Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Jastrzebiu Zdr.

W dniach 10-11 października w hali Omega MOSiR przy ul.Harcerskiej 14 w Jastrzebiu Zdroju odbędzie się przedostatni w tym roku turniej z serii Pucharu Polski.Zawody zostaną rozegrane na trzech matach.Więcej w kimunikacie http://ww.pzjudo.pl/index.php?m=11&lg=pl

77 thoughts on “Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Jastrzebiu Zdr.

  1. Wygląda na to, że rzeczywiście eliminacje nie bardzo są potrzebne – tylko w niektórych wagach liczba startujących jest wyższa niż liczba miejsc promowanych wyjazdem.

   1. Witam .”Bytom” gdzie można znaleźć komunikat „Liberty”,a może ktoś z „Czarnych” zamieści go na tej stronie.Chyba że Wam nie zależy na reklamie i frekwencji.Pozdrawiam.

    1. Odpowiedzieli na Twoje zapytania na stronie Czarnych – bez komentarza:
     „@admin
     DATA: 02/10/2009 05:24
     Już ci pisałem że jest w sekretariacie. Jak chcesz to dzwoń tam.”

  1. Tam gdzie wyniki regionu IV – w szafie u prezesa – trwają ustalenia jak teraz tych co mieli wygrać a się nie udało „przepchać”

  1. A ty „Inny Owocu” naucz się czytać (może jeszcze zdążysz bo na odrobinę kultury to już chyba nie starczy czasu)
   Ze strony SZJ:

   Juniorzy:
   1.03.09 ELIMINACJE REGIONU IV BYTOM
   .09.09 ELIMINACJE REGIONU IV BYTOM
   JUNIORZY MŁODSI:
   21.03.09 ELIMINACJE REGIONU IV BYTOM
   4.04.09 I ELIMINACJE REGIONU IV- OOMŁ BYTOM
   15.04.09 II ELIMINACJE REGIONU IV- OOMŁ
   13.09.09 ELIMINACJE REGIONU IV BYTOM
   6.06.09 MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA BYTOM

   Wyniki są z:
   1. SPRAWOZDANIE Z ELIMINACJI REGIONU IV DO PUCHARU POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH W PILE marzec 24th, 2009
   2. SPRAWOZDANIE Z ELIMINACJI REGIONU IV DO PUCHARU POLSKI JUNIORÓW I JUNIOREK BYTOM 01.03.2009 marzec 3rd, 2009
   3. SPRAWOZDANIE Z ELIMINACJI REGIONU IV DO PUCHARU POLSKI JUNIORÓW I JUNIOREK BYTOM 01.03.2009

   Znalazłeś pozostałe wyniki ??

    1. Pewnie mógłby ale dlaczego tego nie chce zrobić nikt z SZJ ? Pewnie nie problem znaleźć osobę, która wpisałaby wyniki na oficjalnej stronie..

 1. Śląski Związek Judo pozostaje mocno w tyle z wszystkim tym, co interesuje miłośników Judo.
  Strona http://www.szjudo.pl jest na mniej niż zero.
  Wszyscy publikują wyniki z eliminacji regionu do Pucharu Polski juniorów i juniorek młodszych. Tylko nie Śląsk.
  Szanowni Panowie działacze, weźcie się do roboty! Cała Polska na Was patrzy!

  1. Dobre ale niestety pewnie nie poskutkuje – wybory już się w SZJ odbyły… W ramach kampanii do SZJ aktualnie wybrani zafundowali … nocleg na matach w trakcie WJO dla zawodników ze Śląska…

 2. Nadal są potrzebne. Jak ma być uczciwie to powinny być opublikowane, jak są chowane do szuflady to zawsze może budzić to różne emocje nie/zawsze słuszne. Są wyniki jest czysta sprawa – nikt się nie może doczepiać a tak można się doszukiwać „drugiego” dna.

  1. Jak lubisz szukać drugiego dna to upominaj się o aktualne rankingi.
   Tam zawsze znajdziesz drugie a nawet trzecie dno jak będą znane też powołania do kadry na wyjazdy i obozy.
   Pozdrawiam
   PS.
   Ja też chętnie bym poznał aktualne rankingi.

   1. W Warszawsko Mazowieckim rankingi są aktualne. I tak jest już od paru lat. Powoli sezon ku końcowi i ciekaw jestem jak ocenicie ranking Poznania. Oni mają swój oddzielny regulamin. Nasz warszawski szczególnie w dzieciach się nie sprawdza.
    A z innej beczki co z Mistrzostwami Polski Młodzików? WJO pokazał, że jest kupa utalentowanej młodzieży (młodzików) po kraju.

     1. To turniej za którym nikt się nie upomni. Na PZJ nie liczę bo dla nich to margines. Może są już jakieś szczegóły. Myślę, że jest to miejsce do promocji najważneijszego wydażenia sezonu dla młodzików. Każdy kto był na WJO widział potencjał. Trzeba go wykorzystać!

 3. Do Panów z PZJudo !
  czy zostanie przedstawiony aktualny ranking juniorów mł.jeszcze przed Pucharem Polski w Jastrzębiu?
  Jest to szczególnie ciekawe, że odbyły sie dwie nowe rankingowe imprezy w Łodzi i Warszawie. A czy wyniki z Mistrzostw Europy Cadetów i Olimpiady w Tampere też wpływają na nasz krajowy ranking? Może ktoś kompetentny wypowie sie w tym temacie?

 4. jeżeli jeszcze nie zobaczyliście tego to zawsze na ślasku są jakieś przekręty , ten nie walczył na el. i nawet nie był zapisany na listę a i tak jest zgloszony , tak jest i tak zawsze będzie.

 5. Myślę że jeśli ktoś stawia zarzuty, to powinny być one konkretne i skierowane do odpowiednich osób, które są odpowiedzialne w PZJ za weryfikacje zawodników.PP Jun Mł już w sobotę, wystarczy zgłosić kto według was jest „przekrętem” i sprawa się wyjaśni….a bicie piany na forum, jest tak potrzebne jak rybie ręcznik….

  pozdrawiam

 6. Godek powinien byc w 50 kg tak samo jak Drogowski jest w 66 kg a startował w 60 kg ? Panowie z Jastrzębia prosimy o wyjaśnienie jak to się stało ?

 7. Jeżeli to prawda co piszecie , a nie mogę tego sprawdzić bo wyników eliminacji nie znalazłam, to jest to wałek nad wałkami. W/W zawodnicy sa z klubu Koka Jastrzębie Zdrój, Pani Langiewicz rzeczywiście zgłoszona w wadze 57, a z jakiego jest klubu? Koka Jastrzębie Zdrój? w dniu zawodów stanie na wagę ,,u swoich” tak zeby nikt obcy jej nie widział i przy pomocy swoich sędziów kategorię wagową 57 wygrają gospodarze.

  Ludzie, dopilnujcie aby takie przekręty nie miały miejsca.

 8. Mała Mi a co to za przekręt jeżeli chodzi o Godka i Drogowskiego zgłoszeni są o kategorię wyżej.Wydaje mi się że osoba która ich zgłaszała nie miała pojęcia w jakich kategoriach się zakwalifikowali.Mam nadzieję że zostanie to sprostowane i dacie spokój tym zawodnikom.

  1. nie rób z nas idiotów, ktoś zgłasza i nie wie w jakiej kategorii wagowej, teraz mamy odpowiedź dlaczego nie można obejrzeć nigdzie list walk z tego Regionu,

   1. W nocy z piątku na sobotę będą już w necie listy z losowania i zobaczymy. Fajnie, że jest ktoś kto pilnuje żeby nie było „pomyłek”.

 9. właśnie teraz widzimy kto pisze na tym portalu. Na pewno nie są to fachowcy od judo. Nie było by dyskusji, gdyby znawca tematu miał podstawowe pojęcie. To, że zawodnik jest na liście zgłoszeniowej danej wagi, nie jest jednoznaczne, że wystartuje w tej kategorii. W danej kategorii mogą startować tylko zawodnicy którzy przeszli eliminacje regionalne (wynika to z protokołu zawodów). Zawsze przed zawodami w piątek jest konferencja techniczna, podczas której Kierownik zawodów dokonuje korekt. Jeżeli będzie inaczej – to nastąpił przekręt. Ale także mogło być tak, że zgłaszający do systemu po porostu pomylił kategorie i już.

 10. to znaczy ze na pucharze w Jastrzębiu gospodarze maja prawo wystawic zawodniczke w dwóch kategoriach wagowych konkretnie chodzi o p.Langiewicz bo zgłoszona jest w 57 i 63 przekret to moze nie jest ale pomylką tego nazwac nie mozna w koncu ktos zglaszal tą zawodniczkę.Pomylką można nazwać to że zawodniczka z Poznania p.Szyszka jest zgłoszona 2 razy ale w tej samej katygori wagowej tj. 57Więc nie wiadomo o co chodzi gospodarzą moze wystartuje w wadze gdzie będzie pewny medal nie wiadomo?

  1. Czytam to forum i za głowę się łapie.Jakie bzdury mogą ludzie wypisywać.Po pierwsze zgłoszenia przechodzą najmniej podwójna weryfikację.Pierwszą w Polskim Związku Judo gdzie gwarantuje wam nie przejdzie żaden jak to mówicie wałek po drugie w piątek o 21 jest oficjalna weryfikacja i losowanie gdzie trenerzy z całej Polski i kierownik zawodów sprawdzają poprawność zgłoszeń.Ciekawe jak ok 50 osób będzie się patrzyć na kombinacje i oszustwa.A najbardziej radosne jest to że ja sam osobiście jestem autorem tego błędnego zgłoszenia i gwarantuje wam że poprawne zgłoszenie zostało wysłane do Polskiego Związku Judo. A mnie osobiście nigdy nie zależało i nie zależy na tym żeby walczyć wałkami za zawodników,nigdy przynajmniej ja nie pamiętam żeby w klubie Koka jastrzębie była atmosfera czy nawet cień propozycji kombinacji, nikt z kadry trenerskiej ani działaczy nie wyraził by na to zgody bo ta zabawa zwana rywalizacja sportowa traci sens.a wszystkim opluwaczom i anonimom naprawiającym świat zamiast siebie życzę powodzenia.ja sam osobiście przyznaje się do błędnego zgłoszenia i gwarantuje wam że odpowiednie osoby zostały natychmiast o tym powiadomione i przeproszone za zaistniała sytuacje, ciekawi mnie czy reszta uczestników forum przyzna się do swoje osoby i postąpi podobnie zaczynając naprawę świata od siebie a nie od innych

   1. Drogi egonie!
    Chyba nie wszystko przeczytałeś,problemem nie są same zawody,ale ujawnienie wyników eliminacji w regionie.Dwa regiony na bieżąco mogą podawać w necie pozostałe nie.Przoduje w tym ŚZJ.Dlatego niektórzy łącznie ze mną podejrzewają że coś może być nie tak.jak coś jest utajniane to zawsze będą wątpliwości
    Np.wczoraj jeden z zawodników regionu I połamał palce u nogi,nie pojedzie do Jastrzębia,wyniki eliminacji są na stronie,w SZJ wyniki są u Prezesa w szafie……….I co nie ma możliwości zamieszać?
    Pozdrawiam

    1. Ma możliwości i wątpię żeby nie skorzystał.. Nie tylko z zawodami, z wyjazdami kadry tez – przykład: jak ktoś z klubu X nie może jechać na zgrupowanie kadry wojewódzkiej to w jego miejsce nie jedzie inny zawodnik z tego samego klubu tylko z „klubu bliższego serem prezesowi” – w końcu koszula bliższa ciału..Mając listy można np. zdecydować o wysłaniu troszkę słabszego zawodnika w słabo obsadzonej kategorii, wygrać nie wygra ale punkty zdobędzie a to się klubowi opłaca.

    2. Dlaczego w naszym pięknym kraju większość węszy przekręty, układy, sitwy, itp. to już jest jakaś choroba.
     Obserwuję Polskie Judo od 10-ciu lat i poza drobnymi „przekrętami” nic specjalnego się nie dzieje. Zresztą tam gdzie nie ma o co walczyć to tylko jest zabawa, a tak jest w Judo o co walczą zawodnicy (poza tymi z których kluby mają pieniądze ale to zaledwie 5 % ogółu) o satysfakcję wyłącznie.
     Mieszać to miesza się tam gdzie są pieniądze – patrz PZPN.

     1. Co do ,, drobnych przekrętów ”. Chciałbym wiedziec jak nazwiecie – czy drobnym przekrętem czy moze już wałkiem to, ze w Mistrzostwach Polski
      ( chodzi o OOM w Kiecach i rok wcześniej również ) starowały zawodniczki nie posiadajace obywatelstwa polskiego. Regulamin Polskiej Federcji Spotu Młodziezowego mówi wyraźnie: starować moga zwodnicy posiadajacy obywatelstwo polskie i licencję, dotyczy to młodzika, juniora młodszego, juniora i młodziezowca,et3ff

     2. Ludzie, pilnujecie rzeczy nieważnych,pilnować trzeba sędziów bo tam dopiero się dzieje.Jak ktoś jest naprawdę dobry poradzi sobie i z obcokrajowcem i kilo cięższym bykiem.Pilnuj sędziego ,ustaw kamerę i kręć! Pozdrawiam!

     3. Te bicie piany o łamanie regulaminu to nic innego jak strach przed konfrontacją z kimś lepszym. Od tego już tylko krok od spiskowych teorii dlaczego ktoś przegrał.

     4. Dla mnie sprawa jest oczywista, Jeśli ktoś nie ma prawa startu to nie startuje, inaczej to zwykłe oszustwo jest.

     5. o to, ciekawe -prosze o konkrety-ale bez obywatelstwa-nie ma licencji i przynaleznosci klubowej-wiec jak to zostalo przeskoczone..

 11. Jest paru chłopaków po parę razy w tej samej wadze. Może ich dwa razy nie rozlosują. A jak by co to jak mają szczęście będą się bić sami ze sobą…

  1. Te listy udostępnione w internecie nie do końca się zgadzają z rzeczywistością – wg regulaminu pzj zgłoszenia są online, faksem, listem, kurierem i jak kto chce jeszcze – (nie ma określonego jednego sposobu) więc dopiero po weryfikacji powinny być poprawne.

 12. Wiele razy zdarzało się drogi Egonie , że startowali zawodnicy zgłoszeni na „żywca”, ba nawet zdobywali medale i jeśli tego nie wiesz, to znaczy że albo nie chcesz, albo nie możesz przyznać racji, tym którzy po raz niewiadomo który mają wątpliwości !Szkoda że sami zawodnicy to akceptują, bo uczą się cwaniactwa, kosztem rzetelnie trenujących..

 13. Listy z internetu nie zgadzają się z rzeczywistością. A czy mogę zapytać w takim razie w jakiej kategorii wystartuje Aleksandra Langiewicz?

 14. Może typy wyników ktoś zaproponuje?
  Niezagrożony to chyba tylko Stróżek w -90 ale o pozostałe miejsca będzie się bić z 6 zawodników w tym Broniec. W innych wagach może być ciekawie bo bezkonkurencyjni liderzy nie starują Feliga, Nitek, Witkowski a ich zmiennicy pozmieniali wagi: Szwarnowiecki, Gmurek, (Zakrzewski ?)

 15. PP i nie ma Feligi,Nitka,Gmurka,Zakrzewskiego o co chodzi? To po co te PP jak nie startują najlepsi potem bedzie mowa na radzie trenerów że prawda wygrał ale tych nie było więc się nie liczy.Kolejna farsa pzj.

  1. Powodów nieobecności jest wiele ale jak to bywa w polskim judo większość powodów ścisle tajna bo jeszcze kiedyś nam coś wyciągną.
   Wielu zawodników pozmieniało wagi i bedzie ciekawie. Jest okazja żeby chłopcy się pobili w szerokim gronie.

 16. Witam, już po OTK. I coś bez emocji. Dziękujemy sędziom za werdykty nie wzbudzające wątpliwości.
  Zwróce uwagę na jedną walkę. Spotkało się w niej dwóch młodzików stanowiących zdecydowana czołówkę plusa (młodzików) a tu w -90. W konfrontacji Kroc Szymala lepszy okazał się ten drugi. Dobrze, że tak wypadło w losowaniu bo spotkanie tych zawodników na mistrzostwach Polski młodzików uważam za wątpliwe z paru powodów.

 17. warszawiak jak juz zaczynasz to skończ co masz namysli że wątpliwe z paru powodow to jest ie jasne? a na temat dziewcząt nikt nic nie pisze czy przez to ze trzeba sie logowac nie można być anonimem zabrakło co poniektórym odwagi

  1. Mistrzostwa Polski młodzików to temat o którym już trochę pisaliśmy i nie chcę się powtarzać tym bardziej, że jest to temat mało ciekawy dla większości. Tytuł MPMłodzików nic nie daje. Ani nie idzie do rankingu ani miejsca w kadrze nie daje. To taka ciekawostka dla ambitnych co mają czas jechać do Piły z Zamościa, czy Bstoku chyba ze 12 godzin.
   Czołówka młodzików ma okazję się spotkać na OTK kadetów za miesiąc. Jest parę pojedynków które mogą być ciekawe tak jak wyżej wspomniany.
   Może macie swoje obserwacje, śledzicie kariery konkretnych zawodników, pochwalcie się. Mamy trochę zdolnej młodzieży. Nie piszcie tylko biadolenia!

 18. Logowanie jest proste i bezbolesne tylko e-mail i juz jesteś na topie!!!!!!!!!!Zapraszam ,dawaj chcę usłyszeć Twoje zdanie!!Nie gryzę teraz bez Cenzury no dawaj!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *