Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Bytomiu

W dniach 14-15 listopada w Bytomiu odbędzie się ostatni w tym roku turniej z cyklu Puchar Polski dla grupy wiekowej junior młodszy bez rocznika 1993 czyli dla zawodników i zawodniczek z roczników 1994-96 Komunikat zawodów http://www.pzjudo.pl/zaw/115KOMUNIKAT%20%20ORGANIZACYJNY%20Bytom.doc Wyniki eliminacji :Region II http://www.judo.federacjasportu.pl/pliki/wyniki/2009/2ejm09.doc Region III http://www.oz-judo.pl/pliki/cms/szablony/369/pliki/wyn251009.xls Region I i IV jak zwykle Top Secret!

66 thoughts on “Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Bytomiu

 1. Częściowe wyniki regionu IV.
  46 – 1 Wolnik, 2 Frysztacki, 3 Kowalski
  50 – 1 Wawrzyczek, 2 Godek
  55 – Martuś i Dobranowski (mieli finał ale nie walczyli i nie wiem kto 1) 3 Wala , Wawrzyczek 5 Wrona , Kubicki
  60 – 1 Kuwaczka, 2 Stępak , 3 Bury , Słowak, 5 Skulik , Stępień
  66 – 1 Pękala
  73 – 1 Leśniak, 2 Czyżewicz, 3 Pękala W.
  81 – 1 Kłoczko, 2 Słabiak
  To tyle +90 i 90 ani dziewczyn nie wiem.

  1. Tak jak rok temu jasna jest sprawa -81. 1 Gmurek. W wielu wagach dochodzi do prawdziwej zmiany pokoleniowej. Naciskają młodzi i najmłodsi. Pisałem już o tym.

 2. Witam. Moje typy i tak : w 48 kg Ponichtera Bartek (Sochaczew) i Rybicki (Warszawa), 50kg Makarewicz (Wrocław), 55 kg Klecuń (Wrocław), 60kg nie mam typów, 66kg to samo, 73kg Iwaszkiewicz (Wrocław), 81kg Gmurek (Warszawa) i Pańko (Wrocław), 90 kg brak typu, +90 Kazimierowicz (Wrocław) a u dziewcząt na 99% w 57 kg Sziwa (Poznań).Pozdrawiam

 3. o szansach juniora mł i typach zawsze się forumowicze rozpisują a o juniorkach mł prawie ze wogóle a uprawia ten sport duża rzesza dziewcząt.Tylko Pretorian wspomnial o zawodniczce z poznania która ponoc wygrywała z nr 1 i 2 w rankingu bedąc jeszcze młodziczka.Należą się gratki a reszta dziewcząt i wag?Jakieś typy?Chodzi o dziewczeta.

 4. Mam pytanie…Czy może ktoś wie coś bliżej o Pucharze Polski młodzików, ktory ma odbyć się w Pile? Bo słyszałam ostatnio że ma go nie być. Bardzo proszę o jakieś info. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

  1. w -60 jako jedynej znany jest już komplet. Pytanie kto uzupełni stawkę z Wawy bo Wożniakiewicz i Gutowski zakończyli zawody z kontuzjami. Dobre pytanie kto będzie rozstawiony. Szereg dobrych zawodników zmieniło wagi i na rozstawienie nie mogą liczyć. Wiele będzie zależeć od losowania.

 5. Witam. Moje typy:

  50kg – Godek, Makarewicz,
  55kg – Klecuń, Martuś
  60kg – Kuwaczka, Skulik
  66kg – Jamuła, Pękala
  73kg – Iwaszkiewicz !!
  81kg – Gmurek, Pańko
  90kg – ????
  +90kg – Kaźmierowicz !!

  Pozdrawiam.

 6. ej a moze ktoś mi9 napisać kto sie dostał w 60 w 3 reginie bo ja mam coś zrąbane i mi sie nie chce ten link otworzyć

 7. OK.EL III region 1.STOLARCZYK ADAM
  2.KWIATKOWSKI MARCIN
  3.RUSOWSKI MAKSYMILIAN
  3.WIŚNIEWSKI MICHAŁ
  5.KOŻLIK ŁUKASZ
  5.REWERS DANIEL

 8. To byłby HIT!!Padła propozycja aby te zawody odbyły się już według najnowszego regulaminu IJF ale z trzema sędziami (brak sprzętu komunikacji między sędziami). Zobaczymy czy dadzą radę do zawodów jeszcze niecałe dwa tygodnie. Moim zdaniem nie ma na co czekać, trzeba zmieniać również Nasze Judo im wcześniej tym lepiej. Pozdrawiam

  1. z kolan to chyba bedzie dozwolone. Zakaz dotyczy łapania za nogi. Lewiński poleciał na 10 właśnie na technikę z kolan w finale MŚ.

 9. soi z kolan bedzie dozwolone. nowe przepisy obejmują zakaz łapania za nogi oraz jednego sędziego na macie. Przed MŚ juniorów było napisane ze można robić ataki za nogi z kombinacji o ile pierwszy atak jest atakiem realnym i jeżeli bedziemy łapac za nogi kontrując.Jednak wiadomo jak to wyglada w praktyce…raz dają kary a raz nie…radze uwżać wiec z łapaniem za nogi bo pierwsza kara to shido a druga hansa:/

 10. Losowanie jutro a nadal nie wiem czy będą sędziowane wg nowych zasad? Czy ktoś ma może jakieś informacje na ten temat?
  Moje typy:
  + Kazimierowicz
  90 Górecki zdecydowanie
  81 Gmurek jeszcze bardziej zdecydowanie
  73 ?
  66 Dobrowolski
  60 Tłok do pierwszego miejsca i na podium. Najciekawsza waga. Po cichu liczę na Ochnio bo chłopak cały czas się rozwija i psychicznie jest już Juniorem młodszym
  55 Domański Tomek.
  50 Nie mam typów ale liczę na walkę Skórka – Morka. To najlepsi w Polsce zawodnicy tej wagi z rocznika 96. Może to ostatnia szansa na ich konfrontację bo Skórka już startował w 55.
  46 brak typów

 11. Moje typy to:
  + Kazimierowicz
  -90(nie mam, ale Cicharski może coś pokazać)
  -81 Gmurek
  -73 Zdecydowanie Iwaszkiewicz
  -66 ciężka droga do finału, ostre starcia
  -60 nie mam typów
  -55 Klecuń / Martuś
  -50 Makarewicz/ Godek

 12. Czy w losowaniu nie ma żadnych rozstawień?
  Np w 55 w pierwszych walkach walczy Wroclaw z Wrocławiem (Klecuń : Duda) i Warszawa z Warszawą (Domański : Szerszeniewski).

 13. Rozstawiają zwykle 4 najmocniejszych a reszta jest dolosowywana. Na pierwszym turnieju po zmianie rocznika jest czasem problem bo nie wiadomo kogo rozstawić ale na razie jest ok.
  W 90 Górecki z Szymalą i w 60 Ochnio Bury na finał ale w 50 Brożek Zacheja (obaj mocni) spotkają się w 1/8.

 14. Szkoda tylko że te zawody rozgrywane będą według starych zasad.Jak zmieni się regulamin w 2010 to nic nie będzie znaczyć to pierwsze miejsce PP juniorów mł. i dopiero następne zawody (2010)pokażą prawdziwy obraz wag i zawodników.Szkoda czasu!!

  1. Seniorki:
   1.GKS „Czarni” Bytom
   2. KS AZS AWFiS Gdańsk
   3. Gwardia Opole
   4. AZS AWF Wrocław
   Seniorzy:
   1. GKS „Czarni” Bytom
   2. KS AZS AWFiS Gdańsk
   3. AZS AWF Wrocław

 15. Moim zdaniem zawody były bardzo ciekawe ;] dużo ciekawych, zaciętych walk. Tylko sędziowanie mnie nie zachwyca, np walka półfinałowa w 66, było też wiele innych podobnych sytuacji ale ta najbardziej przykuła moją uwagę. W 66 Pękala jednak nie poradził sobie tak łatwo, jest tam dużo dobrych zawodników którzy się czają na zawodnika ze Skierniewic ;). W 73 Iwaszkiewicz zmiażdżył wszystkich. W 81 finał był bardzo ciekawy, wygrał Gmurek.W 50 również bardzo ciekawy finał-zwyciężył Godek.W + zdecydowanie Kazimierowicz.

  1. Pękala z Pisarzowic a nie ze Skierniewic (?). Zastanawia mnie brak zawodników z Bytomia, może ktoś biegły w temacie judo z południa Polski żnapisze słowo na ten temat.
   Brawo Wrocław. To chyba nowa stolica polskiego judo.

 16. Wiadomo że juvenia jest obecnie najlepszym klubem juniora młodszego w kraju. Gratuluje wszystkim uczestnikom,zwycięzcom i przegranym.

 17. z ta 90 nikt nie trafił ani Szymala ani Górecki tylko nowy narybek Moskal z Torunia myślę że w przyszłym roku będzie zamiatał w tej wadze gdyż w Bytomiu wygrał będąc młodzikiem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *