Puchar Europy w Teplicach 2012 / prawdziwe oblężenie ! Relacja JCP !

EJU Cup U17 Teplice/Czechy – dzień pierwszy ! Brak EYOF i Mistrzostw Świata zawęża możliwości startów i powołań młodych zawodników i zawodniczki więc na Pucharach Europy 2012 prawdziwe tłumy. Każdy walczy o nominacje do Mistrzostw Kontynentu i punkty do Rankingu EJU. Nie przypominam sobie kiedy na Pucharze było w jednej kategorii 73 zawodników, a tak było dziś w kategorii do 60kg ! Kadra pod wodzą Janusza Piechny to zgrana paczka młodych judoków i judoczek. Bardzo dobra atmosfera, flaga wywieszona na trybunach wszyscy razem i wzajemny doping. To coś czego brakowało przed paroma laty, a teraz już jest. Brawo ! Gratulacje ! Niestety na głowę tego szkoleniowca zwalono wszystkie sprawy odpraw i akredytacji ! Nie powinno tak być że Trener zajmuje się wszystkim i brak jest wcześniejszej organizacji wyjazdu i zgłoszeń. Przez co na miejscu wygląda to tragicznie rzuca złe światło na nas Polaków. Po pierwsze, odprawa była umówiona na 15 godz., a ekipy przyjeżdżały dwie godziny po terminie ! Po drugie, brak Jumas i późne zgłoszenia to 300 euro kar w opłatach !! Wynik nasza ekipa odprawiała się blisko godzinę i zablokowała odprawy ! Zgłoszenia na ostatnią chwilę, błędna analiza kosztów udziału (jeden klub wysyłając swoich zawodników myślał że cały kilkudniowy koszt pobytu to 75 euro od osoby, a nie dziennie !) do tego brak Backnumber niektórych zawodników i to wszystko na głowie Trenera Kadry ! To musi się zmienić !!!

Poziom sportowy:
Jest postęp w rywalizacji naszych zawodników i zawodniczek. Już nie przegrywamy przez kary, nasi potrafią wygrać kilka pojedynków z rzędu, odnosimy też porażki ale nie są to katastrofalne przegrane. Jest walka i sportowa złość ! Duży postęp !

Sędziowie ! Oj, nasza przypadłość narodowa ! Sędzia Polka na domiar złego sędziująca naszej ! To bolało serca kibiców z Polski ! Czy „My” musimy być święci i nadgorliwi w takich sytuacjach. Nie możemy być za, tylko zawsze przeciw swoim !! Szkoda !

Dziś dwa piąte miejsca naszych Katarzyna Kasza w 52kg i Paweł Kurtyka w 60kg ! Bardzo mało zabrakło nam dziś do medali !! Brawo, Gratulacje !!

Zawody super, bardzo mile spędzony czas. Pozdrawiamy całą ekipę Polska/Teplice !! JCP

9 thoughts on “Puchar Europy w Teplicach 2012 / prawdziwe oblężenie ! Relacja JCP !

 1. CYTAT
  Sędziowie ! Oj, nasza przypadłość narodowa ! Sędzia Polka na domiar złego sędziująca naszej ! To bolało serca kibiców z Polski ! Czy „My” musimy być święci i nadgorliwi w takich sytuacjach. Nie możemy być za, tylko zawsze przeciw swoim !! Szkoda !

  zamiast się cieszyć, że „Sędzina Polka” przesędziowała uczciwie walkę, zamiast nagiąć ją do swojej narodowości to marudzą. Haaaaalo, skoro super-ekstra-hiper sędziowie miedzynarodowi pozwolili Jej sędziować, to chyba należy sie z tym liczyć.

  Jak dla mnie lepiej być ‚świętym i ZAWSZE PRZESTRZEGAJĄCYM REGULAMINU i mieć taką opinię u innych, niż nagiąć dwie czy dziesięć walk i mieć opinie debila ustawiającego walki.
  Polacy, Wam zawsze jest źle :/

 2. Pewnie przestrzegać Regulaminu ! Nikt nie chce aby ktoś coś naciągal. Po prostu jak ktoś ma problemy z sedziowaniem swoim to niech poprosi o zmianę. Zawsze jest zle gdy na sile próbujemy pokazać ze aby nie faworyzujemy naszego. I wtedy prawie zawsze krzywdzimy naszych. Bo jak wytłumaczyć taki fakt: jedna Sedzina od nas jest sędzia bocznym , nasz walczy , ani główny ani boczny nie pokazują pasywnosci naszego a ona to robi. Jedno shido ok. Następnie jest dogrywka i sytuacja się powtarza. Główny dwa razy patrzy na nasza Sedzine i w końcu daje drugie shido i po walce. To tyle.

 3. ‚Główny dwa razy patrzy na nasza Sedzine i w końcu daje drugie shido i po walce.”
  to widzę, ze kolega zamiast oglądać jak walczy zawodnik patrzy na sędziów :D
  sędziowie mają takie znaki i gesty między sobą, że trener ich nie widzi. co do shido to widocznie się należało. Napisze więcej, NA BANK mu się należało, bo je dostał. trzeba było rzucić, sprawa byłaby prosta.

 4. Pewnie powinien rzucić . Nie mój zawodnik więc obserwowałem prace sędziów . Co do rzutu to też było, nasza rzuca skład jak poprzednio główny daje ippon, boczny odwołuje, a nasza bez zdania zbierają się i mamy wazaari. Jeszcze inny fakt, nasza jest główną Sędziną, Polka walczy i dostaje dwie kary za wyjście, a Francuzka choć też wychodzi nie dostaje. Czy takie zachowania podnoszą prestiż naszych Sędziów ? Ten pierwszy przykład i ten wymowy wzrok i zdziwienie głównego po młynku naszej bocznej świadczą o czymś zupełnie innym. Ale mogę się mylić. Pozdrawiam

 5. cytat:
  „boczny odwołuje a nasza bez zdania”
  nie ma czegoś takiego jak ‚bez zdania’. Jeśli nic nie pokazywała, to znaczy, ze zgadzała się z arbitrem. to wszystko jest w regulaminie sędziowskim.

  cytat:
  „Polka walczy i dostaje dwie kary za wyjście a Francuzka choć tez wychodzi nie dostaje.”
  z całym szacunkiem ale proszę wziąć pod uwagę jedno. to może nie z sędziami jest problem. Jeśli sędziowie za coś dają karę to może trzeba zmienić sposób nastawiania i pomyśleć ‚kurde, nie rozumiem dlaczego kara. może to ja źle myślę a sędziowie dobrze sędziują.”
  jest 100 powodów dlaczego sie raz dostaje shido za wyjście i 100 kiedy się go nie dostaje. Czy Pan Trener jest w 100% pewien, że Francuska powinna dostać tę karę a Polka nie? Tak na 101?? A może było to wyjście podczas walki o uchwyt? Albo wypchnięcie? Albo tak szybko sie to działo, że sędzia nawet nie przerywał bo obie wróciły na matę??

  Cytat:
  Czy takie zachowania podnoszą prestiż naszych Sędziów ?
  tak szczerze, to my mamy jednych z najlepszych sędziów w Europie, począwszy od szkolenia centralnego. Jakoś cała Europa to wie…szkoda, że polscy trenerzy nie :(

 6. Nie podważam zasług i poziomu naszych Sędziów w porównaniu z innymi krajami. Tylko dziwi mnie że siedem osób (dorosłych) widzi inaczej niż nasza Sędzina, a połowa to Trenerzy. Ale może my się nie znamy. Dla mnie te nasze polskie Sędziowanie naszym na imprezach zagranicznych sprawia problem naszym Arbitrom wtedy przeważnie „starają się być bardziej święci od Papieża”, a to prawie zawsze kończy się skrzywdzeniem naszego zawodnika czy zawodniczki. Pytanie po za konkursem : Kto z naszych wspaniałych Arbitrów jedzie sędziować na Igrzyska, skoro jesteśmy tacy dobrzy to chyba spora grupa. Pozdrawiam.

 7. Ro po tym co mówisz to przypuszczam, że jesteś „super nieomylną i uczciwą sędziną” , na mp juniorów takie dwie panie krzywdziły zawodników, którzy ciężko pracowali do tych zawodów, a na uwagi trenerów reagowały agresją, natomiast jeśli na zawodach międzynarodowych nasza „sędzina” wychodzi przez szereg i sama sygnalizuje karę dla reprezentanta Polski ku zdumieniu innych sędziów, to mam dla Ciebie radę „posędziuj jeszcze z 15 lat, to może się czegoś nauczysz i zrozumiesz pretoriana”

 8. taaa, bo sędziowie ( a zwłaszcza sędziny) lubią dla zabawy krzywdzić zawodników, których w ogóle nie znają. i w ogóle to dzicz ta młoda kadra sędziowska!!
  Sorry, ale milion razy widziałem, jak ‚super ekstra grzeczny trener’ krzyczy przy swoich zawodnikach na sędziego teksty typu ‚ślepy jesteś’ ; ‚ idiota/idiotka/baran’ , ‚gdzie masz oczy’ itp/ i nie ważne, czy to sędzia okręgowy czy kontynentalny. Trener zawodnika, który przegrał zawsze wie lepiej.
  Dlatego wybaczcie Panowie, ale zostanę przy mojej naiwnej wierze, ze trzech sędziów z maty i klasyfikator lepiej ocenia akcję niż trener walczącego zawodnika.
  Tyle w temacie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *