Piłkarze GKS-u Katowice odbyli pierwszy trening judo !!

Pod okiem judoki Czarnych Bytom Roberta Krawczyka ćwiczyli w środę w hali piłkarze pierwszoligowego GKS Katowice. – Będą mieli problemy, żeby jutro podnieść się z łóżek – skomentował prezes bytomskiego klubu Józef Wiśniewski.

Taką formę urozmaicenia zajęć wymyślił szkoleniowiec GKS Rafał Górak. Korzystał już w przeszłości z „usług” bytomskich judoków podczas pracy w Ruchu Radzionków.

Krawczyk, walczący o udział w swoich czwartych igrzyskach olimpijskich, poprowadził niemal półtoragodzinną rozgrzewkę. Podczas zajęć było sporo jęków, śmiechu, trzeszczenia kości i głuchego łomotu upadających zawodników.

– Sprawność ogólna to podstawa. U nas zaczynamy pracę już z pięciolatkami. Robert ma 34 lata, przyszedł do klubu jako dziewięciolatek. Piłkarzom takie zajęcia się przydadzą, chociaż powinni je zacząć w młodszym wieku – stwierdził Józef Wiśniewski.

Podczas zajęć piłkarze wylali litry potu. Kilka razy można było usłyszeć głośne okrzyki, ale nic się nikomu nie stało.

Krawczyk chwalił zawodników za zdyscyplinowanie i zaangażowanie, choć jego zdaniem „mają braki w gibkości i judoków już się z nich nie zrobi”.

– Podczas takich zajęć pracują inne niż zwykle u piłkarzy partie mięśni, więc jutro rano… może być różnie. No, ale ja po treningu piłkarskim też pewnie nie czułbym się komfortowo – podsumował judoka Czarnych Bytom.

Zadowolony był trener Rafał Górak, który zapowiedział kontynuowanie współpracy. – Inteligentny zawodnik potrafi z takich zajęć wiele wynieść dla siebie. Będziemy powtarzać takie siłowe treningi, ponieważ budujemy silną GieKSę – zakończył szkoleniowiec.

Krawczyka zmęczeni piłkarze nagrodzili po treningu oklaskami !!

źródło PAP

Posted Under
Bez kategorii
Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *