Polscy judocy w drodze do Japonii

Judo JaponiaWczoraj odleciała do Japonii dwunastoosobowa ekipa polskich judoków. Polacy udali się do ojczyzny judo na treningi, wezmą też udział w zawodach, w tym w słynnym turnieju Jigoro Kano.
Do Japonii odlecieli: Ewa Konieczny (Czarni Bytom), Inga Kołodziej (Gwardia Warszawa), Agata Ozdoba (AZS Opole), Katarzyna Piłocik (MKS Czechowice-Dziedzice), Beata Raińczuk (Czarni Bytom) i Urszula Sadkowska (Rekord Olsztyn) oraz Tomasz Kowalski (AZS Opole), Tomasz Adamiec (Ryś Warszawa), Krzysztof Wiłkomirski (AZS UW Warszawa), Robert Krawczyk, Przemysław Matyjaszek i Janusz Wojnarowicz (wszyscy Czarni Bytom).

„W Japonii weźmiemy udział w zgrupowaniu treningowym, a także w dwóch turniejach, w tym im. Jigoro Kano, a także w drużynowym w Ehimie. W turnieju im. Kano po raz pierwszy wystąpią kobiety. Do kraju wracamy 21 grudnia” – powiedział trener kadry judoczek, Jerzy Dodzian.
W wyprawie do Japonii ponadto ekipie towarzyszą trenerzy – Bogusław Tyl i prowadzący reprezentację judoków, Marian Tałaj. Turniej im. Jigoro Kano zostanie rozegrany w Tokio w dniach 7-9. grudnia.

Pobyt w Japonii wchodzi m.in. w program przygotowań polskich judoków do przyszłorocznych turniejów kwalifikacyjnych do olimpiady w Pekinie oraz do samych igrzysk, w których prawo startu wywalczył już sobie Robert Krawczyk.

W przyszłym roku punkty kwalifikacyjne będzie można zdobyć w pięciu turniejach: kobiety – w Sofii, Paryżu (to turniej o Super Puchar Świata), Budapeszcie, Hamburgu (Super Puchar) i w Warszawie; mężczyźni – w Tbilisi, Paryżu, Leonding, Hamburgu i w Pradze. Kwalifikacje olimpijskie zakończą kwietniowe mistrzostwa Europy w Lizbonie.

PAP /03.12.2007 13:50

Posted Under
Bez kategorii

17 thoughts on “Polscy judocy w drodze do Japonii

 1. A czy mogli by też zainwestować w mojego syna?
  Śmieszne tłumaczenie, takich osób w które można zainwestować jest multum.Ale jak ma się na nazwisko Ozdoba…………… to wszystko jasne

 2. Ozdoba Agata to jeszcze juniorka, która i w zeszłym roku i w tym wygrywała ogólnopolskie zawody seniorek, co źle świadczy o polskim judo, o wiele lepiej o niej samej.
  Wyżej wymienione „osiągnięcia” nie wystarczyły, aby tę zawodniczkę wysłał do Japoniii Polski Związek Judo.
  Nie doinformowanych mędrków pragnę uspokoić i poinformować
  że na mój wniosek, a na swój oraz klubu AZS Opole koszt
  Agatę dokooptowano do wyjeżdżającego do Japonii zespołu.
  Nie każdy zawodnik jest zdeterminowany, aby w swój sportowy rozwój zainwestować 5 500,-PLN (na 18 dni), dlatego apeluję o lepszą wiedzę przed wypowiedzią oraz większy szacunek w wypowiedzi dla tych,którzy podejmowali decyzję o wyjeździe Agaty do Japonii.

  Edward Faciejew
  Trener sekcji judo AZS Opole

 3. W uzupełnieniu poprzedniej wypowiedzi mało zorientowanych
  i mało rozważnych dyskutantów pragnę poinformować, że dwa lata temu do reprezentacyjnej ekipy na wyjazd do Japonii
  nie zmieścił się w tym czasie najmłodszy w historii polskiego judo mistrz Polski seniorów, trzykrotny
  medalista europejskich imprez mistrzowskich,mój wychowanek
  – Tomasz Kowalski. Dwa lata temu „rzutem na taśmę” na swój
  i trenera koszt Tomek dołączył do wylatującej ekipy, dziś
  jest już w Japonii pełnoprawnym członkiem reprezentacji –
  dziś jako mistrz Europy juniorów. Z Opola zapraszam was do przemyśleń…

 4. na stronach pzj są błędy bo pani agata tylko raz w 2006 i raz w 2007roku wygrała zawody,natomiast pan trener sprostował że wygrywała też pozostałe.

 5. Wartość języka polskiego polega m.in. na precyzji, logice i inteligencji. Komentujący „abc” źle zna i błędnie interpretuje język polski, a na dodatek nie pisze na temat, nie mówi konstruktywnie, nie zadzwoni ze słowem „Przepraszam”…

 6. ogromne gratulacje dla TOMKA i dla TRENERA!!! oby tak dalej! Trzymam kciuki i czekam na kolejne wieści o sukcesach ekipy AZS-u Opole

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *