Projekt PZJudo dotyczący egzaminów na stopnie judo

Na stronie PZJudo opublikowany został do dyskusji projekt uzyskiwania stopni judo.
Nareszcie ktoś zauważył, że nie ma sensu pobierać opłat za najniższe stopnie szkoleniowe bo ich rejestracja to w większości fikcja. Natomiast nie do końca przemawia do mnie wprowadzenie 7 kyu dla wszystkich, uważam że ten stopień powinien być zarezerwowany dla najmłodszych dzieci (4, 5, 6 lat) natomiast starsi od razu powinni przystępować do egzaminu na 6 kyu czyli biały pas.

Zwolnienie z opłat powinno dotyczyć do stopnia 5 kyu włącznie, ponieważ pierwsze zawody ogólnopolskie to młodzicy z wymogiem minimum 4 kyu.
Sprawdziłem w nowym regulaminie wymóg: młodzik minimum 5 kyu.

Takie jest moje zdanie, a co Wy o tym projekcie myślicie? Zgłaszajcie swoje uwagi do PZJudo bo warto uporządkować ten rozdział naszego sportu. Zachęcam do dzielenia się nimi równolegle również tutaj do szerszego wglądu.

Posted Under
Bez kategorii

2 thoughts on “Projekt PZJudo dotyczący egzaminów na stopnie judo

  1. Od strony formalnej,
    warto uzupełnić ten regulamin o wzór formularza wniosku oraz wzór formularza zgłoszenia(aby dokumenty zawierały wszystko to czego związek oczekuje). Dopdatkowo należałoby dokładnie określić tryb (mailowo, papierowo, na jakie adresy w jakiej formie) przekazywania wymaganych przez związek dokumentów oraz ewidencjonowania ich i archiwizowania.
    W przeciwnym razie bedzie dowolność i takie wykonanie jaki instruktaż.

  2. Zgodnie z nowym regulaminem stopnie od 7 do 2 kyu będą rejestrowane w OZJ. A co jeżeli klub nie należy do OZJ? Tak jest w moim przypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *