PAP /20:17
Krzysztof Wiłkomirski (AZS UW Warszawa) zajął trzecie miejsce w kategorii do 73 kg w zawodach Pucharu Świata w judo, które odbywają się w Warszawie.
Wiłkomirski przegrał w półfinale przez ippon z Niemcem Christopherem Voelkiem. W walce o trzecie miejsce Wiłkomirski nie dał szans Chińczykowi Si, pokonując go przed czasem.

Bliscy półfinałów byli: Paweł Zagrodnik (GKS Czarni Bytom) i Artur Kłyś (TS Wisła Kraków) w kategorii do 66 kg. Ostatecznie przegrali swoje walki i obaj spotkali się w repasażach. Jednak kontuzja wyeliminowała Kłysia (8. miejsce z turnieju. Dzięki temu do dalszej części repasaży awansował Paweł Zagrodnik, gdzie przegrał z Francuzem Sebastienem Berthelotem. Ostatecznie zajął piąte miejsce.
W kategorii do 60 kilogramów do ścisłej „ósemki” nie zakwalifikował się żaden Polak. W gronie najlepszych zabrakło także mistrza olimpijskiego z Pekinu Uchishiby Masato (Japonia).

Na niedzielę przewidziana jest rywalizacja w czterech kategoriach wagowych: do 81 kg, 90 kg, 100 kg i powyżej 100 kg.

wyniki
60 kg
finał:
Elio Verde (Włochy) – Hovhannes Davtyan (Armenia) 10:0
3. Georigiy Zantarya
(Ukraina) 4. Nestor Khergiani (Gruzja), 5. Artur Srapyan (Armenia), 7. Jeroen Mooren
(Holandia), 8. Gal Yekutiel (Izrael)
66 kg:
finał:
Joo-Jin Kim (Korea Płd.) – Sergey Lim (Kazachstan) 10:0
3. Adrain Kulisch
(Niemcy), 4. Sebastien Berthelot (Francja), 5. Paweł Zagrodnik (Polska), 6.
Francesco Faraldo (Włochy), 7. Hasan Yilamz (Turcja), 8. Artur Kłyś (Polska)
73
kg:
finał:
Wong-Joung Kim (Korea Płd.) – Christhopher Voelk (Niemcy) 10:0
3. Krzysztof
Wiłkomirski (Polska), 4. Batradz Kajtmazow (Rosja), 5. Rijigawa Sl (Chiny), 6. Yoel
Razvozov (Izrael), 7. Joachim Botieau (Belgia), 8. David Papaux
(Szwajcaria).
Walki Polaków:
66 kg: Artur Kłyś – Jasper De Jong (Holandia)
5:1, Zoltan Ungvari (Węgry) 10:0, Jozef Krnac (Słowacja) 10:0, Sergey Lim
(Kazachstan) 0:10, repasaże: Paweł Zagrodnik (Polska) 0:10
Paweł Zagrodnik –
Denis Kozlovs (Litwa) 10:0, Hyung-Jum Kim (Korea Płd.) 5:0, Pierre Duprat (Francja)
10:0, Adrian Kulisch (Niemcy) 0:5, repasaże: Artur Kłyś (Polska) 10:0, Sebastien
Berthelot (Francja) 0:10.
73 kg: Krzysztof Wiłkomirski – Dex Elmont (Holandia)
10:0, Amil Gasimow (Azerbejdżan) 10:0, Giovanni di Cristo (Włochy) 7:0, Batradz
Kajtmazow (Rosja) 5:0, półfinał: Christopher Voelk (Niemcy) 0:10, o 3. miejsce – Si