Premier Rosji w Instruktażowym DVD

wputin.jpgTrening czyni mistrza – głosi stara sportowa maksyma. Taki trening zrobi z ciebie prawdziwego czempiona – w Rosji ukazała się płyta DVD z instruktażem judo prowadzonym przez… premiera Władimira Putina. Były prezydent, który posiada szósty dan, największy nacisk kładzie na naukę swojej ulubionej techniki, czyli rzutu przez biodro.
Do występu przed kamerami nie trzeba było Putina długo namawiać – od lat trenuje tę sztukę walki.

Pierwsze kroki na macie Putin stawiał 40 lat temu. Przyszły prezydent i premier Federacji Rosyjskiej trenował sambo, by później przenieść swoje zainteresowanie na judo.

W czasach gdy Sankt Petersburg nosił nazwę Leningrad, Putin został mistrzem tego miasta.

W nowym filmie aktualny premier Rosji opowiada o historii i filozofii judo, a potem pokazuje kilkadziesiąt chwytów, walcząc między innymi z byłym mistrzem olimpijskim Yasuhiro Yamashitą.

Ostatnio premier zaoferował darmowe lekcje prezydentowi Francji Nicolasowi Sarkoziemu. To może być mieszanka wybuchowa, oby… tylko na macie.

Putin szarpnie Sarkozego za klapy
POLITYCY SPOTKAJĄ SIĘ NA TATAMI

To może być ciekawe widowisko. Władimir Putin mówi, że chciałby zmierzyć się z francuskim prezydentem na macie judo. Według jego słów Nicolas Sarkozy zdecydował się już na wspólny trening…
Rosyjski premier przyznał, że kiedy dowiedział się, iż Nicolas Sarkozy także interesuje się sztukami walki , od razu pomyślał o wspólnym sparingu.

– Zdecydowaliśmy się razem potrenować – powiedział Putin w rozmowie z francuskim dziennikiem „Le Figaro”. Jednocześnie dodał, że obaj utrzymują przyjazne relacje i ufają sobie nawzajem.

Kto wygra?

Władimir Putin: 55 lat, niewysoki, ale dobrze zbudowany. Znany z miłości do sportów walki. Zresztą sam, ubrany w kimono podczas treningu, chętnie pozuje do zdjęć. Ma czarny pas.

Nicolas Sarkozy: 53 lata, również niewysoki, lecz nie tak dobrze zbudowany jak rosyjski premier. Często fotografowany podczas joggingu, z czego można wnioskować dobrą kondycję.
Termin spotkania na macie nie jest znany.

źródło foto: http://en.wikipedia.org/wiki/Vladimir_Putin

Posted Under
Bez kategorii