – Azerbejdżan
3. Henk Grol – Holandia
5. Przemysław Matyjaszek – Polska
5. Lewan Żorżoliani – Gruzja
7. Daniel Hadfi – Węgry
7. Sungho Jang – Korea Południowa
kat. wag. + 100 kg.
1. Satoshi Ishii – Japonia
2. Abdullo Tangrijew – Uzbekistan
3. Oscar Brayson – Kuba
3. Teddy Riner – Francja
5. Mohammad Reza Rodaki – Iran
5. Łasza Gujedżiani -Gruzja
7. Tamerlan Tmienow – Rosja
7. Joao Schlitter – Brazylia